Santander Brezilya kripto para tecim platformunu başlatacak

Mart ayının başlarında şirket, Arjantinli çiftçiler için token destekli kredilerin başlatıldığını duyurdu. Antak kalma, S.Amerikan tarımsal emtia tokenleştirme platformu Agrotoken ile beraber kolaylaştırıldı.

Banka ek olarak, “Santander X Global Challenge — Blockchain ve Ötesi” adlı küresel blok zinciri ekosistemiyle ilişkili girişimlerin büyümesini teşvik etmeye destek olmak için tasarlanmış bir girişim başlattı.

Brezilya kripto finansmanı için yuva haline geliyor

Son aylarda, giderek artan sayıda kripto dışı finans şirketi, Brezilya’da kripto girişimleri başlatma planlarını deklare etti.

Fintech şirketi PicPay geçtiğimiz günlerde, 2022’nin sonuna kadar Brezilya realine sabitlenmiş bir stabilcoin ile beraber ülkede bir kripto borsası başlatacağını duyurdu.

Geçen senenin sonlarında, toplam değerleme ile Latin ABD’nın en büyük e-ticaret şirketi olan Mercado Libre, Brezilyalı kullanıcılarına platformunu kullanarak dijital varlıkları satın alma, satma ve elde tutma seçeneği sundu.

Bu haftanın başlarında, Brezilya’nın en büyük dijital bankası Nubank, lansmanından sonraki bir tek 30 gün içinde kripto tecim platformu için bir milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir