SHIB, Dogecoin Hafta Süresince Çift Haneli Arttı

Piyasa değerine bakılırsa en büyük iki göğüs madeni parası olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), sırasıyla %3,8 ve %5,7 düşüşle piyasanın daha geniş düşüş eğilimini takip ederek son gün süresince yitik verdi.

Düşüşe karşın, her iki kripto para da son yedi gündeki büyük kazançlar yardımıyla piyasanın geri kalanından öne çıktı.

Bu haftanın başlarında 0.088$’ın üstünde 10 haftanın en yüksek seviyesine ulaşan DOGE, haftaya bakılırsa %13.4 artışla 0,081$’dan işlem görüyordu; SHIB, aynı dönemde %20,6 benzer biçimde devasa bir artışla 0,00001488 dolardan el değiştiriyor.

DOGE ve SHIB işlem hacimleri son gün mühim seviyede düşerek sırasıyla %60 ve %20 düştü.

Doge, Shib düşüş eğilimi

İki meme madeni paranın son fiyat hareketi, geçtiğimiz gün değerlerinin düştüğünü gören öteki birçok büyük kripto para birimiyle keskin bir karşıtlık oluşturuyor. Candan esin alan kripto para birimlerinin aksine, piyasa liderleri de hafta süresince ağır kayıplar yaşadı.

Bunlar içinde, sektörün en büyük iki varlığı olan Bitcoin ve Ethereum, son 24 saatte sırasıyla %1.6 ve %2.5 ve hafta süresince %4.32 ve %2 düştü.

BTC, yazı yazılırken 23.414 dolardan el değiştiriyordu; ETH şu anda 1.846 dolardan işlem görüyor.

Solana ve Polkadot, son 24 saat içinde %4-5 içinde düşen aynı trendi izledi. Her iki kripto para birimi de sırasıyla %7,64 ve %9,3 düşerek hafta süresince düşüş yaşadı.

CoinMarketCap verilerine bakılırsa Çığ, gün içinde %5,15 ve son yedi günde %12,5’e varan düşüşle en iyi kripto paralar içinde en fena darbeyi aldı.

Federal Biriki’in enflasyonu azaltmak için faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini açıklamasının arkasından Çarşamba günü borsa ile beraber düşen daha geniş kripto piyasası, geçen hafta sonu görülen 1.195 trilyon dolardan mühim bir düşüşle 1.118 trilyon dolar değerinde.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir