SEC, İddia Edilen Menkul Kıymetler Üstünden Coinbase’i İnceliyor: Bloomberg

Mühim Çıkarımlar

Bloomberg’in bildirdiğine gore SEC, müşterilerin kayıt dışı menkul kıymetleri alıp satmayacağını belirlemek için Coinbase’i araştırıyor. Güncelleme, SEC’in Coinbase’in eski bir çalışanı içeren içeriden öğrenenlerin ticareti skandalının bir parçası olarak “minimum dokuz” menkul kıymet listelediği iddiasını takip ediyor. Coinbase, menkul kıymetleri listelediğini reddetti ve SEC’in bir enstrümanın menkul kıymet olup olmadığını iyi mi belirlediğini tekrardan gözden geçirmesini istedi.

Bu makaleyi paylaş

Coinbase, ABD mali düzenleyicisini geçen haftaki mahkeme başvurusuna cevap olarak menkul kıymetleri iyi mi sınıflandırdığını tekrardan düşünmeye çağırdı.

Coinbase’in SEC Sondasıyla Karşılaşmış olduğu Bildirildi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto para birimi sanayisine başka bir hücum başlatmış olduğu bildirildi.

Bloomberg, mevzuya aşina olan üç kişiye atıfta bulunarak, ABD mali düzenleyicisinin Coinbase’in müşterilerinin menkul kıymetler olarak kaydedilmesi ihtiyaç duyulan kripto para birimi tokenlerini alıp almadığını belirlemek için bir soruşturma başlattığını bildirdi.

SEC ve Hakkaniyet Bakanlığı’nın ortaklaşa eski bir Coinbase çalışanını ve iki ortağını içeriden data ticareti yapmakla suçlamasından günler sonrasında geldi. SEC mahkeme başvurusunda, Coinbase’in menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilecek “minimum dokuz” kripto varlığını listelediğini ve ajansın başkanı Gary Gensler’in geçen yıl süresince onlarca defa yapmış olduğu ikazları yinelediğini söylemiş oldu.

Bloomberg raporuna gore, SEC, tecim için daha geniş bir kripto token yelpazesi sunmaya başladığından beri Coinbase’i yakından takip ediyor. Kaynaklar, soruşturma kamuya açıklanmadığı için isimlerinin gizli saklı tutulmasını istedi.

İçeriden öğrenenlerin ticareti, şüpheli varlık listeleme süreci sebebiyle sektörden eleştiri almaya devam eden Coinbase’e bir başka darbe oldu. Cobie şeklinde önde gelen kripto şahsiyetleri geçmişte Coinbase’in desteklenen varlık seçimiyle alay ederken, ötekiler SEC’in güncellemelerinin arkasından listelerini yönetmekten görevli çalışanların görevden alınması çağrısında bulunmuş oldu.

Borsa Menkul Kıymetleri Listelediğini Reddediyor

Coinbase, eylemlerini onlarca defa savundu ve geçen hafta borsada listelenen herhangi bir varlığın menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini reddeden yeni bir blog yazısı yayınladı. 21 Temmuz’da firmanın Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal, “Coinbase menkul kıymetleri listelemiyor” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Hikayenin sonu.” Şirket aynı gün ayrı bir blog yazısı yayınlayarak SEC’i bir varlığın menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilemeyeceğini iyi mi değerlendirdiğini tekrardan düşünmeye çağırdı. Gönderi, mevcut ABD menkul kıymetler yasasının “dijital varlıkları yönetmek için pek uygun olmadığını” savundu ve Coinbase’in SEC’e gönderilmiş olduğu ve kripto menkul kıymetler piyasası için yeni kurallar oluşturmalarını isteyen bir dilekçeye bağlantı içeriyordu.

SEC şu anda bir varlığın bir menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağına Howey testine dayanarak karar veriyor, ABD Yüksek Mahkemesi tarafınca 1946 tarihindeki bir davada oluşturulan bir karar. Howey testi, 1933 Yasasına atıfta bulunur ve piyasa katılımcılarının üçüncü bir tarafın çabalarına dayalı bir kâr beklentisiyle bir enstrümanı (kripto jetonu şeklinde) satın alıp almadığını değerlendirir.

SEC’in görüşüne gore, eğer bir yatırımcı merkezi bir ekibin çalışmasına dayalı bir kar beklentisiyle bir kripto tokeni satın alabilirse, mesela, bu token Howey testine dayalı bir menkul kıymet olarak sınıflandırılabilir.

ABD’li düzenleyiciler, Terra’nın patlaması ve daha geniş endüstride bir arınma yardımıyla son aylarda kripto alanına daha çok dikkat ediyor. Kripto, Kasım 2021’de 3 trilyon doları aşan bir piyasa değerinden bugün 1 trilyon doların birazcık üstüne düştü ve perakende yatırımcıların yeterince korunup korunmadığı mevzusunda endişelere yol açtı.

Coinbase’in hissesi, SEC soruşturması açıklamalarının arkasından piyasa öncesi ticarette bir darbe aldı. COIN, yayınlandığı sırada %5,3 düştü ve Nisan 2021’de piyasaya sürüldüğünden bu yana piyasanın geri kalanıyla beraber biten kanamayı genişletiyor. 67$’lık mevcut işlem fiyatında, tüm zamanların en yüksek seviyesinin %80’den fazla arkasında, kısaca Bitcoin ve Ethereum’un ana dayanak noktası olan zor durumdaki kriptodan bile daha çok kayıyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir