SEC ve CFTC, hedge fonlarından kripto maruziyet raporları isteyebilir

The Wall Street Journal’ın 10 Ağustos’ta bildirdiğine gore, ABD’li düzenleyiciler hedge fonlarından kripto maruziyetlerini açıklamalarını istemeyi düşünüyorlar.

Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), büyük riskten korunma fonlarından kripto yatırımlarını raporlamak için Biçim PF’yi kullanmalarını isteyen ortak bir teklif yayınlayacak.

Biçim, düzenleyicilere, riskten korunma fonlarının dijital varlıklara maruz kalma düzeyi hakkında düşünce verecektir. Ek olarak, bir çöküşün genel iktisat üstündeki etkilerini ölçmelerine de izin verecek.

Biçim PF, 2008 mali krizinden sonrasında ortaya çıktı. Düzenleyicilerin balonları ve ekonomik istikrara yönelik ihtimaller içinde riskleri belirlemesine olanak sağlamak için tasarlanmıştır. Riskten korunma fonlarının bir çok işleminin çoğu zaman gizli saklı olduğu göz önüne alındığında, biçim gerekliydi.

Federal kurumlar, Formu sanayi hakkında toplu istatistikler olarak yayınlayacakları verileri toplamak için kullanır.

SEC başkanı Gary Gensler şunları söylemiş oldu:

“Bu tür bilgilerin toplanması Komisyonlara ve [financial-stability regulators] büyük hedge fonlarının daha geniş finansal hizmetler endüstrisi ile iyi mi bağlantılı bulunduğunu gözlemlemek daha iyi.”

Yeni teklifle beraber, net varlığı 500 milyon dolardan fazla olan herhangi bir hedge fonu, kripto risklerini, borçlanma düzenlemelerini ve portföy konsantrasyonlarını bildirmek zorunda duracak.

Kripto para birimiyle ilgili verileri Biçim PF’ye dahil etme planı, kripto para birimlerinin tutarındaki son keskin düşüşün ortasında piyasanın bulaşmasıyla ilgili endişelerin yüksek olduğu bir zamanda geldi.

Ek olarak, daha geleneksel finansal kurumlar varlık sınıfına maruz kaldıkça, SEC ve CFTC’nin kripto para birimlerinin öteki varlıklar üstündeki tesirleri mevzusunda endişeli bulunduğunu gösteriyor.

Piyasa değerinin aylar içinde ortalama 3 trilyon dolardan 1 trilyon doların altına düştüğünü gören kripto para birimlerinin tutarındaki son düşüş göz önüne alındığında, bu hareket şaşırtıcı değil.

Internasyonal Para Fonu da dahil olmak suretiyle birçok paydaş, geleneksel finans kurumları tarafınca artan kripto para biriminin benimsenmesinin, kripto çöktüğünde küresel ekonomiyi iyi mi etkileyebileceğini tartıştı.

Bununla beraber, Coinbase ve dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’u içeren yeni ortaklıkta görülebileceği şeklinde, kurumsal yatırımcılar hala sektöre çekilmektedir.

Gösterilen: ABD, Yönetmelik

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir