Santander Önümüzdeki Aylarda Brezilya’da Kripto Para Birimi Hizmetleri Sunacak – Bitcoin Haberleri

Dünyanın en büyük bankacılık kurumlarından önde gelen Santander, Brezilya’da kripto para birimi hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu. CEO’su Mario Leão, mahalli medyaya verdiği röportajda, firmanın kripto para hizmetleri pazarına girmenin en iyi yolunu aradığını belirterek duyuruyu yapmış oldu. Öteki bankalar ve fintech kuruluşları aslına bakarsanız ülkede kripto hizmetleri sunuyor.

Santander, Brezilya’da Kripto Hizmetleri Sunmaya Başlamış olacak

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından önde gelen ve 153 milyondan fazla müşteriye hizmet veren Santander, Brezilya’daki müşterilere kripto para birimi tabanlı hizmetler sunmaya başlama planlarını duyurdu. Duyuru, Santander’in ülkedeki CEO’su Mario Leão tarafınca sunulan bir röportajda yapılmış oldu ve bu yeni hizmetlerin gelecek aylarda tanıtılabileceğini belirtti.

Leon şunları söylemiş oldu:


Önümüzdeki birkaç ay içinde, kim bilir üç aylık sonuçların bir sonraki sürümünde, hatta daha ilkin bununla ilgili tanımların olmasını bekliyoruz.


Leão ek olarak kripto para piyasasının “kalmak için burada” bulunduğunu ve bu hareketin kripto piyasasına daha ilkin giren öteki rakiplere bir tepkiden daha fazlası bulunduğunu kabul etti. Bunun, ülkedeki şirket kullanıcılarının talebiyle yönlendirilen bir hareket bulunduğunu ve Santander’in kripto hizmetleri pazarına girmenin en iyi yolunu araştırdığını deklare etti.


Brezilya’da Gelişen Kripto Teklifleri

Şirket hala varlık sınıfı için kapsamlı ve net bir hukuk çerçevesi üstünde çalışırken, birçok banka ve fintech şirketi, müşterilerinin bu yatırım ürünlerine olan talebi sebebiyle kripto para birimi ile ilgili hizmetler sunmayı düşünüyor. Bu kurumlardan biri de Brezilya’nın en büyük bankalarından önde gelen Itau Unibanco’dur ve bu ayın başlarında bu tür ürünlerin piyasaya sürülmesini planladığını bildirmiştir.

Aynı şekilde popüler bir fintech cüzdan ve ödeme şirketi olan Picpay, hizmet listesine kriptoyu ekleyeceğini duyurdu. Şirket ek olarak, bu yıl içinde mahalli fiat para birimi olan Brezilya realinin değerine sabitlenmiş bir stabilcoin çıkarmayı planladığını deklare etti.

Brezilya merkezli bir başka finans şirketi olan Nubank, bu tür kripto ticareti ve gizleme hizmetini Mayıs ayında platformuna getirdi. Visa’nın Brezilya’daki yeni iş başkan yardımcısı Eduardo Abreu tarafınca geçen yıl Eylül ayında meydana getirilen açıklamalara nazaran, Visa bile kripto hizmetlerini direkt bankacılık uygulamalarına entegre etmek için artık geleneksel bankalarla çalışıyor.

Santander’in Brezilya’da kripto hizmetleri sunma planları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Elektrikli Yumurta / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir