Senatör Warren, OCC’nin Bankalar İçin Kripto Rehberini Geri Çekmesini İstiyor: Rapor

Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, Para Birimi Denetçiliği Ofisi’nden (OCC) bankaların güvenilmiş olduğu kripto rehberliğini geri çekmesini isteyecek bir mektup için Capitol Hill’deki meslektaşları içinde destek topluyor.

Warren, Bloomberg News’den gelen haberlere gore, öteki Senatörlerden mektubu imzalamalarını istiyor ve yakında ofisin başındaki Para Birimi Denetçi Vekili Michael Hsu’ya mektubun son halini göndermeyi planlıyor.

Warren tarafınca hedeflenen yasal rehberlik, bankaların, stabilcoinleri destekleyen rezervler olarak hareket eden mevduatları uygun görmüş olduğu ve bankaların müşterilere kripto ile ilgili öteki hizmetleri sunması için temel oluşturduğunu düşünüyor. Bloomberg News tarafınca incelenen talep, OCC’den yeni bir yaklaşım geliştirmek için Federal Biriki ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu ile beraber çalışmasını istiyor.

Kripto endüstrisini düzenleme mevzusunda açık sözlü bir savunucu olan Warren, ajansları tüketiciler için daha iyi koruma sağlamaya zorladı. Dolaştırılan mektubun bildirildiğine gore, “Kripto para birimleri, perakende yatırımcılara oldukca azca koruma elde eden, var ise da oldukca azca koruma elde eden oldukça değişken varlıklardır.”

Warren, kripto para birimiyle ilgili olarak, Rus oligarklarının ekonomik yaptırımlardan kaçmak için iyi mi kullanılabileceğine ve dijital varlıkların madenciliğinin negatif çevresel etkilerine kadar birçok mevzuyu gündeme getirdi. Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesinin bir üyesi olarak, Wall Street firmalarını yakın tarihindeki bir duruşmada kripto dolandırıcılığından vurgun yapmakla suçladı.

Warren’ın mektubunda tanımlanan yasal yorumlar, OCC’nin sonrasında üç ay süresince Binance US CEO’su olarak vazife meydana getirecek olan eski bir Coinbase yöneticisi olan Brian Brooks tarafınca yönetildiği Trump yönetimi esnasında oluşturuldu. Brooks, tam bir dönem için aday gösterilmesine karşın görevinden ayrılmadan ilkin sekiz ay süresince OCC’nin vekil başkanıydı.

OCC, ofise liderlik ederken kripto inovasyonunu destekledi ve bankaların ödemeleri kolaylaştırmak için blockchain teknolojisini ve stablecoin’leri kullanmasında bir problem olmadığına dair yasal bir yorum yapmış oldu. Brooks ajanstan ayrıldıktan sonrasında Hsu, selefi tarafınca gösterilen dijital varlıklarla ilgili rehberliğin gözden geçirilmesi için çağrıda bulunmuş oldu.

Hsu, House Committee on Financial Services’e hazırladığı açıklamalarda, “Daha geniş endişem, bu girişimlerin tüm paydaşlarla tam koordinasyon içinde yapılmamış olmasıdır.” Düzenleyici çevre ile ilgili daha geniş bir stratejinin parçası oldukları da görünmüyor” dedi.

Kasım ayında OCC, Federal Biriki Sistemi ve FDIC Guvernörler Kurulu ile ortak bir bildiri yayınlayarak, bankaların belirli şekillerde kripto ile uğraşan bankaların yasal olarak izin verilip verilmediğini belirlemek için bir yol haritası çizdi. kripto varlıklar.

Bununla beraber, izahat, OCC tarafınca Brooks kapsamında gösterilen herhangi bir kılavuzun yasal yorumunda değişmedi. Ofis, web sitesinde “Ajanslardan gelen izahat, mevcut herhangi bir ajans kuralını yada düzenlemesini değiştirmez” açıklamasını yapmış oldu.

Mektubun bildirildiğine gore, bir çok dijital varlığın fiyatındaki son düşüş, OCC’nin sektörde etkinlik gösteren birden fazla firmanın iflasları içinde Amerikan bankacılık sistemini “gereksiz risk” ile kriptoya karşı savunmasız bıraktığı endişesine niçin oluyor.

Bloomberg News’e gore Warren, “OCC’nin önceki açıklayıcı mektupların eksikliklerini ve son aylarda daha şiddetli hale gelen kripto ile ilgili bankacılık faaliyetleriyle ilişkili riskleri muntazam bir halde ele almamasından kaygı duyuyoruz.”

Mektup, kripto ile ilgili düzenlenmiş bankalarla ilgili OCC’ye sorulan bir takım sual ile sonlanmış oluyor. Bloomberg News’e gore, OCC’den hangilerinin dijital varlıklarla ilgili hizmetler sunduğunu belirtmesini ve bu faaliyetlerin tahmini hacmini detaylandırmasını istiyor. Elizabeth Warren’ın ofisi yorum taleplerine derhal cevap vermedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir