Socios.com, FC Barcelona Metaverse Push’a 100 Milyon Dolarlık Yatırım Meydana getirecek – Bitcoin Haberleri

Spor organizasyonları için yandaş etkileşim belirteçlerinin geliştirilmesine adanmış bir şirket olan Socios.com, futbol ekibi FC Barcelona, ​​​​Barca Studios’un dijital işine 100 milyon dolar yatırım yapacağını deklare etti. Yatırım, Socios.com’a kulübün dijital bölümündeki hissenin %24,5’ini verecek ve bölümün metaverse ve Web3 stratejilerini daha çok gelir akışı içerecek şekilde tekrardan şekillendirmesine olanak tanıyacak.

Socios.com, FC Barcelona Metaverse Division’a Yatırım Meydana getirecek

Spor kulüpleri artık meta veri tabanına girerek gelir akışlarını çeşitlendirmeye çalışıyor ve bu süreçte VC firmalarının dikkatini çekiyor. Spor kulüpleri için yandaş etkileşim araçları tasarlayan bir şirket olan Socios.com, Barca Studios adlı futbol kulübü FC Barcelona’nın metaverse, NFT ve Web3 kısmına 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Yatırımla beraber Socios.com, kulübün açıklamış olduğu şeklinde söz mevzusu şirkette %24,5 hisse alacak ve “kulübün görsel-işitsel, blok zinciri, NFT ve Web3 stratejisini hızlandırmasına” olanak sağlayacak. Bu ana para akışı, firmanın yeni uzun vadeli gelir kaynakları oluşturmak için bu yeni teknolojileri içeren yeni çıkan ürünler geliştirmeye odaklanmasını elde edecektir.

Socios.com’a gore, Barca Studios artık geliştiricilerin NFT’ler ve yandaş jetonları yayınlamasına ve defi ürünler ve play2earn oyunları oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir blok zinciri olan Chilliz Chain’e erişebilecek.

Socios CEO’su Alexandre Dreyfus şunları söylemiş oldu:


Barca Studios artık Kulübün Web3 içerik stratejisini uygulamaya koymaya ve gelecek sezonlarda kulübe yarar sağlayacak yeni uzun vadeli gelir akışları sunmaya destek olmak için teknolojimizden, uzmanlığımızdan ve küresel ölçeğimizden yararlanabilir.


Bu duyurunun sonucunda, FC Barcelona’nın resmi simgesi olan $BAR’ın fiyatı 5$’dan 7.20$’a çıkarak %50’ye yakın bir artış gösterdi. Yandaş jetonu, sahiplerin Socios.com oylama uygulaması vesilesiyle belirli kararlarda söz sahibi olmalarını sağlar.


Metaverse Gelişme Fırsatları

Futbol kulübü, bölgede ürünler geliştirmek için hususi bir birimin lansmanını duyurduğu bu senenin başlarından bu yana metaverse ve NFT’ler şeklinde yeni teknolojiler tarafınca büyülendi. O sırada FC Barcelona başkanı Joan Laporta, dijital odaklanmanın gelişme stratejisinin oldukca mühim bir parçası bulunduğunu belirtti.

Laporta şunları söylemiş oldu:


Gelişme için yeni fırsatlar yaratmak istiyoruz. Hedefimiz şampiyonluklar kazanmak ve taraftarlarımızı mutlu etmek fakat bununla beraber spor endüstrisindeki fırsatlardan da yararlanmak zorundayız. Bu bir hayatta kalma meselesidir.


Socios.com’un Barca Studios’a yapmış olduğu yatırım hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, FreeProd33 / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir