Saylor olduğu iddia edilen kripto balina, Temmuz ayında borsalara 200 binden fazla BTC gönderdi

5 Eylül’de CryptoVinco’dan bir tweet’e gore, bir Bitcoin (BTC) balinası 18 Temmuz ile 21 Temmuz içinde Coinbase’e 200.000’den fazla BTC gönderdi.

200 binin üstünde $BTC’ye haiz en büyük #Bitcoin balinalarından biri, paralarının TÜMÜNÜ borsalara gönderdi.

Bunun Michael Saylor’un Bitcoin adresi olduğundan %99 inanırım ve her şeyi satmayı planlıyorlar.

Yakında sattığında, daha ilkin asla görmediğimiz şeklinde bir kan banyosu bekleyin. pic.twitter.com/vx643TPAyg

— CryptoVinco (@CryptoVinco) 5 Eylül 2022

CryptoVinco, cüzdanın MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı ve meşhur bir Bitcoin maksimalist olan Michael Saylor’a ilişik olduğundan %99 güvenli bulunduğunu söylemiş oldu.

CryptoSlate, cüzdanın Saylor’a mı yoksa MicroStrategy’ye mi ilişik bulunduğunu doğrulayamadı.

Çoğu zaman, borsalara meydana getirilen Bitcoin transferleri, varlıkları satma kararını temsil eder.

Crypto topluluğu, Michael Saylor’un cüzdanla bağlantısından kuşku ediyor

Kripto topluluğu içindeki birçok şahıs, CryptoVinco’nun cüzdanın Michael Saylor’a ilişik olduğu inancına şaşırıyor.

Topluluk üyelerine gore, söz mevzusu cüzdan CoinGecko verilerine gore şu anda 129.699 BTC civarında olan MicroStrategy’den daha çok BTC’ye haiz.

Öte taraftan, Blockchain gezgini verileri, balina cüzdanının 851 kez işlem yaptığını, 241.914 BTC aldığını ve hepsini harcadığını gösterdi. Cüzdanın, baskı zamanı itibariyle 200 dolardan azca bir bakiyesi var.

Ek olarak Michael Saylor, fiyat performansından bağımsız olarak firmasının Bitcoin varlıklarını elinde tutmaya devam edeceğini daima ileri sürmüştür – bunun kanıtı, ayı piyasasının yoğun olduğu dönemde ek 480 BTC satın almasıydı.

Hareket halindeki öteki Bitcoin balinaları

OKLink verilerine gore, 2013 senesinde oluşturulan ve Mayıs 2021’den bu yana etkin olmayan bir Bitcoin balina adresi, kısa sürede 5.000 BTC’yi Kraken borsasına taşıdı.

Bu nitelikteki transferler, artan satış baskılarıyla ilgili endişeleri artırıyor. Bununla beraber, balinanın varlıkları başka bir adrese taşımış olduğu anlamına da gelebilir.

Ayrıca, CryptoQuant verileri, uzun vadeli sahiplerinin BTC’lerini türev borsalarına taşıdığını gösterdi. Bu, balinaların varlıklarını kısa pozisyonlar kullanarak uzun pozisyonlar yada hedge spot pozisyonları oluşturmak için kullanabileceği anlamına gelir.

Gene de Santiment, 28 Ağustos itibariyle son 30 günde 100 ila 10.000 BTC içinde tutan yeni cüzdan sayısının 103 arttığını belirtti.

🐳 #Bitcoin bu hafta sonu 20.000$ civarında dans ettiğinden, mühim balina adreslerinin miktarındaki gelişme pozitif yönde bir işaret. $BTC’nin fiyatı ile 100 ila 10k $BTC tutan adreslerin miktarı içinde bir korelasyon var ve son 30 günde 103 arttılar. https://t.co/B7hjXi758z pic.twitter.com/0ozMBG7Oct

— Santiment (@santimentfeed) 28 Ağustos 2022

Bitcoin şu anda 19.895 dolardan işlem görüyor. Amiral gemisi dijital varlık, son yedi gün içinde değerinin %2,87’sini ve 30 günde %16,41’ini yitirdi.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir