Senatör, Düzenleyicilerden Kripto Dolandırıcılığı ve Dolandırıcılık ile Savaşım için ‘Daha Fazlasını’ Yapmalarını İstedi

Senato Bankacılık Komitesi başkanı Perşembe günü kripto risklerini dile getirerek, düzenleyicilerin halkı dolandırıcılık ve dolandırıcılıktan koruma ihtiyacını dile getirdi.

Senatör Sherrod Brown (D-OH), “Bitcoin, Ponzi planları ve düzmece yatırımlar benzer biçimde eski süre şemaları ve dolandırıcılık için kullanılabilir, bir tek yukarı yönlü ve risksiz büyük getiriler vaat ediyor” dedi. “İnsanları paralarından yoksun etmenin yeni yolları, bir çok insanoğlunun ekonomimizde istediği türden bir yenilik değil.”

Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi başkanı, “Yatırımcıları ve Tutum Edenleri Korumak: Kripto ve Menkul Kıymet Piyasalarındaki Dolandırıcılıkları ve Riskleri Idrak etmek” başlıklı bir duruşmada yorumları yapmış oldu. Kripto mevduatlarında mühim getiriler sunan Celsius ve Voyager Digital benzer biçimde kredi platformlarının çöküşünde yatırımcıların iyi mi zarar gördüğüne dikkat çekti.

“Son iki ayda, kripto piyasalarında hem kaygı verici birbirine bağlılığı hem de kripto firmaları arasındaki çok önemli riskleri ortaya çıkaran görkemli patlamalara şahit olduk” dedi. “Tüketiciler ve yatırımcılar, kriptolarının kalıcı olarak çift haneli faiz oranları kazanacağına dair vaatlerle yanlış yönlendirildi.”

Brown, komitenin “bastıracağını” söylemiş oldu. [U.S.] Kamu, kripto para yatırımlarıyla ilgili risklerin daha çok farkına vardıkça düzenleyiciler daha fazlasını yapmalı”, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC), bankacılık düzenleyicilerine atıfta bulunarak ve “sektörün istedikleri kuralları yazmasına izin verilmemesi icap ettiğini” sözlerine ekledi. nazaran oyna.”

Patrick Toomey (R-PA) da katıldı ve SEC, kripto borç verenlerin son iflasları ışığında toplantıya gelmediği için. Toomey, SEC Başkanı Gary Gensler’in yada onun astlarından herhangi birinin varlığının olmamasının, firmalar batarken paralarına erişimini kaybeden bazı halk üyelerini muhtemelen zorladığını savundu.

Gensler’in yokluğu “kriptolarını Celsius ve Voyager’a ödünç veren binlerce Amerikalı için birazcık rahatlık” dedi. “Bu firmalar ve ötekiler menkul kıymetlere fazlaca benzeyen borç verme ürünleri sunarken SEC ne yapıyordu?”

Toomey, SEC’den daha çok düzenleyici netlik ve daha iyi iletişimin, ajansın mevcut menkul kıymet yasalarını dijital varlıklara ve hizmetlere iyi mi uygulayacağını söylemesi durumunda, Voyager ve Celsius yatırımcılarının değişik şekilde etkilenmesine yol açabileceğine inanıyor.

“Bazı Amerikalıların sürdürülemez planlara ve hatta sahtekarlığa yatırım yapmış olduğu açık” dedi Toomey, SEC’in “yürütmeye nazaran düzenleme” yaklaşımı söylediği şeyi azarladı. “Yasal riske karşı daha yüksek toleransa haiz kuruluşların tüketiciler için fena olabilecek ürünler sunmasına olanak tanıyan yasal bir gri alan yaratıyor” diye ekledi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir