Skybridge, Bitcoin’in Adil Piyasa Kıymetini 40K Dolar ve Ethereum’un 2.800 Dolar Olarak Tahmin Ediyor – Piyasalar ve Fiyatlar Bitcoin Haberleri

Skybridge Capital’in kurucusu, benimsenme, cüzdan boyutu, kullanım durumları ve cüzdanların büyümesine bağlı olarak bitcoin’in adil piyasa değerinin ortalama 40.000 dolar bulunduğunu söylüyor. Varlık yönetimi şirketi ek olarak ethereum’un adil piyasa kıymetini ortalama 2.800 dolar olarak tahmin etti.

Bitcoin ve Ethereum’un Adil Değerleri Üstüne Skybridge Capital

Küresel varlık yönetimi şirketi Skybridge Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci, Salı günü Marketwatch ile yapmış olduğu röportajda firmasının bitcoin (BTC) ve eterin (ETH) adil piyasa değerlerine ilişkin tahminlerini paylaştı.

Kripto ayı piyasasının en kötüsünün geçtiğine ve bitcoin’in aslına bakarsan dibe vurduğuna inanıyor. Yorumları, Celsius Network ve Voyager Digital dahil olmak suretiyle bir takım kripto şirketi tarafınca meydana getirilen batkı başvurularının arkasından geldi.

Scaramucci, “Sistemin kaldıracının kaldırıldığına inanıyoruz” dedi. BTC’nin hala düşebileceğini kabul ederken, “Bu döngü için erişilen ve 17.500 dolar civarında olacak olan düşük seviyenin altına düşeceğini düşünmüyorum” dedi.

Skybridge Capital kurucusu ek olarak şunları paylaştı:

Benimseme, cüzdan boyutu, kullanım durumları, cüzdanların büyümesine dayalı adil piyasa kıymeti ölçümlerimize bakılırsa, şu anda bitcoin için adil piyasa değerinin ortalama 40.000 dolar bulunduğunu düşünüyoruz.

Ethereum’un adil piyasa değerinin ortalama 2.800 dolar bulunduğunu ekledi.

Yazma esnasında, bitcoin son 30 günde %14 artışla 23,167,48 dolardan işlem görüyor. Eter, son 30 günde %43 artışla 1.650.88 dolardan işlem görüyor.

Scaramucci, makroekonomik belirsizlikler sebebiyle bitcoin fiyatının direkt yükselmesini beklemiyor. “Gene, bunlar değişken varlıklar. Sanırım burada söz mevzusu olan, insanların bu varlıklara dört ila beş senelik bir perspektif getirmesi gerektiğidir” diye uyardı.

Yönetici şunları kaydetti:

Biz marjda net alıcılarız, fonlarımıza artan nakit geldikçe, bu iki varlığın net alıcılarıyız, şundan dolayı bunların temelde düşük değerde bulunduğunu ve teknik olarak aşırı satıldığını düşünüyoruz.

Geçen ay Skybridge Capital, hisse senetleri ve kripto para birimlerindeki keskin düşüşlerin arkasından Legion Strategies fonundaki itfaları askıya aldı. Fonun ortalama %20’si hususi yatırımlardaydı ve ortalama %18’i BTC ve kripto borsası FTX benzer biçimde dijital varlık firmalarındaki hususi yatırımlar da dahil olmak suretiyle kripto ile ilgili yatırımlardaydı.

Scaramucci, para çekme işlemlerinin hala durdurulduğunu doğruladı ve yatırım bankası Morgan Stanley’nin fona bir satış tavsiyesi koymasının arkasından hareketin fonun kompozisyonunu sağlam tutmak için lüzumlu bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Skybridge’in kurucusu, “Hususi yatırımların fazlaca fazla yükselmesine izin veremem,” diye altını çizdi. “Fonda uygun hakkaniyet ve dengeye haiz olana kadar her insanın şu anda çıkmasına izin veremem.” Fonun şu anda bazı hususi yatırımlarını sattığını deklare etti ve şunları kaydetti: “Bu yatırımlardan likidite elde ettiğimizde, kim çıkmak isterse izin vereceğiz.”

Scaramucci uzun süreden beri bitcoin fiyatının bu yıl 100.000 dolara ve uzun solukta 500.000 dolara ulaşmasını beklediğini söylüyor. “Uzaklaştırmaya ve uzun vadeli grafiğe bakmaya ve benimseme hikayesine bakmaya istekliyseniz, bitcoin yarım milyon dolara ulaşabilir mi? Mart ayında olacağına inanıyorum” dedi. Haziran ayında yatırımcılara “kaliteyi satın almalarını, özgür kalmalarını ve disiplinli kalmalarını” tavsiye etti. Birçok madeni paranın silineceğini kaydetti.

ABD ekonomisi hakkında yorum icra eden Skybridge yöneticisi, “Senenin ikinci yarısının insanları şaşırtacağını düşünüyorum şundan dolayı tüketimde aslına bakarsan bir yavaşlama var” dedi. O şu görüşte:

Muhtemelen sığ bir durgunluk olacak fakat derin bir durgunluk olmayacak şundan dolayı insanların çok önemli oranda birikimleri var. Ve onları arayan insanlardan daha çok iş var.

Skybridge Capital’in tahminleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir