Santigrat Müşterileri Kriptoyu Özgür Bırakmak İçin İflas Mahkemesine Başvurdu, Bir Müşterinin ‘Masaya Yiyecek Koymak’ İçin Fonlara İhtiyacı Var – Bitcoin Haberleri

Kripto borç veren Celsius, 13 Temmuz’da batkı koruması için başvuruda bulunduktan sonrasında, şirket kısa süre ilkin müşterilerle iletişime geçti ve firmanın satıcılarından birinden bir çalışanın Celsius satın alan e-postalarının bir listesine eriştiğini ve e-posta adreslerinin “üçüncü bir tarafa aktarıldığını” deklare etti. Ek olarak, Celsius müşterileri mahkemeye yazıp kripto varlıklarını geri almak için yalvardılar, şundan dolayı bir satın alan bankada 1 bin dolardan daha azca parası bulunduğunu ve durumunun “ailemin üstünde bir çatı ve yiyeceklerini üzerlerinde tutmak” için fazlaca acil bir durum bulunduğunu söylemiş oldu. masa.”

Celsius Müşterileri Bir E-posta İhlali Hakkında Bilgilendirildi, Perakende Yatırımcılar Crypto Borç Veren’in Düşüşünden ‘Ciddi Etkilendiklerini’ Söylemiş oldu

Görünüşe bakılırsa Celsius, müşterilerle e-posta yöntemiyle kontakt kuruyor ve satın alan e-postalarının bir listesinin üçüncü bir tarafa aktarıldığı bildiriliyor. E-posta, Celsius’un satıcılarından birinin bir çalışanının listeye erişmesinden sonrasında bulunduğunu söylüyor. Kripto borç veren Celsius, “olayın, e-posta adresleri etkilenmiş olabilecek müşterilerimiz için herhangi bir yüksek risk teşkil ettiğini düşünmüyoruz” demesine karşın, öykü toplumsal medyada gündemdeki bir konuşma haline geldi. Doğal ki, birçok kripto topluluğu üyesi haberi Twitter, Feysbuk ve Reddit’te her yerde paylaştı.

Bu, Celsius müşterilerinden gelen ilk veri ihlali değil. Celsius, Nisan 2021’de “tanımlanamayan bir kaynağın bazı Celsius müşterileriyle resmi olmayan kanallar vesilesiyle iletişime geçtiğini” bildirdi. O sırada kaynaklar, Celsius müşterilerinin kimlik avı dolandırıcılıklarıyla talep edildiğini söylemiş oldu. Celsius e-posta sızıntısıyla ilgili son olarak haberler, firmanın 13 Temmuz’da “ABD İflas Yasası’nın 11. Kısmı uyarınca ABD Birleşik Devletleri New York Cenup Bölgesi İflas Mahkemesinde tekrardan yapılanma için gönüllü dilekçeler sunduğunda” batkı kaydını takip ediyor.

İflas başvurusu, firmanın 12 Haziran’da saat 22:10’da (ET) geri çekilmesini ve operasyonlarının durdurulmasını takip etti. O süre, Celsius “hesaplar arasındaki tüm para çekme, takas ve transferleri” duraklattığını duyurdu. İflas işlemleriyle ilgili olarak, Celsius müşterileri mahkemeye kripto varlıklarını geleneksel Bölüm 11 batkı alacaklıları sürecinden daha süratli bir halde geri almak isteyen mektuplar yazdılar. İki kız evladı olan bekar bir anne olan bir satın alan, ailesinin yaşamının büyük seviyede etkilendiğini söylemiş oldu.

“Ben ve akrabalarım, batkı ve kilitli kriptolardan hem finansal hem de zihinsel sıhhat açısından ciddi şekilde etkileniyoruz. Kriptolarım hala oradaysa, uygulamayı devamlı denetim ederim. Ne işime odaklanabiliyorum ne de uyuyabiliyorum” diye yazdı hanım batkı mahkemesine yazdığı mektupta. Celsius batkı etmeden ilkin, Celsius kabaca 1,7 müşterisi bulunduğunu iddia etti. Başka bir Celsius müşterisi, Wells Fargo banka hesabında 1 bin dolardan azca bulunduğunu ve kripto borç verenin iflasının finansal olarak ona fazlaca zarar verdiğini söylemiş oldu. Satın alan altını çizdi:

Bu bir ACİL DURUM, yalnız aileme bir çatı ve onların sofrasında yiyecek bulundurmak için.

Bir Santigrat Müşterisi Hala ‘Kriptoya Tam İnancına’ Haiz Bulunduğunu Söylüyor

Satın alan ve batkı mahkemesine mektup yazan öteki birçok satın alan, yetkililerin fonları özgür bırakmasını ve kriptoyu perakende müşteriler içinde dağıtmasını istiyor. İflas ve müşterinin mektuplarının yanı sıra, kripto borç veren, Tadı’nin kurucusu olan eski bir ortak Jason Stone’dan yasal işlemle karşı karşıya.

Satın alan mektupları fonları özgür bırakması için mahkemeye yalvarırken, bazı Celsius yatırımcıları, kripto borç verenin kendisi güvenilmez olsa da kripto ekosistemine hala güvendiklerini kaydetti. Başka bir Celsius müvekkili mahkemeye yazdığı mektupta, “Kriptoya hâlâ tam inancım var, sadece mevcut ekiple Celsius yönetimine inancım yok” dedi.

Bir çok muhtemelen, bir batkı davasından alacaklı dağıtımını beklemenin uzun ve hantal olabileceğinin ve bir çok süre verimsiz olabileceğinin farkındadır. Ek olarak alacaklılar, kendilerini “iddia kanıtı” isminde olan bir belge ile ispatlamak zorundadırlar. Celsius, müşterilere alacaklı talebinde bulunabilecekleri bölgeler hakkında informasyon verdi.

Bu hikayedeki etiketler

İflas Mahkemesi, Celsius Müşterileri, Celsius Müşterisi, Celsius müşterileri, Celsius yatırımcıları, alacaklılar, Kripto, Kripto borç veren, kripto para ödünç veren, mutsuz müşteriler, E-posta İhlali, e-posta sızıntısı, Masada Yiyecek, yiyecek masası, Fonlar, Jason Stone, Tadı, mahkemeye mektuplar, hakime mektuplar, üçüncü kişi sızıntısı, mutsuz müvekkiller

Celsius e-posta sızıntıları ve batkı mahkemesine gönderilen satın alan mektupları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir