Singapurlu mali gözlemci, stablecoin düzenlemesi mevzusunda halka danışacak

Bir kent devletinin başlıca finansal düzenleyicisi olan Singapur Para Otoritesi (MAS), stabilcoinlere yönelik bir düzenleyici rejimin esasını değerlendiriyor. Mevcut yönergeler, Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) problemlerine odaklanır ve durağan(durgun) paraların hak kazanılmış olduğu belirli riskleri yansıtmaz.

Pazartesi günü, MAS resmi portalı, düzenleyicinin başkanı Tharman Shanmugaratnam’ın Singapur’un parlamento üyelerinden birinin sordurulmuş olduğu bir soruya yazılı bir cevap yayınladı. Soruda, Singapurluların TerraUSD Classic (USTC) stablecoin ve Luna Classic (LUNC) tokeninin tutarındaki son çöküşe maruz kalma derecesi ve MAS’ın benzer krizlerle savaşım etmek için etken olarak önlemler alıp almadığı hakkında veri olup olmadığı soruldu. .

Shanmugaratnam, Terra çöküşünün kripto yatırımının yüksek risklerini gösterdiğini kabul etti, sadece kargaşanın ana akım finansal sistemi ve ekonomiyi mühim seviyede etkilemediği mevzusunda ısrar etti.

Yetkili, cevabının çoğunda MAS’ın mevcut stablecoin planlarını deklare etti. MAS’ın, öteki kripto para birimlerinin yanı sıra durağan(durgun) paraların dijital ödeme jetonları (DPT’ler) olarak kabul edilmiş olduğu mevcut çerçevenin belirli riskleri kapsamadığı için, durağan(durgun) paraların düzenlenmesine yönelik yaklaşımını etken olarak gözden geçirdiğini savundu.

Bundan dolayı, MAS, durağan(durgun) paraların belirli özelliklerine nazaran uyarlanmış “düzenleyici bir rejimin esasını değerlendiriyor”. Mecburi karşılıkların düzenlenmesi ve çıpanın istikrarı şeklinde hususlara odaklanacaktır. Yanıtın belirttiği şeklinde, MAS gelecek aylarda ihtimaller içinde yönergeler hakkında halka danışmayı planlıyor.

İlgili: Singapur’un mali gözlemcisi kriptoyla ilgili daha çok kısıtlamayı değerlendiriyor

19 Temmuz’da MAS’ın genel müdürü Ravi Menon, TerraForm Labs, Three Arrows Capital (devam eden bir kripto hedge fonu batkı işlemleri) ve Singapur’daki kripto düzenlemesi arasındaki ilişkileri açıkça reddetti. Menon konuşmasında, düzenleyici odağın KYC / AML’den kriptonun niçin olduğu daha nüanslı risklere doğru kaydırılması gerekliliğini de altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir