Şık Bülten, 27 Temmuz – 2 Ağustos

Bu haftanın haber bülteninde, Binance’in bir spor kulübüyle ortaklık kurarak, dönüştürülemeyen token (NFT) biletleme hizmetini iyi mi başlattığını okuyun. Tecim platformu KuCoin tarafınca piyasaya sürülen NFT borsada işlem gören fona (ETF) ve Google AI’ın BAYC’den esin alan NFT’leri iyi mi boyayabildiğine göz atın.

Öteki taraftan, NFT topluluğunun 2022’nin ilk yarısında NFT’leri basmak için ne kadar harcadığını öğrenin ve İngiliz rock grubu Muse’un yakında çıkacak olan NFT albümüne göz atın. Ek olarak, Dr DisRespect’in NFT oyununu ve FC Barcelona’nın NFT sürümünü içeren bu haftanın Nifty News toplamasını da ihmal etmeyin.

Binance, UEFA Ligi fiyaskosundan sonrasında NFT biletlerine atladı

Kripto borsası Binance, NFT biletleme çözümünü başlatmak için Società Sportiva Lazio ile ortaklık kurdu. Bununla, spor kulübünün tüm iç saha maçlarında NFT biletleri olacak. Ortaklık 2022-2023 sezonu için geçerlidir.

Binance’e gore, NFT biletleri, UEFA ligindeki son fiyasko tarafınca vurgulanan düzmece biletler ve scalping benzer biçimde sorunları çözecek. Etkinlik erişimine ek olarak, NFT biletleri, mağaza ve maç indirimleri ve jeton eşantiyonları benzer biçimde katma değere de haiz olacak.

Okumaya devam et…

KuCoin kripto borsası USDT’nin hakim olduğu NFT ETF’yi piyasaya sürdü

Seyşeller merkezli kripto platformu KuCoin, Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonu benzer biçimde NFT’lere bağlı bir ETF oluşturdu. Borsanın NFT ETF tecim bölgesi 29 Temmuz’da başlatıldı ve tüccarların NFT varlıklarını temsil eden ERC-20 jetonlarını takas etmelerine izin verdi.

BAYC, borsa tarafınca başlatılan beş NFT ETF’sinden biridir. BAYC’nin ETF’si, BAYC varlıklarını temsil eden hiBAYC sembolü altında işlem görmektedir. BAYC’nin yanı sıra, hiPUNKS kodu altında CryptoPunks için bir ETF de mevcut olacak.

Okumaya devam et…

Google AI, 10.000 BAYC NFT’nin tamamını makine yapımı sanata dönüştürüyor

Artsy Monke adlı bir proje, 10.000 Bored Ape Yacht Club NFT’sini BAYC koleksiyonuna benzeyen çeşitli soyut sanat biçimlerine dönüştürmek için suni zekayı (AI) kullandı. Parçaları oluşturmak için, AI’ya sanatı oluşturmak için referans olarak BAYC NFT’leri verildi.

AI sanatçısı Crypto Grims, referansları verdikten sonrasında ekibinin AI’ya çeşitli sanat stillerinde iyi mi fotoğraf yapılacağını öğrettiğini söylemiş oldu. İstedikleri neticeleri elde etmek için sunucuları haftalarca çalıştırdılar. Ekip, koleksiyonu oluşturduktan sonrasında NFT pazaryeri OpenSea’de satışa çıkardı ve listelendikten kısa bir süre sonrasında tükendi.

Okumaya devam et…

Kripto kullanıcıları 2022’nin ilk yarısında NFT’leri basmak için 2,7 milyar dolar harcadı: Rapor

Veri şirketi Nansen tarafınca meydana getirilen yeni araştırma, NFT topluluğunun 2022’nin ilk yarısında Ethereum ağında NFT’leri basmak için ortalama 2,7 milyar dolar olan ortalama 1 milyon Ether (ETH) harcadığını gösterdi. Madenciliğin bir çok NFT pazar yeri OpenSea’de yapılmış oldu.

Nansen’e gore, Ethereum’daki ortalama 1 milyon benzersiz cüzdan adresi, madenciliğe dahil oldu. Rapor ek olarak sayıyı, 107 milyon dolarlık NFT’lerin basılmış olduğu BNB Zinciri ve 77 milyon dolarlık Avalanche benzer biçimde öteki popüler zincirlerle karşılaştırdı.

Okumaya devam et…

Yaklaşan Muse NFT albümü, seneler sonrasında listelere eklenen ilk yeni format oldu

İngiliz rock grubu Muse, bir Web3 pazarı olan Serenade’de Will of the People adlı bir NFT albümü yayınlayacak. Albüm, 2015’ten bu yana listelere girmeye hak kazanan ilk yeni format olacak. Serenade CEO’su Max Shand Cointelegraph’a bu konseptin müzik sanayisine yenilik getireceğini ve NFT’leri mevcut iş akışlarına ve yaratıcı süreçlere ekleyeceğini söylemiş oldu.

Serenade tarafınca sunulan dijital baskı formatı, telif ücretlerini yönetmenin yeni bir yolunu uygular. Firmaya gore, müzik varlıklarına Web3’ün özelliklerini ilave ederek telif haklarının doğru bir halde birikmesini ve doğrulanabilir mülkiyeti sağlayacak.

Okumaya devam et…

Nifty News: Dr DisRespect, NFT oyununu karışık tepkiye açıklıyor, FC Barcelona’nın ilk NFT’si 700 bin dolar ve daha çok satıyor

Oyun yayıncısı Dr DisRespect, Cumartesi günü Deadrop adlı NFT oyununun bir önizlemesini verdi. Taraftarlar, hala erken geliştirme aşamasında olduğundan NFT oyununa karışık tepkiler veriyor.

Ayrıca, FC Barcelona futbol ekibi tarafınca gösterilen bir NFT çizimi 29 Temmuz’da 693.000 dolara satıldı. NFT, Cruyff’un 1973’te Atletico Madrid’e karşı golünü gösteren görsel-işitsel bir parça.

Okumaya devam et…

NFT alanındaki haftanın en dikkate kıymet gelişmelerinin bu özetini okuduğunuz için teşekkür ederiz. Etken olarak gelişen bu alanla ilgili daha çok rapor ve içgörü için önümüzdeki Çarşamba günü yine gelin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir