Solana İstismardan Zarar Görmüş oldu — 8.000’e Yakın SOL Tabanlı Cüzdan Güvenliği Bozuldu – Altcoins Bitcoin Haberleri

Solana akıllı sözleşme projesi, 8.000’e yakın Solana tabanlı cüzdanın güvenliğinin ihlal edildiğinin keşfedilmesinden sonrasında bir kez daha problem yaşıyor. Solana, mağdur cüzdan sahiplerinden bir anket doldurmalarını istiyor ve ekip, “mühendislerin temel sebebi araştırdığını” altını çizdi.

Solana, Büyük Cüzdan İstismarını Araştırıyor, Hack’in Temel Sebebi Hala Bilinmiyor

Zincir geçmişte birkaç kez durduktan sonrasında, Solana kullanıcıları şimdi Phantom ve Slope benzer biçimde belirli cüzdan yazılımlarını etkileyen kapsamlı bir cüzdan güvenlik açığıyla uğraşıyor. Solana geliştiricileri ve kurbanları, açığı Salı akşamı (EST) keşfetti ve bilgisayar korsanının hücum yöntemi şu anda bilinmiyor.

Blockchain güvenlik şirketi Peckshield, istismarın bir tedarik zinciri saldırısından kaynaklanmış olabileceğini kaydetti. Solana Labs’in kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Yakovenko da, istismarın büyük olasılıkla bir tedarik zinciri saldırısından kaynaklandığını belirtti.

“Bir iOS tedarik zinciri saldırısı benzer biçimde görünüyor. Yakovenko, yalnızca alınan ve almanın ötesinde hiçbir etkileşimi olmayan birden fazla makul cüzdan etkilenmiştir, ”diye yazdı Yakovenko. “Android de etkilenmiş benzer biçimde görünüyor. Şu ana kadar onaylanan tüm hikayeler, anahtarı içe aktardı yada mobil cihazlarda oluşturdu. Raporların bir çok Slope, sadece birkaç Phantom kullanıcısı da var” diye ekledi Solana Labs CEO’su.

Solana, birden fazla cüzdandan milyonları boşaltan bir istismardan muzdarip.

SOL istismarının sebebi hala bilinmiyor. pic.twitter.com/uvoUO8yNlO

— Hector Lopez (@hlopez_) 3 Ağustos 2022

Şu anda, güvenlik şirketi Anchain, saldırının 5 milyon dolar civarında bulunduğunu ve Peckshield’in tahmininin 8 milyon dolar bulunduğunu tahmin ettiğinden, saldırıdan çalınan fon miktarı da bilinmiyor. Solana Status Twitter hesabı, Solana ekibinin şimdiye kadar keşfettiklerini deklare etti.

“Birden fazla ekosistemden mühendisler, birkaç güvenlik firmasının yardımıyla Solana’daki boş cüzdanları araştırıyor. Ekip, donanım cüzdanlarının etkilendiğine dair bir kanıt yok” dedi.

Solana ekibi ek olarak, istismardan hangi adresin etkilendiği ve kullanıcının ne tür cüzdan kullandığı benzer biçimde bir takım hususi sual soran kurbanlar için bir anket bıraktı. Kurbanların, cüzdanı tam olarak ne vakit indirdiklerini ve cüzdanın bir iOS sürümü, Android sürümü yada Windows, Mac yada tarayıcı sürümü olup olmadığını ayrıntılarıyla belirtmesi gerekir.

Solana’nın istismar anketiyle ilgili 5. sual.

Bir sual, kurbanlara, güvenliği ihlal edilmiş cüzdandan bir başlangıç ​​cümlesi oluşturup oluşturmadıklarını sorar ve anket, başlangıç ​​ifadesinin nerede ve ne vakit oluşturulduğunu bilmek ister. Solana Vakfı’nın internet sayfasında barındırılan Solana hack anketine nazaran tohum cümlesi sorusu “lüzumlu”.

Solana’nın son cüzdan istismarı, blok zincirinin Eylül 2021 ve Haziran 2022’deki blok üretimiyle ilgili sorunlarını takip ediyor. Bu iki tarih içinde Solana’nın ağı blok üretimini toplam sekiz kez durdurmak mecburiyetinde bırakıldı.

Bu haftaki istismar solana’nın (SOL) piyasa kazançlarına zarar verdi ve ilk on kripto varlığından SOL, Çarşamba günü ABD doları karşısında kıymet kaybeden tek token oldu. Birkaç ay ilkin kripto ekonomisinde ilk beşte yer edinen SOL, şimdi de dokuzuncu sırada.

Dijital varlık yatırım fonu ARK36’nın yönetici direktörü Mikkel Mørch, Bitcoin.com’a verdiği demeçte, “Saldırganların Phantom cüzdanındaki bir güvenlik açığından mı yoksa daha geniş Solana ekosistemindeki başka bir gizli saklı zayıflıktan mı yararlandığı hemen hemen belli değil” dedi. çarşamba “Sadece hücum, Solana’nın Ethereum’a daha iyi bir alternatif olarak güvenilirliğine kesinlikle gölge düşürecek – bilhassa de güvenlik söz mevzusu olduğunda. Mørch, Ethereum’a anlatı perspektifinden en güvenli ve en güvenilir defi ekosistemi olarak ek destek bile verebilir.

Bu hikayedeki etiketler

Anatoly Yakovenko, Anchain, denetimler, Blok Sorunları, Blok Üretimi, kriptolar, Hector Lopez, Peckshield, Phantom Cüzdanlar, PoS, Hisse Kanıtı, Eylül Kesintisi, SOL, SOL Sorunları, SOL fiyatı, Solana, Solana Uygulamaları, Solana blok zinciri, Solana düşünce birliği, solana laboratuvarları, Solana Mainnet, Solana Kesintisi, Solana Durumu, Solana Emek harcama Süresi, Solana doğrulayıcıları, emek verme süresi

Son Solana istismarı ve 8.000’e yakın SOL tabanlı cüzdanı iyi mi etkilediği hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir