Shill’in Kralı: BitBoy Crypto’nun En İyi İlgi Alanları Kalbinde mi?

Mühim Çıkarımlar

BitBoy Crypto, uzayda yeni gelenler içinde popüler olan YouTube’un en büyük kripto etkileyicisidir. Şüpheli kripto tokenlerini desteklemek için platformunu kullanıyor. BitBoy kısa süre ilkin Atozy’yi davranışını açıkladıktan sonrasında dava etmekle tehdit etti, sadece o zamandan beri davayı bıraktığını iddia etti.

Bu makaleyi paylaş

BitBoy’un itibarı, kripto topluluğunda yeni düşüşlere ulaşıyor.

BitBoy Crypto vs. Atozy

BitBoy Crypto, Atozy’yi dava etme mevzusundaki başarısız planı sebebiyle kripto topluluğunda incelemeyle karşı karşıya.

Benjamin Armstrong adlı YouTube fenomeni, bu ayın başlarında Atozy olarak malum başka bir YouTuber’a dava açmaya çalmış olduğu ortaya çıktığında öfkeye yol açtı. Armstrong, Atozy’nin Kasım 2021’de “Bu Youtuber Hayranlarını Dolandırıyor… Bitboy Crypto” başlıklı bir video yayınlamasının arkasından tehditleri yayınladı. Gerçek adı Erling Mengshoel Jr. olan Atozy, Twitter’da Armstrong ile yasal bir savaşla karşı karşıya bulunduğunu duyurdu. Bu, meşhur kripto kişiliği Cobie’ye davaya 100.000 $ bağışta bulunma ve topluluktan ezici destek verme mevzusunda esin verdi.

Buna karşılık, Armstrong 24 Ağustos’ta tartışmayı bıraktığını ve topluluktan kutlama ve alay mevzusu bulunduğunu duyurdu. İzleyiciler, vakası işaretlemek için memler, şarkılar ve NFT’ler yarattı. Ripple baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, “Hepimiz şu anda doğru olanı yapıyor şeklinde görünüyor… Mutlu sonlar için yay” dedi.

Mengshoel Jr. ondan sonra 26 Ağustos’ta şaşırtıcı bir güncellemeyi tweetledi. Armstrong’un avukatlarının davayı reddetmediklerini ve aslına bakarsak Mengshoel Jr.’a yasal bir cevap vermesi için bir son tarih belirleyen bir hizmet iadesi başvurusunda bulunduklarını iddia etti. Bu güncelleme bir suali gündeme getirdi: Armstrong davadan vazgeçtiğini söylerken yalan mı söylüyordu yoksa hukuk ekibi kontrolden mi çıktı?

Kripto alanında etkinlik gösteren en önde gelen avukatlardan önde gelen Jake Chervinsky, mahkeme başvurularının kimi zaman kamuya açıklanmasının günler sürebileceğine dikkat çekti, bu da Armstrong davaya karar vermeden ilkin hizmet iadesinin yapılabileceği anlamına geliyor. Sadece, “davacının işten çıkarılma ihbarnamesinin beş dakika kadar sürdüğünü” ve prosedürün hemen hemen başlatılmamış şeklinde göründüğünü belirtti.

Armstrong, Mengshoel Jr.’a cevap olarak, hizmet başvurusunun iade edilmesinin sebebinin işlem süresindeki gecikme bulunduğunu söylemiş oldu. “Bugün avukatla konuşuyorum. Resmi olarak gelecek hafta başlangıcında avukata bırakılacak ”diye yazdı. “Yapılır bitmez her insana haber verecek. Bu bir süreç. Kısaca evet, bitti. Bir tek onu sarmak için bazı evrak işlerinin yapılması gerekiyor. ”

Armstrong’un yanıtı meşru olsa da, düzensiz geçmişini gözden kaçırmak zor. Armstrong’un seneler içinde bu kadar oldukca hor görülmesinin bir sebebi var.

Ücretli Pazarlama

Armstrong’un bu yazının yazıldığı sırada YouTube’da 1.44 milyon YouTube abonesi ve 883.400’den fazla Twitter takip edeni var. Çoğu zaman, kriptoya yeni başlayanlar için içgörü arayan ilk kaynaklardan biridir. Bununla beraber, ZachXBT, Coffeezilla ve Anthony Pompliano gibilerinin söylediği şeklinde Armstrong, platformunu sık sık, bilgisiz ve çoğu zaman deneyimsiz seyircilerine şüpheli kripto projelerini tanıtmak için kullanıyor. Armstrong, projeleri yalnız bir hayranı olduğundan desteklemez; maaş için yapıyor.

Armstrong’un pazarlama şartlarını detaylandırdığı iddia edilen bir belge, bu senenin başlarında bir ZachXBT ifşasının parçası olarak kripto alanında dolaştı. Belge, Armstrong’un hususi kripto proje incelemeleri için 35.000 dolar, canlı yayınlarından birinde bir projeden anlatmak için 20.000 dolar, bir röportaj için 40.00 dolar, bir Telegram AMA oturumu için 10.000 dolar ve internet sayfasındaki bir metin makalesi için 2.500 dolar talep ettiğini iddia etti. Mengshoel Jr., Armstrong’un yasal tehditlerine neden olan videoda da aynısını yapmış oldu.

Pamp Network ve Kasta şeklinde projeler de dahil olmak suretiyle birçok proje, Armstrong’un onları onaylamasından bu yana düzleşti. Armstrong onay mührünü verdikten sonrasında bir proje tanka girdiğinde, izlerini gizlemek amacıyla projeyi tanıtan videoları sık sık siler yada listeden çıkarır (Pamp’ı tanıtan bir video, Mengshoel Jr. Armstrong’un desteklemek için terk edilmiş bir projesi şu anda hiçbir yerde görülmüyor. belirteci çöktü).

Armstrong’un fena siciline karşın, ana akım medya kuruluşları geçtiğimiz yıl birkaç kez Bitcoin, Ethereum ve daha geniş kripto piyasası hakkında görüşleri için ona danıştı. “Size ortaya çıkan öteki bazı adları sorayım. Shiba Inu, bunu beğendin mi? Dogecoin, Ripple. Bana bu adlar hakkında konuşun,” Fox Business sunucusu Charles Payne 1 Kasım’da Armstrong’a canlı yayında sordu: “Ripple’ın önümüzdeki birkaç ay içinde en patlayıcı para olacağına inanıyorum” dedi. XRP dokuz gün sonrasında 1,32 dolarda zirve yapmış oldu; şu anda 0,33 dolar civarında işlem görüyor.

BitBoy Davaları Tehdit Ediyor

“Bu kanalın tarihinde asla [mislead my viewers]. Bir kere değil. Bunu bir kez bile yapmadım… Ve ağzınızdan çıkan, içinde yaşadığınız yankı odasındaki mem kültürünü satın alan kelimeler – bu aptalca, Pomp, hakikaten o şekilde. Burada insanların karakterlerine suikast yapıyorsunuz.”

Bunlar, Armstrong’un seyircilerini aldattığı yönündeki suçlamalara cevap olarak Pompliano’ya söylediği sözlerdi. Armstrong, kendisine yöneltilen duygusallığı sık sık inkar etti ve sıkıntılı bulunduğunu iddia etti. Sadece Aralık 2021’de insanları tartışmalarla tehdit eden yeni bir cevap buldu. Mengshoel Jr.’a yönelik tehditlerinden ilkin, önceki ikazlarının hiçbiri mahkemede neticelenmedi. Gene de, Armstrong bir keresinde Twitter’ı kendisine mavi bir onay işareti vermekten çekindiği için dava etmeyi tarttı ve ek olarak Haziran ayında bir batkı krizi fonu vurduğunda Celsius’a karşı bir toplu dava argümanı düzenlemeye çalıştı.

Armstrong’un (gerçek olsun ya da olmasın), Cobie’nin yasal ücretleri finanse etmek için kendisine 100.000 dolar göndermesinden saatler sonrasında Mengshoel Jr. aleyhindeki davasını düşürdüğünü duyurduğu göz önüne alındığında, Armstrong’un davayı yalnız eleştirmenlerine karşı bir yıldırma taktiği olarak kullandığına dair makul bir argüman var. . Sadece bu durumda, stratejisi geri tepti (görkemli bir halde).

BitBoy Ne Kadar Sürebilir?

Armstrong, Mengshoel Jr.’a karşı yapmış olduğu tuhaflıklar sebebiyle bir tepkiyle karşı karşıya kalsa da, kısa sürede oldukca fazla acı çekmesi pek ihtimaller içinde değil. Armstrong, endüstrinin uzun süredir devam eden oyuncularının bir çok tarafınca bir şarlatan olarak görülebilir, sadece bu, yeni kripto takipçilerinin hit olmadığı anlamına gelmez. YouTube kanalına bir bakış, son videolarının 2021 boğa piyasası esnasında yayınladığı videolara benzer sayıda görüntüleme aldığını gösteriyor.

İzleyici kitlesinin kompozisyonu da dikkate alınmalıdır: Fena çağrıları sebebiyle eski takipçiler ayrılsa bile, onların yerine yeni gelenler olacaktır. Gene de, en azından Armstrong’un uzun süredir seyircilerinden bazıları yetişiyor. 21 Ağustos’ta gösterilen “Cardano: MILLIONAIRE maker (Niçin ADA 2023’te Sizi Varlıklı Meydana getirecek!)” başlıklı bir videoda, bazı seyirciler Armstrong’u geçmişte ADA’ya fena aramalar yapmış olduğu için çağırdı. “Geçen yıl ‘Bu, ADA’yı 1,00 doların altında satın almak için son şansınız olacak’ dediğinizi hatırlıyorum. Geçen sonbaharda oradan yukarıdayken satmadığım için kötüydüm” diye yazdılar. Bir diğeri, Armstrong’un analizinin “geçen yılki XRP’nin sizi varlıklı etmesine ve arkasından fiyatın 5 kat düşmesine benzer videolar” bulunduğunu söylemiş oldu.

Şimdilik, BitBoy Crypto hala dünyanın en büyük kripto fenomeni, sadece her yeni tartışmayla beraber, Armstrong’un medya işi, şilin listesindeki şüpheli jetonlarla aynı kaderi paylaşmaya yaklaşıyor – sıfıra gidiyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir