Singapur Yüksek Mahkemesi Alacaklılardan Kripto Borç Veren Kasasına Geçici Koruma Sağlamış oldu – Bitcoin Haberleri

Singapur merkezli Vauld, ülkenin Yüksek Mahkemesinin ana şirket alacaklılarına önümüzdeki üç ay süresince koruma sağlamasının arkasından birazcık nefes alacak. Karar, sorunlu kripto kredi platformunun rakip Nexo tarafınca satın alınmaya çalışılmasıyla geldi.

Vauld’un Tekrardan Yapılanma ve Durum Tespiti için 3 Ayı Var Nexo’dan

Bloomberg, Singapur Yüksek Mahkemesi’nin kripto borç veren Vauld’un ana şirketi Defi Payments Ltd.’ye alacaklılardan üç aylık bir koruma sağladığını ve bunun Vauld’un tekrardan yapılandırılmasına ve mühim bir oyuncu olan rakip Nexo tarafınca potansiyel bir satın alma için hazırlanmasına izin vereceğini belirtti. kripto kredi piyasasında.

Yargıç Aedit Abdullah, Pazartesi günkü duruşmada 7 Kasım’a kadar bir moratoryumu onayladı. Söz mevzusu süre süresince, Vauld’un 147.000 alacaklısının buna karşı yasal işlem yapması yasaklanacak. Üç ay daha talep etmişti sadece yargıç, altı aylık korumanın “kafi denetim ve seyretme” sağlamayacağına dair endişelerini dile getirdi.

Gene de, firmanın alacaklılarla olan ilişkisinin değerlendirilmesine dayanarak moratoryumun uzatılabileceğine dikkat çekti. Bu konudaki ilerleme bir sonraki duruşmada dikkate alınacaktır. Abdullah, firmadan ayrıca ortaya çıkan sorunları çözmek için bir alacaklılar komitesi oluşturmasını istedi.

Yargıç, kripto para birimi borç verenin ek olarak nakit akışı ve varlıkların değerlemesi de dahil olmak suretiyle alacaklılarına iki hafta içinde ve hesaplarının yönetimiyle ilgili ayrıntıları sekiz hafta içinde vermesi umut ediliyor.

Raporda, kripto kredi sektöründeki bir takım başarısızlığın muhtemelen daha çok düzenleyici incelemeye yol açacağı belirtiliyor. Voyager Digital, Babel Finance ve Celsius Network benzer biçimde firmalar bu yıl kripto pazarındaki düşüşten etkilendi. Singapur merkez bankası, kripto alanında daha çok tüketici koruması getirmeyi düşündüğünü esasen belirtti.

Nexo Ihtimaller içinde Kasa Alımı Hakkında İyimser

Vauld, Haziran ayı ortasında müşterilere işinin sağlığı mevzusunda güvence verdikten kısa bir süre sonrasında çalışanlarını işten çıkarmaya başladı. 4 Temmuz’da para çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurdu ve kendisini rakibine satmak isteyen Nexo ile görüşmelere başladı.

İkili, ihtimaller içinde bir satın alma için Nexo’ya 60 günlük bir bulgu süresi tanıyan bir ön koşul belgesi imzaladı. CEO Darshan Bhatija tarafınca 11 Temmuz’da gönderilen alacaklılara meydana getirilen yazışmalara gore, Vauld’un grup düzeyinde 330 milyon dolarlık varlıkları ve 400 milyon dolarlık varlıkları vardı.

Nexo’nun kurucu ortağı ve Yönetici Ortağı Antoni Trenchev, Bloomberg’e borç verenin işlem mevzusunda iyimser bulunduğunu ve “varlıkları, alacakları, karşı tarafların kim bulunduğunu, bu alacakları elde etme olasılıklarının neler bulunduğunu anlamanın” vakit alacağını söylemiş oldu. Mevzuyla ilgili bir karar vermek için öteki tüm hususlar.

Defi Payments’ı temsil eden avukat Sheila Ng, mahkemenin sonucuna istinaden firmanın alacaklıları için minimum para çekmesine izin vereceğini söylemiş oldu. Hareket, hesaplarında kripto para bakiyesi olan Vauld kullanıcılarını, Defi Payments’a borç veren kurumsal borç verenleri ve satıcıları ilgilendirecek.

Bu hikayedeki etiketler

Satın alma, Mahkeme, alacaklı koruması, Kripto, Kripto kredi veren, Kripto para birimleri, Kripto para, Antak kalma, Karar, borç veren, Nexo, Koruma, tekrardan yapılandırma, Singapur, Singapur Yüksek Mahkemesi, İşlem, Kasa

Sizce Vauld’un Nexo ile bir anlaşmayı tekrardan yapılandırması ve sonuçlandırması için üç ay kafi olacak mı? Beklentilerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, TK Kurikawa

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir