SEC ve CFTC, Kripto Varlıklarını Rapor Etmek İçin Hususi Fonlar İstiyor

Mühim Çıkarımlar

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, büyük hususi servet yöneticilerinin kripto varlıklarını bildirmelerini gerektiren bir teklif yayınladı. Emtia Geleceği Tecim Komisyonu da güncellemeyi desteklemeye ağırlık veriyor. Hareket, gizli saklı bir pazar üstünde düzenleyici nezarete artırmaya yönelik daha büyük bir çabanın parçası. SEC ve CFTC’nin kripto para birimi üstündeki yargı yetkisi mevzusunda süregelen tartışmalara karşın, bugünün önerisi, raporlama gereksinimleri mevzusunda potansiyel bir uyum önermektedir.

Bu makaleyi paylaş

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu, büyük hedge fonlarından ve hususi varlık yönetimi firmalarından talep ettikleri açıklamalara yeni seviyeler eklemeyi umuyor. Bunlar içinde, bu tür firmaların kripto para birimine maruz kaldıklarını bildirme zorunluluğu da olabilir.

SEC, CFTC Kripto Raporlamada Hizalama

Büyük hususi fon yöneticileri için yeni kripto raporlama gereksinimleri yolda olabilir.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bugün bir bildiri yayınlayarak, Biçim PF’de değişim önermek için oy kullandığını söylemiş oldu. Değişimler, büyük hususi servet yöneticilerine uygulanan incelemeyi yoğunlaştıracak ve öteki bilgilerin yanı sıra kripto para birimi pozisyonlarını açıklamalarını gerektirecek. Açıklamada, SEC’in yanı sıra Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu’nun da değişimleri desteklemeye ağırlık verdiği açıklandı.

Hususi servet yönetimi endüstrisini sistemik riskler açısından izlemeye yönelik daha kapsamlı bir çabanın parçası olarak teklif, firmaların borçlanma ve borç verme düzenlemeleri, öteki piyasa riskleri ve yatırım stratejileri hakkında rapor vermelerini de gerektirecek.

Teklif, firmaların risklerini, 2008 mali krizinin arkasından düzenleyicilerin balonlar ve öteki istikrar riskleri için hususi servet yönetimi piyasalarını izlemelerine destek olmak için oluşturulan Biçim PF vesilesiyle bildirmelerini gerektirecek. Formdaki veriler hemen sonra toplanan SEC ve Federal Biriki tarafınca sanayi hakkında toplu istatistikler yayınlamak için kullanılır. Teklif ek olarak Biçim PF’nin kendisini de gözden geçirecek ve genişletecektir.

SEC, yeni raporlama gerekliliklerinin net varlık kıymeti minimum 500 milyon dolar olan firmalar için geçerli olacağını söylemiş oldu.

SEC başkanı Gary Gensler’e bakılırsa, yeni raporlama gereksinimlerinin amacı, genel finans endüstrisini etkileyebilecek aşırı maruz kalma, baloncuklar ve öteki sistemik riskler için normalde gizli saklı olan piyasaları seyretmek olacaktır. Gensler yapmış olduğu açıklamada, “Teklifi desteklemekten kıvanç duyuyorum, şu sebeple benimsendiği takdirde, bilhassa büyük riskten korunma fonu danışmanlarına odaklanarak tüm Biçim PF doldurucularından aldığımız bilgilerin standardını artıracaktır.” Dedi.

Kripto endüstrisi ile sınırı olan olmamakla beraber, hareket, birçoğunun SEC, bilhassa de Gensler adına kriptoya karşı artan bir şahinlik olarak algıladığı şeyle tutarlıdır. CFTC’nin kendisi, kripto para biriminin sonucunda düzenleyebileceği düzenleyici kurum için bir kapsayıcı olsa da, bu gelişme, devlet kurumlarının kripto para birimi varlıklarını ne kadar büyük fonların rapor etmesi gerektiği mevzusunda uyumlu olabileceğini gösteriyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir