Solana Kazanmak İçin Taşı Uygulaması Stepn, Atletico de Madrid ile NFT Collab’ı Başlattı

Stepn, İspanyol futbol ekibi Atlético de Madrid ve hepsi bir arada kripto borsası Whalefin ile beraber emek vererek Stepn’in “hareketle kazan” koşu uygulamasında 1.001 futbol botu NFT’lerinden oluşan yeni bir koleksiyon yayınladı.

Senenin başlangıcında piyasaya sürülmesinden bu yana Stepn, kripto hayranlarını ve “kripto olmayan yerlileri” koşu ayakkabılarını bağlayıp asfalta çıkarak Yeşil Satoshi Jetonları (GST) şeklinde hareket ödülleri kazanmaya teşvik etti.

Stepn uygulaması, insanların ödül kazanmaya başlayabilmesi için Solana’da bir spor ayakkabı NFT’sinin satın alınmasını gerektiriyor. Yeni kullanıcılar, adım atmak için minimum birkaç SOL ödemeyi beklemelidir.

Atlético de Madrid’in yeni koleksiyonundaki 1.001 futbol ayakkabısının her biri üç değişik gruptan birine giriyor: yaygın, ender yada ender. 850 basit krampon, kulübün ulusal ve internasyonal unvanları çevresinde temalı, 140 ender krampon, kulübün stadyumlarından esin alıyor ve 11 ender krampon, başlangıç ​​ekibine bir referans oluşturuyor.

1,001 botun tamamı “Genesis” türündedir, doğrusu önceki Genesis spor ayakkabılarında olduğu şeklinde, Stepn ve uygulama içinde sahiplerine hususi ödüller kazanmaktadırlar. Ek olarak sahiplerine Whalefin’in uygulaması içinde ödüller verme hakkı verirler.

Her NFT sahibi, Atlético de Madrid’in kendi stadyumu Civitas Metropolitano’daki bir maç biletlerine ek olarak, bir dinlence ve otel konaklaması için otomatikman bir ödül çekilişine katılır.

Ender bot sahipleri kulübün resmi formasını alırken, ender bot sahipleri imzalı forma alacak.

Stepn: Kısa bir astar

Yaz ulaştığında, Stepn lansmanının ilk altı ayında aslına bakarsanız 3 milyon kullanıcıyı kendine çekmişti.

Oyunun mahalli GST jetonunun fiyatı yükselirken, giriş engeli de yüksekti. Bir çift spor ayakkabı, kullanıcıları 600 dolara kadar geri getirebilir; Gene de, uygulamayı bir ay kullandıktan sonrasında bile kuramsal olarak bozulabilirlerdi.

GST jetonları kazanmak, kullananların ikincil pazarlarda kiralayabilecekleri yada satabilecekleri kendi spor ayakkabı NFT’lerini basmasına da olanak tanır.

Bu senenin Temmuz ayında Stepn, ikinci çeyrek karının (6.125 milyon $) %5’ini, o sırada 600 milyona yakın olan dolaşımdaki GMT yönetişim token arzının bir kısmını geri almak ve yakmak için kullanmayı planladığını duyurdu. Bugün, dolaşımda olan 263,6 milyon GMT token arzı var.

Giriş engelleri azalırken, uygulamayı kullanmanın ekonomik teşviklerinin kıymeti de azaldı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir