SEC şefi Gary Gensler, kripto politikası mevzusunda Kurultay’nin karşısına çıkacak

ABD Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, ilk kez Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi önünde ifade vermeye hazırlanıyor.

Bir röportajda Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Patrick McHenry, SEC başkanının 18 Nisan’da kripto ekosistemine yaklaşımıyla ilgili Kurultay’nin sorularıyla yüzleşmek zorunda kalacağını doğruladı.

#YENİ: Başkan @PatrickMcHenry, @SECGov Başkanı Gary Gensler’in 18 Nisan’da Meclis Mali Hizmetler Komitesi önünde ifade vereceğini doğruladı.

Cumhuriyetçiler, @GaryGensler’ı kanuna, yargı yetkisine ve APA’ya açıkca saygısızlığından görevli tutacak.

pic.twitter.com/XRwcrm79PS

— Finansal Hizmetler GOP (@FinancialCmte) 28 Mart 2023

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, ABD’de bankacılık, menkul kıymetler ve dijital varlıklar dahil olmak suretiyle finansal hizmetler sektörünün tüm taraflarını düzenlemekle görevlidir.

McHenry, röportajı esnasında bunun SEC’in ilk nezaret duruşması olacağını kaydetti. Duruşma, Gensler’in kaide koyuculuğuna ve kripto varlıklara yaklaşımına odaklanacak. Komitenin SEC üstünde geniş bir genel denetime haiz olacağını ve “dijital varlıklar için düzenleyici bir alan belirleme” mevzusunda ciddi bir yaklaşım sergileyeceğini de sözlerine ekledi.

SEC şefinin kriptoya yaklaşımı seneler içinde birçok kişinin dikkatini çekti ve Demokrat partiden pek oldukca şahıs onun yaklaşımına karşı endişelerini dile getirdi. Kripto endüstrisindeki pek oldukca şahıs, partinin kripto karşıtı duruşunun 2024 seçim kampanyası için yıkım olabileceğine inanıyor.

İlgili: Eski Beyaz Saray genelkurmay başkanı, kripto reformunun 2023’te ABD’ye geleceğini söylemiş oldu

Satoshi hareket fonunun kurucu ortağı Dennis Porte, birçok kripto yanlısı ve Bitcoin yanlısı Demokratın kendi partilerinin duruşuna muhalefetlerini dile getirmek için sıraya girdiğini söylemiş oldu.

Kripto yanlısı ve Bitcoin yanlısı Demokratlar, kendi partilerinin duruşuna karşı olduklarını dile getirmek için sıraya giriyorlar.

Demokratlar, kendi seçmenlerini uzaklaştırmanın ve bu mühim yeni seçmen bloğunun desteğini kaybetmenin eşiğindeler. Kanımca Demokratlara 2024 seçimlerine mal olabilir. pic.twitter.com/3kZkTOAjhz

– Dennis Porter (@Dennis_Porter_) 27 Mart 2023

ABD düzenleyicileri, 2023’ün başlamasıyla beraber kriptoda sert bir duruş sergilediler ve SEC, Coinbase ve BUSD dahil olmak suretiyle bir takım kripto şirketine Wells bildirimi yayınladı. Öte taraftan CFTC, Binance’e yeni bir dava açtı. Bununla beraber, kripto kardeşliği devamlı düzenlemelerin bireysel ajanslar tarafınca değil Kurultay tarafınca kararlaştırılacağına işaret etmiştir.

Mecmua: ABD icra daireleri kriptoyla ilgili suçları kızıştırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir