Scaramucci, kripto pazarının yakında toparlanacağının temel faktörlerini vurguluyor

Skybridge Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci, kripto piyasalarının geleceği için iyimser bir bakış açısına haiz ve yatırımcılara “mevcut ortamı görmelerini” ve “sabırlı kalmalarını ve uzun vadeli kalmalarını” tavsiye ediyor.

CNBC ile yapmış olduğu bir röportajda, hedge fon yöneticisi, kripto alanındaki birkaç yeni gelişmenin “fazlaca daha çok ticari faaliyeti” tetikleyebileceğine olan inancından bahsetti.

Bilhassa, devamlı gelişen Lightning Network’ü, Bitcoin (BTC) üstüne yerleştirilmiş iki katmanlı ödeme protokolü, BlackRock’un Coinbase ile ortaklığı ve müteakip bir BTC Hususi Itimat Fonu kurulmasını gelecek için pozitif yönde işaretler olarak altını çizdi.

Son olarak, CEO Larry Fink, dijital varlıklar için kurumsal talep görüyor. Aksi takdirde, bu ürünleri kurmaz ve Coinbase ile ekip oluşturmaz.

“İnsanlara yalnız 21 milyon Bitcoin bulunduğunu ve fazlaca azca arz ile bir talep şoku yaşayacağınızı hatırlatmak isterim” diye ekledi.

Ufukta Ethereum Birleşmesi

Scaramucci, ağın konsensüs mekanizmasını hisse kanıtı olarak değiştirecek olan 15 Eylül’de yapılması planlanan Ethereum (ETH) Birleşmesini ikinci en büyük kripto para biriminin piyasa fiyatını etkileyebilecek bir vaka olarak gösterdi.

Ona bakılırsa, tüccarlar birleşmenin getirebileceği potansiyel pozitiflere dayanarak kripto para birimini satın alıyorlar, sadece bununla beraber geri dönerek aynı hızla satabileceklerini de belirtiyor.

“Muhtemelen birçok tüccar bu söylentiyi satın alıyor; muhtemelen bu birleşme haberi üstüne satış yapacaklar” diye ekledi, “İnsanları bunu yapmamaları mevzusunda uyarıyorum; bunlar büyük uzun vadeli yatırımlar” diye ekledi.

İyileşme yavaş fakat geçen ay süresince durağan(durgun)

Devam eden kripto ayı piyasasına karşın, birçok üst düzey kripto para birimi mütevazı kazançlar kaydetti. BTC, yazı yazılırken geçen ay %20 artışla 24.959 USD’ye otururken, ETH’nin fiyatı %62 artışla 1999 USD’ye terfi etti.

Scaramucci, yatırımcı ilgisinin tekrardan canlandığını gördüğünü ve Temmuz ayında beklenenden daha iyi enflasyon sayıları ile küresel ekonominin 6 ila 12 ay içinde kuvvetli 2019 Çeyrek 4 statüsüne dönebileceğine inandığını kaydetti.

Genel olarak, Scaramucci kripto piyasası için pozitif yönde bir bakış açısına haiz ve yatırımcıları fena haberlere ve duygu temelli alım satımlara verilen anlık tepkilere dikkat etmeleri mevzusunda uyarıyor.

Şirketi, BTC’nin önümüzdeki altı yıl içinde benzeri görülmemiş bir yükseliş görebileceğine inanıyor.

“Haklıysak, BTC 300.000 USD’ye giderse, onu 20.000 USD, 60.000 USD’den almış olmanızın bir önemi yok; gelecek üzerimizde; düşündüğümden daha erken oluyor” dedi.

“En iyi on gün için piyasanın dışındaysanız, getirinizi %7,5’lik bir getiriden %2’lik bir getiriye düşürdünüz; portföyü duyguya dayalı olarak sarsmaya ve sarsmaya başlamamızı istemiyorum.”

“Bence yatırımcılara göndermeye çalıştığım ileti bu; yalnız rahatlayın; önümüzdeki 12 ila 24 ay içinde BTC, ETH, ALGO ve Solana (SOL) için oldukça iyimser bir senaryo görüyoruz” dedi.

Scaramucci, firmasının ETH rakibi Algorand’da (ALGO) bir pozisyonu olduğundan bahsetti, sadece açık ara en mühim iki pozisyonu hala BTC ve ETH’de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir