Saylor, vergiden kaçınma mevzusunda DC AG ile aynı fikirde değil

31 Ağustos’ta DC Başsavcısı Karl A. Racine, ofisinin vergi kaçakçılığı sebebiyle Michael Saylor ve MicroStrategy aleyhine yasal işlem başlattığını ve ödenmemiş vergi ve cezalarda 100 milyon doları geri almaya çalıştığını söylemiş oldu.

O zamandan beri Saylor, Miami Beach, Florida’da ikamet ettiğini ve Bölge’ye vergi borcu olmadığını iddia eden bir bildiri yayınladı.

DC AG, Bitcoin vergi kaçakçılığı yüzünden Saylor’a ateş ediyor

Twitter hesabı @tier10k, DC AG’nin Michael Saylor ve MicroStrategy’ye karşı eylemine ilişkin vurgulanan bir belge parçacığı yayınladı. Okur:

“Ek olarak Saylor, 21 Ocak 2021 tarihindeki bir röportajda, Bitcoin’in vergi kaçırmak için ideal bir vasıta olduğu mevzusunda övünerek, Bitcoin sahiplerinin hükümetlerine ‘kendin git’ diyebileceklerini ve Bitcoin erişim anahtarlarını kaybettiklerini iddia edebileceklerini öne sürdü. hükümet ‘bunu vergilendirsin!’”

Sanıklar aleyhine oluşturulan hukuk davasında bu metne yer verilmemiştir. CryptoSlate, deposu belirlemek için @tier10k ile iletişime geçti, sadece gösterim zamanı itibariyle bir cevap alamadı.

Bununla beraber, @tier10k’nin gönderisini desteklemek için @txorigin, Saylor’un Bitcoin’i dostane yargı bölgelerine taşımaktan ve hükümete varlıklarını bir “tekne kazasında” kaybettiğini söylemekten bahsetmiş olduğu bir klibi tweetledi.

“Günün sonunda her insana kendilerini s*kmelerini söyleyebilirsiniz. Kafanıza koyabilir, kilitli anahtarı ezberleyebilirsiniz… Klasik Bitcoiner yanıtı ‘oh, evet Bitcoin’im, onu bir tekne kazasında kaybettim’…”

Sivil şikayete nazaran, Saylor, öteki düşük vergi bölgelerinin mukimi bulunduğunu iddia ederek Bölge’ye ödenecek gelir vergilerinden kasten kaçınmıştı.

Bununla beraber, 2005’ten günümüze, Saylor’un, Georgetown sahiline bakan lüks bir çatı katı ve Potomac nehri kıyısındaki “birden fazla yat” da dahil olmak suretiyle, Bölge’de birkaç konutu sürdürdüğü iddia ediliyor.

MicroStrategy’nin iddiaya nazaran Saylor’un Kolombiya Bölgesi’nde ikamet ettiğini bilmiş olduğu ve ayrıntılarını kasıtlı olarak yanlış bildirdiği – vergiden kaçınmak için Saylor ile fiilen ortaklık yapmış olduğu iddia ediliyor.

Davacı şimdi geriye dönük vergiler, cezalar, faizler, üç kat zararlar ve “yasada mevcut olan tüm öteki çözümler” için ödeme istiyor.

Saylor yanıtlar

Saylor hemen hemen mevzuyla ilgili direkt bir izahat yapmadı. Sadece, CNBC Muhabiri Eamon Javers’e nazaran Saylor, 2012’de Virginia’dan ayrıldığını ve Miami Beach’e taşındığını söylemiş oldu.

Bu gece milyarder Michael Saylor’dan yeni izahat: “On yıl ilkin Miami Beach’te zamanı bir ev satın aldım ve evimi Virginia’dan oraya taşıdım.” H/t @jimforkincnbc https://t.co/zHivNeQqLB

— Eamon Javers (@EamonJavers) 31 Ağustos 2022

Saylor, Florida’nın yaşamış olduğu, oy kullandığı ve jüri görevine katılmış olduğu yer bulunduğunu söylemiş oldu. Kişisel ve aile yaşamının “merkezinde” yer alır. Ekledi:

“Columbia Bölgesi’nin tutumuna saygıyla katılmıyorum, + mahkemelerde adil bir karar verilmesini dört gözle umuyorum.”

MicroStrategy’den meydana getirilen açıklamada, firmanın Saylor’un kişisel işlerinden görevli olmadığı ve Başkanın vergi varlıklarını denetlemede hiçbir eli olmadığı açıklandı. Vergiden kaçınmak için Saylor ile komplo oluşturmayı reddetti ve davaya karşı “saldırgan bir halde savunacağını” söylemiş oldu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir