SEC Binance, Tüm ABD Kripto Borsalarını İnceliyor: Forbes

Mühim Çıkarımlar

Senatör Lummis’in (R-Wy) ofisinden isimsiz bir kaynaktan alıntı meydana getiren bir Forbes raporuna nazaran, SEC Binance ve her ABD kripto para borsasını araştırıyor. SEC, kayıt dışı menkul kıymetleri listelediği iddia edilen Coinbase soruşturması da dahil olmak suretiyle son haftalarda dijital varlık alanını düzenleme çabalarını artırıyor. Finansal düzenleyici, kendisini kripto piyasasının ana ABD düzenleyicisi olarak kurmaya çalışırken Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu ile bir savaşla karşı karşıya.

Bu makaleyi paylaş

Mali düzenleyici, son haftalarda dijital varlık alanı üstündeki nezaretini hızlandırdı.

ABD Borsaları Soruşturma Altında

Senatör Cynthia Lummis’in (R-Wy) ofisinden bir görevliye nazaran, Coinbase SEC’in takip etmiş olduğu tek kripto para borsası değil.

Forbes’in Lummis’in ofisinden isimsiz bir çalışandan alıntı meydana getiren Perşembe günü bir raporu, ABD mali düzenleyicisinin Binance ve her ABD kripto para borsasını araştırdığını iddia etti. Kaynağa nazaran, SEC, endüstrinin nezarete için ABD Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu ile savaşını sürdürürken kendisini ülkenin baş kripto düzenleyicisi olarak oluşturmak istiyor.

CFTC, 2014’ten beri “sanal para birimleri” üstünde otoriteyi elinde tutuyor, sadece son yıllarda SEC, alan üstünde mahkemeye çıkmak istediğini açıkça belirtti. SEC başkanı Gary Gensler, birçok kripto tokeninin kayıt dışı menkul kıymetler olarak nitelendirilebileceği mevzusunda birçok kez uyardı ve geçen hafta ajans, hemen hemen gelişmekte olan piyasayı sıkıştırmak istediğine dair en kuvvetli ipucunu verdi. SEC, eski bir Coinbase çalışanının ve iki ortağının içeriden öğrenenlerin ticaretine karıştığını iddia eden bir mahkemede, borsanın müşterilerin “minimum dokuz” kayıtlı olmayan menkul kıymet ticareti yapmasına izin verdiğini iddia etti.

SEC Kripto Nezaretini Artırıyor

Coinbase içeriden öğrenenlerin ticareti sanayi genelinde şok dalgaları gönderirken, SEC’in iddiası, daha ilkin desteklenen jetonları üstünden takası asla hedeflemediği yönünde de dikkat çekiciydi. Ondan sonra düzenleyicinin Coinbase’i araştırmış olduğu ortaya çıktı. Binance.US, belirtilen tokenlerden kabul edilen AMP’yi listeden kaldırarak cevap verdi.

SEC’in gazabı Coinbase ile bitmedi. İçeriden öğrenenlerin ticareti başvurusundan bu yana Gensler, kripto para borsaları ile geleneksel hisse senedi alım satım bölgeleri içinde bir fark görmediğini söyleyerek üstün derece elde etti ve piyasa yapıcı olarak hareket eden borsalarla “organik çıkar çatışmaları” bulunduğunu ekledi. SEC ek olarak Forsage’ın arkasındaki 11 kişiyi, yatırımcılara 300 milyon dolara mal olan bir “kripto piramit şeması” olarak adlandırdı.

SEC son zamanlarda dijital varlık alanını düzenleme çabalarını artırırken, CFTC’ye kripto para birimleri üstünde daha çok nezaret sağlamak için ihtimaller içinde bir yol da verildi. Bu hafta, Senato Ziraat Komitesi, 2022 Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası’nı tanıttı. Yeni yasa tasarısı, Bitcoin ve Ethereum’un emtia olarak sınıflandırıldığını görecek ve CFTC’ye, bu tarz şeyleri tecim için listeleyen borsalar üstünde denetim elde edecektir. Bitcoin ve Ethereum, kripto önder panosunda ilk iki sırada yer alırken, buna Binance’in ABD kısmı, Coinbase ve öteki tüm büyük kripto borsaları da dahildir. Tavsiye edilen mevzuat, kuramsal olarak menkul kıymetler olarak sınıflandırılan öteki belirteçleri görebilir ve bu yüzden SEC’in kapsamına girer. Sadece, tasarının yürürlüğe girmesi için Kurultay’den geçmesi gerekecek, bu da CFTC ve SEC çatışmalarının bir süre daha devam edebileceği anlamına geliyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir