SEC, ‘menkul kıymetler’ sıralaması üstünden Coinbase’i araştırıyor

Bloomberg News’in 26 Temmuz’da bildirdiğine bakılırsa, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase’in Amerikalıların kayıtlı olmayan menkul kıymetler ile tecim yapmasına izin verip vermediğini araştırıyor.

SEC, platformunda listelenen belirteçlerin sayısını artırdığı için kripto borsası araştırmasını ikiye katladı.

Coinbase artık 150’den fazla kripto para birimini listeliyor; listelenen belirteçlerin sayısını senelerce minimumda tuttuktan sonrasında. Borsa, rakipleriyle rekabet edebilmek için 2021’de daha çok token listelemeye başladı.

Ayrıca, Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal, borsanın “mevzu hakkında SEC ile ilişki oluşturmayı dört gözle beklediğini” tweetledi.

Bunu yine yine söylemekten mutluluk duyuyorum: SEC’in daha ilkin gözden geçirdiği bir süreç olan titiz titizlik sürecimizin menkul kıymetleri platformumuzdan uzak tuttuğundan eminiz ve bu mevzuda SEC ile bağlantı oluşturmayı dört gözle bekliyoruz. Bir tazeleme: https://t.co/SaacvrZEiU

– paulgrewal.eth (@iampaulgrewal) 26 Temmuz 2022

SEC ve menkul kıymetler

SEC başkanı Gary Gensler, birçok dijital varlığın Howey Testi kapsamında menkul kıymetler olarak nitelendirileceğini ve kripto borsalarına komisyonla “gelip konuşmalarını” tavsiye ettiğini söylemiş oldu.

Howey Testi, bir varlığı, başkalarının çabalarından bir miktar kârı telafi etme umuduyla bir yatırım sözleşmesinin finanse edilmesini içeriyorsa, menkul kıymet olarak tanımlar.

Bununla beraber, komisyonun bu çerçeveyi uygulaması, CFTC Komiseri Caroline Pham’ın kısa süre ilkin SEC’in “(a) merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO’lar) ile ilgili destek program belirteçleri ve/yada belirli belirteçler olarak tanımlanabilecek varlıkları” sınıflandırdığını söylemesiyle, yönetim biçimini böldü. menkul kıymetler olarak.

#SEC v. Wahi ile alakalı açıklamamı okuyun, yaptırım ve #CFTC otoritesi tarafınca düzenleme #kripto #digitalassets #DAO pic.twitter.com/xbHvyshx8l

— Caroline D. Pham (@CarolineDPham) 21 Temmuz 2022

SEC ve Coinbase soğuk ilişkisi

SEC ve Coinbase soğuk bir birlikteliğin tadını çıkarıyor. Halka açık olarak listelenen kripto borsası, düzenleyicinin kripto alanı üstünde bazı eylemleri gerçekleştirmiş oldu.

Son olarak eşleşme, SEC’in 21 Temmuz’da borsanın eski bir çalışanına içeriden öğrenenlerin ticareti menkul kıymetleri mevzusunda dava açmasının arkasından Coinbase’in listelemeyi şiddetle reddettiğini görmüş oldu.

Davalara bakılırsa, erkekler tarafınca işlem gören dokuz dijital token menkul kıymetlerdi. Coinbase bu tokenlerden yedi tanesini listeledi.

Buna karşılık borsa, menkul kıymetleri listelemediğini yineleyen bir blog yazısı yayınladı ve SEC’e kripto endüstrisi için düzenleyici bir çerçeve sağlamaya odaklanmasını tavsiye etti.

SEC’den somut bir dijital varlık düzenleyici çerçevesinin yokluğunda, Coinbase’in titiz araştırma sürecinin menkul kıymetleri Coinbase platformundan uzak tuttuğundan eminiz.

Borsa CEO’su Brian Armstrong da 2021’de SEC’in firmayı borç verme ürünüyle devam etmesi halinde dava etmekle tehdit ettiğinde kuvvetli bir halde anlatılmış bir Twitter dizisi yazdı.

1/ Son zamanlarda SEC’den çıkan bazı hakikaten kabataslak davranışlar.
Öykü zamanı…

— Brian Armstrong – barmstrong.eth (@brian_armstrong) 8 Eylül 2021

Armstrong’a bakılırsa SEC, kripto alanı nezarete mevzusunda bazı “kabataslak davranışlar” sergiledi.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir