Socios.com, FC Barcelona için Web3 yeniliklerini hızlandırmak için 100 milyon dolar yatırım yapıyor

Socios.com, %24,5 hissesi için Barca Studio’ya 100 milyon dolar yatırım yapıyor ve FC Barcelona için blok zinciri, takas edilemez token (NFT) ve dijital varlık inovasyonunu hızlandırmayı hedefliyor.

Barca Studios, kulübün video ve ses içinde ne olduğu oluşturma ve dağıtma platformu olarak 2019’da piyasaya sürüldü. Socios.com ile olan ortaklık, kulübün küresel fanatik kitlesiyle etkileşim kurmaya, ödüllendirmeye ve bağlantılar kurmaya destek olmak için daha çok NFT ve metaverse ile ilgili projeler sunacak.

Barca Studios’un Web3 projeleri, spor ve eğlence endüstrisi için tasarlanmış bir Katman-1 blok zinciri olan Chiliz Chain 2.0 (CC2) üstünde başlamış olacak. CC2 ile spor markaları, DeFi ürünleri ve Play2Earn oyunlarında kullanılmak suretiyle NFT’leri ve Yandaş tokenlerini basabilecek. CC2 ana ağının 2022’nin 4. çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

2020’nin başlarında FC Barcelona, ​​$BAR Yandaş jetonunu başlatmak için Socios.com ile ortaklık kurdu. Şimdiye kadar 39 milyon doların üstünde BAR tokeni satıldı. $BAR tokeni Nisan 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 79.26$’a ulaştı. O zamandan beri %92’nin üstünde düşüş yaşadı ve gösterim zamanı itibariyle ortalama 6$’dan işlem görmüş oldu.

Spor alanında oynayan Socios.com

Socios.com, Chiliz blok zinciri tarafınca desteklenen bir fanatik iştirakı ve ödül platformudur. Sporseverler, mahalli Chiliz jetonunu (CHZ) kullanarak kendi kulüplerinin jetonlarını satın alarak katılabilirler ve kararları etkileyebilirler.

Platform, bir spor markası için Yandaş belirteçlerini ve katılım özelliklerini başlatmak için Chiliz blok zinciri altyapısını kullanıyor. Şimdiye kadar, Paris Saint-Germain, Juventus, AC Milan, Inter Milan, Napoli, Manchester City, Arsenal ve UEF dahil olmak suretiyle futbol kulüpleri için jetonlar yarattı.

NBA ve NBL takımları şeklinde futbol dışı markalar, yandaş etkileşimi özellikleri geliştirmek ve Web3 girişimlerini ilerletmek için stratejiler benimsemek için Socios.com ile ortaklık kurdu.

Messi, Socios.com’a katıldı

Nisan 2022’de Socios.com, Arjantinli Futbol yıldızı Lionel Messi ile Küresel Marka Elçisi olarak üç senelik bir antak kalma imzaladı. Messi, anlaşmanın bir parçası olarak platformu 400 milyon takipçisine tanıtmış olacak, Socios.com ise 20 milyon dolarlık bir ödemeyle beraber onun için bir fanatik jetonu piyasaya sürecek.

Messi dedi ki:

“Taraftarlar destekleri için tanınmayı hak ediyor. Sevdikleri takımları etkilemek için fırsatları hak ediyorlar… Socios.com’un dünyanın dört bir tarafındaki hayranlar için daha bağlantılı ve ödüllendirici bir gelecek yaratma misyonuna katılmaktan gurur duyuyorum.”

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir