Solana, New York’ta IRL Perakende Mağazası ve Web3 ‘Büyükelçiliği’ Açacak

New York’ta Solana temalı bir mağaza kapılarını açmaya hazırlanıyor. Solana Spaces adlı yeni mağaza, Hudson Yards’da bulunuyor ve kendi adını taşıyan blok zinciri ağının arkasındaki kurum olan Solana Vakfı ile ortaklaşa iş içinde başlatılıyor.

Kripto şirketleri ve Web3 markaları, Tom Brady, Steve Aoki, Snoop Dogg ve Elon Musk benzer biçimde ünlülerin harekete geçmesiyle ana akım kültüre tertipli olarak giriyor.

Ethereum NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club benzer biçimde markalar, Los Angeles’ta Bored Ape temalı bir restoran da dahil olmak suretiyle “IRL” ürünlerine ve işlerine daldı. Kısa sürede kendi Android akıllı telefonunu yaratmayı ve piyasaya sürmeyi planladığını açıklayan Solana, bununla beraber tuğla-harç rotasında kıymet görüyor benzer biçimde görünüyor.

“İçeri [the store], Solana’nın iyi mi çalıştığını, Web3’ün ne işe yaradığını öğreneceksiniz. Solana Spaces Twitter hesabı bu ayın başlarında tweet attı. Alanı Solana için bir “kültür merkezi” ve “elçilik” olarak tasarladığını da sözlerine ekledi.

NFT ve Phantom cüzdan eğitimlerinin ötesinde, alan bununla beraber tüketicilere etkileşimli bir sanat enstalasyonu ve sınırı olan sayıda Blanksoles spor ayakkabısı da dahil olmak suretiyle satılık fazlaca sayıda Solana markalı ürün sunacak.

Solana Spaces, büyük açılışından ilkin geçtiğimiz hafta sonu 30 kişilik seçkin bir grubun mağazayı incelemesi için kapılarını açtı.

Mağaza hemen hemen resmi olarak açılmamış olsa da, yoldan geçenlerin fark etmesi ve mağazanın fotoğraflarını Twitter üstünden paylaşmasıyla toplumsal medyada büyük yankı uyandırıyor. Hatta Genie’nin kurucusu ve Ürün Scott Lewis’in Uniswap Başkan Yardımcısı’nın dikkatini çekti.

Mahalli kripto para birimi SOL’si şu anda piyasa değerine gore en büyük dokuzuncu kripto para birimi olan Solana, geçen yıl içinde NFT’leri (sahipliği ifade eden benzersiz blok zinciri belirteçleri) takas etmek ve merkezi olmayan uygulamaları kullanmak için daha maliyetli Ethereum blok zincirine popüler bir alternatif haline geldi.

Ağ, her anlamlı metrikte hala Ethereum’un fazlaca arkasında kalıyor, sadece fizyolojik bir mağaza benzer biçimde geleneksel olmayan geleneksel yöntemler, boşluğu birazcık daha kapatmaya destek olabilir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir