SEC ve CFTC, büyük riskten korunma fonu kripto raporlaması için değişimler önerdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu (CFTC) beraber PF Formunda bir değişim önerdi.

Teklif, daha doğru raporlama sağlamak için büyük riskten korunma fonları için “dijital varlıklar” ile “nakit ve nakit eşdeğerleri” içinde fark yapmayı amaçlamaktadır.

Teklife nazaran, dijital varlık raporlaması için yeni bir alt varlık sınıfı oluşturulmalı – şu demek oluyor ki bu firmaların kripto sanayisine maruz kaldıklarını ayrı ayrı açıklamaları gerekecek.

Teklif, dijital varlıkları, madeni paralar, jetonlar ve sanal para birimleri dahil sadece bunlarla sınırı olan olmamak suretiyle blok zincir teknolojisi vasıtasıyla gösterilen varlıklar olarak tanımladı.

Biçim PF, düzenleyicilerin ekonomik istikrara yönelik sistemik riskleri belirlemesine destek olmak için tasarlanmıştır.

Yetkililer, dijital varlıklara meydana getirilen yatırımların daha yaygın hale geldiğini ve bu fonların kriptoya maruz kalması hakkında daha çok informasyon toplama ihtiyacının arttığını belirtti. Son piyasa çöküşü, piyasanın bulaşma riskini daha da altını çizdi.

Ayrıca, düzenleyiciler ek olarak “kripto varlık” yada “dijital varlık” terimini kullanmaları gerekip gerekmediği mevzusunda halktan yorum istiyorlar.

Düzenleyiciler şunları yazdı:

“Bu terimleri anlamdaş olarak görüyoruz. Terim ve tanımın SEC’in dijital varlıklarla ilgili son açıklamasıyla tutarlı olmasını öneriyoruz ve bu terim ve tanımın ele almayı planladığımız varlık türlerinin tutarlı bir halde anlaşılmasını sağlayacağına inanıyoruz.”

Yorum gönderimi için son tarih 11 Ekim’dir.

ABD düzenleyicileri, kripto alanının düzenlenmesi için giderek daha çok çalışıyor. SEC Başkanı Gary Gensler, CFTC de sanayi nezaretini artırırken, kripto şirketlerini ajansla konuşmaya onlarca kere çağırdı.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir