Senatör Warren, bankalardan kripto teklifleriyle ilgili kuralları değiştirmeyi hedefliyor

Bloomberg News’in 4 Ağustos’ta bildirdiğine nazaran, Senatör Elizabeth Warren (D-Mass.), Senatodaki meslektaşları içinde kripto para tutan ve ticareti meydana getiren bankalar için yasal rehberliği geri çekecek bir mektup dağıtıyor.

Mektubun, Para Birimi Denetçiliği Ofisi’ni (OCC) Federal Biriki (Fed) ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ile beraber kripto gizleme hizmetlerine ilişkin bazı Trump süreci düzenlemelerini daha tüketici merkezli düzenlemelerle değiştirmeye çağırdığı bildiriliyor. yaklaşımlar.

Senato Bankacılık Komitesi üyesi senatör için bir desteğe atıfta bulunan Bloomberg, senatörün son versiyon OCC’ye gönderilmeden ilkin meslektaşlarından imza topladığını bildirdi.

Mektuptan malum ayrıntılar, Warren’ın Bloomberg’e nazaran OCC’nin kripto ile ilgili bankacılık faaliyetleriyle ilişkili riskleri muntazam bir halde ele almadığından kaygı duyduğunu gösteriyor.

Mektubun OCC için şu anda kripto ile ilgili hizmetler sunan düzenlenmiş bankaların isimlerini ve bu faaliyetlerin tahmini toplam hacmini içeren bir takım sorusu olduğu bildiriliyor.

Vekili Denetçi yanıtlıyor.

Bloomberg’in bildirdiğine nazaran, OCC’nin Vekili Denetçisi Michael Hsu, mevzuyla ilgili sual sorulduğunda, kendisine herhangi bir mektup gelmediğini, sadece yanıtlaması garip bir mevzu olacağını söylemiş oldu.

Philadelphia Federal Biriki’in Perşembe günü düzenlenen Altıncı Senelik Fintech Konferansı’nda röportaj meydana getiren Michael, şunları söylemiş oldu:

“Kriptoda bankacılık sistemine giren her şeyin güvenli, sağlam ve adil olması gerektiğine ve sürdürülebilir, dayanıklı, sağlam bir halde lüzumlu olanı yapacağımıza oldukca inanıyorum. Bence oldukça iyi bir iş yapıyoruz. Bir sürü şey oldu ve bankacılık sistemi oldukça iyi durumda, tahtaya vur. Sanırım bunun bir kısmı da aldığımız önlemler.”

ABD’nin kripto gizleme hizmetleri sunan bankalara karşı tutumu

Trump yönetiminin son senesinde, OCC, bir ulusal bankanın, riskleri etkin bir halde yönettikleri ve yasalara uydukları sürece, kripto para birimi işletmeleri de dahil olmak suretiyle seçtikleri herhangi bir yasal işletmeye, müşteriler adına kripto para gizleme hizmetleri ve izin verilen bankacılık hizmetleri sağlayabileceğini belirledi. Bloomberg’in bildirdiğine nazaran, yürürlükteki yasalarla.

Bildirildiğine nazaran, bu Biden yönetiminin yeni Vekili Hsu, bir bankanın denetim dairesinin itiraz etmediği mevzusunda yazılı bildirime ihtiyacı bulunduğunu açıklamış olduğu vakit bu kuralı netleştirdi.

Kripto gizleme hizmeti sunmakla ilgilenen bankalar, uygun uygun risk yönetim sistemleri kurarak bu faaliyetleri güvenli bir halde yürütmeye istekli olduklarını göstermek zorundaydılar.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir