Seçenekler piyasa analizi, Ethereum’un Birleşmesi’nin bir “söylenti al, haber sat” etkinliği olabileceğini öne sürüyor

Uzun süreden beri beklenen Birleştirme, Ethereum’un mevcut yürütme katmanını, Hisse Kanıtı konsensüs katmanına bağlayacak ve genel piyasa duyarlılığı, projenin evriminde bir kilometre taşı vakası olduğundan yatırımcıların sürdürülebilir bir pompaya hazırlık olarak satın almalarını sağlıyor.

Bununla beraber, opsiyon piyasasının analizi, Birleşmenin bir “söylentiyi al, haberi sat” vakası olabileceğini gösteriyor.

Volatilite Gülümseme

Volatilite Gülümseme grafiği, aynı dayanak varlık ve son kullanma geçmişine haiz opsiyonların kullanım fiyatı ve ima edilen oynaklığının çizilmesinden oluşur.

Zımni oynaklık, bir opsiyonun dayanak varlığı, parada (ATM) ile karşılaştırıldığında daha çok parasız (OTM) yada parada (ITM) olduğunda yükselir.

Opsiyonlar ek olarak OTM’de çoğu zaman daha yüksek zımni oynaklıklara haizdir; bundan dolayı Volatilite Gülümseme çizelgeleri tipik olarak bir “gülümseme” şekli gösterir. Bu gülümsemenin dikliği ve şekli, seçeneklerin göreceli pahalılığını değerlendirmek ve piyasanın ne tür kuyruk risklerini fiyatladığını ölçmek için kullanılabilir.

Ekteki efsaneleşmiş, tarihsel bindirmeleri ifade eder ve gülümsemenin şeklini sırasıyla 1 gün, 2 gün, 1 hafta ve 2 hafta ilkin gösterir. Mesela, ATM’nin aşırı grevler için ima etmiş olduğu oynaklık değerleri, tarihsel bindirmelere kıyasla bugün daha düşük olduğunda, piyasa tarafınca fiyatlandırılan kuyruk riskinin azaldığını izah edebilir. Bu şeklinde durumlarda, piyasanın gözünde orta hamlelere kıyasla aşırı hareket olasılığı azalmıştır.

Birleşmenin 15 Eylül’de yapılması planlanıyor ve Eylül sonunda sona erecek olan davet seçeneklerine yönelik büyük talep, fiyat üstünde yükselişe niçin oluyor. 10 bin ila 50 bin doların üstündeki fiyatlar için zımni oynaklık %200’ün üzerindedir, bu da yatırımcıların prim ödemeye istekli olduğu anlamına gelir.

Kaynak: glassnode.com

Ethereum seçenekleri, Birleştirme sonrası kuyruklanma talep ediyor

Ekim ayında nihayetlenen seçenekler için oynaklık, Oynaklık Gülümsemesinde büyük bir değişim bulunduğunu gösteriyor.

Aşağıdaki grafik, daha düz bir yapı sunan keskin bir düşüşü göstermektedir. Bu değişim, Birleştirme yayına girdikten sonrasında Ethereum seçenekleri için daha düşük talep bulunduğunu gösteriyor.

Bununla beraber, sol kuyruk zımni oynaklık için hala yüksek, bu da tüccarların Birleşmeden sonrasında satım opsiyonları için bir prim ödemeye istekli olduklarını ima ediyor.

Beraber, iki grafik opsiyon tüccarlarının söylentiyi alıp haberleri sattığını gösteriyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir