Snoop Dogg Associate Gala Müzik Kuruluna Katıldı, Death Row Blockchain Taahhüdüne Yaklaşan Adımları Kaydediyor – Blockchain Bitcoin Haberleri

Rap yıldızı Snoop Dogg, Şubat ayında Death Row Records’u satın aldıktan sonrasında, hip-hop efsanesi Death Row’u blockchain teknolojisiyle desteklenen, takas edilemez bir token (NFT) etiketine dönüştüreceğini deklare etti. Perşembe günü, Snoop’un marka ortaklığı yöneticisi Nick Adler, plak şirketi yöneticisi DJ EFN, Grammy talibi müzisyen BT ve Tupac Shakur’un eski yöneticisi Leila Steinberg ile beraber yeni oluşturulan Gala Müzik danışma kuruluna katıldı.

Snoop’un Blockchain Tutkuları

Efsanevi rapçinin marka ortaklığı yöneticisi Nick Adler’in Gala Music’e danışma kurulu üyesi olarak katılmasıyla Snoop Dogg’un blok zinciri tutkusu ilerleme kaydediyor. Snoop, on yıla yakın bir süredir kripto para birimlerinin hayranı ve hatta 2013’teki albümü için bitcoin’i (BTC) kabul etti.

Daha yakın zamanlarda, Snoop, takas edilemez token (NFT) teknolojisinin istekli bir hayranı ve destekleyicisi olmuştur. Bir yıldan fazla bir süre ilkin Snoop, milyonlarca dolar değerinde NFT’ye haiz bir kripto balinası bulunduğunu deklare etti. O sırada halka, Twitter’da bir karakter olan ve Opensea şeklinde NFT pazarlarında malum ve büyük bir mavi çip NFT zulasına haiz olan “Cozomo de’ Medici” bulunduğunu söylemiş oldu.

2022’nin başlangıcında manşetler, Snoop’un müzik kariyerini fırlatmasına destek olan plak şirketi Death Row Records’u satın aldığını detaylı bir şekilde deklare etti. Rapçi, etiketi MNRK Music Group’tan satın aldı ve BODR adlı 19. albümünü çıkardı. Satın alma işleminden sonrasında Snoop, medyaya blockchain teknolojisinin ve NFT’lerin Death Row ekosisteminde mühim bir unsur olacağını söylemiş oldu.

Snoop, Nisan 2022’de medya yayını Complex’e “Ölümüne kadar sevdiğiniz klasik plaklarımdan birini çekerken hayal edin ve daima ona kıymet verdiniz ve bu sizin için oldukça şey ifade ediyor” dedi. “Artık satın alma hakkınız var. ona haiz olmak, onu takas etmek ve ondan para kazanmak. Şimdi aslen Snoop Dogg’un mirasının bir parçasına sahipsiniz, onun yerine kaybettiğim CD’sinin bir kopyası var. ”

Snoop röportajı esnasında şunları ekledi:

Artık aslen size ilişkin olan ve kazanç sağlayabileceğiniz bir şeye sahipsiniz. Bir tek endüstrinin gittiği yerin bu bulunduğunu hissediyorum. Bunca senedir içinde olmak, 30 senedir kuvvetli. Hayranlarım benim için geliyor, her şey için onlardan para alıyorum. Tişörtler, konserler, bu, bu, fakat onlara bir bok vermiyorlar. Doğru oturmayın.

Snoop’un Marka Yöneticisi Nick Adler, Yeni Başlatılan Gala Müzik Danışma Kurulu, Efsanevi Rapçi Disses Akış Platformlarına Katıldı

Perşembe günü, blockchain müzik şirketi Gala Music, Snoop’un marka yöneticisi Nick Adler’in yeni başlatılan Gala Music danışma kuruluna katıldığını deklare etti. Gala, tweet’te DJ ve besteci BT, Tupac Shakur’un eski menajeri Leila Steinberg ve plak yapımcısı DJ EFN de dahil olmak suretiyle tüm yönetim kurulu üyelerinin bir videosunu paylaşıyor. Gala Music’in başkan yardımcısı ve küresel müzik işlerinden görevli başkan yardımcısı ve Billboard.com’a katkıda bulunan Benjamin James ile konuşan Brandon Tatum, yeni danışma kurulu hakkında konuştu.

Tatum, “Danışma kurulumuzun oluşturulması, Gala Müzik’in büyümesinde coşku verici bir sonraki adım” dedi. Gala Müzik yöneticisi, “Sürdürülebilir başarı şansımızı çoğaltmak için Gala ekibine üst düzey vizyonu ve girişimleri mevzusunda rehberlik etmeye destek olmak için bu eğlence endüstrisi uzmanlarının informasyon birikiminden ve sektöre özgü bilgeliğinden yararlanmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Nisan 2022’de Snoop, “Drink Champs” adlı podcast’te göründü ve rapçi, Death Row Records kataloğunu Spotify şeklinde gösterim sitelerinden kaldırdığını deklare etti. Snoop, akış platformlarının ödeme yapmadığını ve ödeme alan tek kişinin plak şirketleri ve akış platformları bulunduğunu deklare etti. Snoop, “Champs Champs” sunucularına, yakında bir Death Row uygulaması ve metaverse’de müzik akışı olacağını söylemiş oldu.

Podcast esnasında Snoop, “Yaptığım ilk şey, insanların geleneksel olarak bilmiş olduğu platformlardaki tüm müzikleri kapmak oldu, bundan dolayı bu platformlar ödeme yapmıyor” dedi. “Bu platformlar milyonlarca gösterim alıyor ve plak şirketleri haricinde asla kimse ödeme almıyor. Yapmak istediğim şey müziğimi kapmak, Amazon, Netflix yada Hulu’ya benzer bir platform oluşturmak. Bu bir Death Row uygulaması olacak ve ayrıca müzik metaverse’de yaşayacak.”

Bu hikayedeki etiketler

Blockchain, Death Row, Death Row uygulaması, Death Row Blockchain, Death Row Records, Drink Champs podcast, Gala Music, Gala Music danışma kurulu, röportaj, nft, NFTs, Non-fungiable Token, Record Labels, Snoop, Snoop Blockchain, Snoop Dogg , Snoop Dogg NFT’ler, Spotify, müzik akışı

Snoop Dogg’un blok zinciri hedefleri ve Nick Adler’in yeni oluşturulan Gala Müzik danışma kuruluna iştirak etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir