Snapchat’in ana şirketi işten çıkarmaların ortasında Web3 bölümünü kapattı

Snap Inc’in CEO’su Evan Speigel Cuma günü yapmış olduğu bir notta, firmanın işgücünün büyüklüğünü ortalama %20 oranında azaltmak için zor bir karar verdiğini duyurdu.

Notta, bu işten çıkarmaların, firmanın yavaş gelir artışı, hisse senedi fiyatlarında düşüş ve genel olarak mali hedeflerinin peşinde kalmasından sonrasında geldiği açıklandı. Speigel paylaştı:

“İleriye dönük gelir görünürlüğümüz sınırı olan olmaya devam ediyor ve mevcut yıldan yıla QTD gelir artışımız %8’lik bu senenin başlarında beklediğimizin oldukca altında.”

Snap Inc., Instagram ve TikTok’un şu anda hakim olduğu oldukça rekabetçi bir alanda firmanın başarısını sağlamak amacıyla tekrardan yapılanma görevini üstlenecek. Tekrardan yapılanma sürecinin bir parçası olarak şirket, Web3 ekibinin tamamını görevden aldı. Snap’in Web3 ekibinin başkanı Jake Sheinman, Çarşamba günü şirketten ayrıldığını Twitter’da bir takım gönderiyle duyurdu:

“Firmanın tekrardan yapılandırılmasının bir sonucu olarak, web 3 ekibimizi gün yüzüne çıkarmak için kararlar alındı.”

En akıllı inşaatçılar, en yaratıcı sanatçılar ve en nazik insanlarla ortak olduğum için mütevaziyim. Bugün zordu ve burayı oldukca özleyeceğim fakat hepsi için minnettarım. Gelecek haftalarda birazcık kişisel vakit alacak sadece yeni fırsatları münakaşaya açık olacak

2/2

— Jake Sheinman (@jakeryanshein) 31 Ağustos 2022

CEO Speigel, tekrardan yapılanmanın üç stratejik önceliğe odaklanma çabasının bir parçası bulunduğunu paylaştı; kısaca topluluk büyümesi, gelir artışı ve artırılmış gerçeklik (AR). Bu alanlarla uyumlu olmayan projeler durdurulacak yada bütçeleri mühim seviyede kısılacaktır.

Şu anda, Snap, Meta şeklinde rakipleri kadar tomurcuklanan Web3 ve Metaverse alanına öncelik vermeyecek şeklinde görünüyor. Pek oldukca teknoloji yenilikçisi Web3’ün netin bir sonraki yinelemesi olacağı fikrini paylaşıyor şeklinde görünse de, Snap kendisini blok zinciri endüstrisinde konumlandırmakla ilgilenmiyor şeklinde görünüyor.

Snap’in işten çıkarılması, Coinbase, LinkedIn, Meta, Apple, Google ve Netflix şeklinde öteki teknoloji şirketlerinin enflasyonist bir ekonomide artan faiz oranları sebebiyle işgücünü kısmak zorunda kalmasının arkasından geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir