Solana Spaces mağazası ayda 100.000 kişiyi Solana’ya getirecek — CEO Vibhu Norby

Solana Spaces CEO’su Vibhu Norby, yeni fizyolojik Solana mağazalarının ayda 100.000 kişiye kadar Solana ekosistemini tanıtacağını ve yakın gelecekte sanal bir mağaza açma planlarının sinyallerini verdiğini söylemiş oldu.

Solana Vakfı’ndan bir bağışlama kullanılarak, ilk Solana Spaces mağazası, 28 Temmuz’da heybetli Hudson Yards New York avmsinde açıldı.

Lansman gününde doğaçlama bir Twitter AMA’sında topluluğa hitap eden Norby, mağazanın yeni kullanıcılara Dapps’in iyi mi kullanılacağını öğretmeyi amaçladığını deklare etti ve binlerce insanı Solana blok zincirine tanıtacağını kaydetti.

“İnsanların bunu fark ettiğini sanmıyorum fakat bu mağazalar vasıtasıyla her ay 50 ila 100.000 kişiyi Solana’ya getireceğiz – ve bu bir tek bu yıl.”

AMA’nın arkasından bir telefon röportajında ​​Cointelegraph’a konuşan Norby, mağazanın 400 ziyaretçisi bulunduğunu ve ek olarak ABD merkezli yeni fizyolojik mağazaların çalışmalarda bulunduğunu ve “mağazanın blok zincirinde yepyeni insanoğlu için tasarlandığını” ima etti.

Solana (SOL), tecim platformları, oyun ve değiştirilemez tokenlerden (NFT’ler) toplumsal medyaya kadar binin üstünde merkezi olmayan uygulamaya (Dapps) ev sahipliği yapmaktadır.

Solana Spaces NYC artık açık: https://t.co/jZcZ99l5Cj

Dünyanın Web3’e adanmış ilk perakende ve eğitim alanıyız.

@solanafndn ve ortaklar @phantom, @stepnofficial, @orca_so, @magiceden, @metaplex, @degenapeacademy ve daha fazlası ile ortaklaşa iş içinde size getirildi. pic.twitter.com/VoKnrIMmWP

— Solana Spaces (@solanaspaces) 28 Temmuz 2022

Teknik olarak sınırı olan sayıda Solana tabanlı ürün satan bir mağaza olsa da, esas olarak yeni kullananların bir kripto cüzdanı kurma ve çeşitli ağlara bağlanma mevzusunda parasız eğitim oturumları almış olduğu bir hizmet olarak perakende eğitim merkezi olarak hizmet veriyor. dapp’ler.

“Bir şeyler satın aldığınız bir yer olarak tasarlanmış bir mağaza değil. Eğitici bir tecrübe olarak tasarlanmış bir mağaza. Ürünler, Solana çorapları, kapüşonlular ve öteki keyifli şeyler satıyoruz fakat aslolan sorun bu değil.”

Hizmet olarak perakende, müşterilerin çevrimiçi olarak satın alabilecekleri ürünler için showroom görevi gören mağazaları ifade eder. Bu, ürünlerin tanıtımını teşvik eder ve envanter gereksinimlerini azaltır.

Norby, mağazanın çoğunu alacak kişilerin blok zincirine oldukca azca maruz kalan yada asla maruz kalmayan kişiler bulunduğunu da sözlerine ekledi. Lansman gününde ziyaret eden kullananların yarısının ya Ether (ETH) ya da Bitcoin (BTC) ile temasa geçtiğini ya da bunların ne olduğu hakkında hiçbir fikrinin olmadığını söylemiş oldu. Dedi ki:

“Hasta malları istemediğin sürece burada olmana gerek yok. Tam zamanlı NFT ticareti yapıyorsanız, sunabileceğimiz oldukca fazla kıymet var.”

Şimdiye kadar, alışveriş yapanlar yeni mağazaya pozitif tepki verdi. Karşılıklı VC ortağı Craig Burel, 28 Temmuz’daki bir Twitter gönderisinde öteki müşterilerin izlenimlerini yansıtarak “oldukça epik” olarak nitelendirdi.

IRL @solanaspaces bir sonraki seviyedir pic.twitter.com/0KljKm11sr

— Austin Federa | sms (@Austin_Federa) 28 Temmuz 2022

Solana Vakfı, mağazanın açılışına bir bağışlama ile fon sağlamaya destek oldu, sadece her eğitim, blok zinciri üstünde çalışan bir proje tarafınca destekleniyor. Bilhassa Stepn, Orca, Solana Hisse, Metaplex ve Magic Eden, şu anda mağazada eğitimlere ev sahipliği yapıyor. Müşteriler, bir eğitimi tamamladıkları için bir NFT alırlar.

Solana Spaces Perşembe günü ilk şubesini açarken, Norby öteki fizyolojik mağazalarla beraber sanal bir mağazanın da geliştirilmekte bulunduğunu ima etti. Ek olarak, sonunda dünyanın her ülkesinde mağazalar istediğini de sözlerine ekledi.

İlgili: Solana, ‘insanların düşündüğünden daha merkezi olmayan’ bulunduğunu söylemiş oldu, sadece daha fazlası var

Solana, yeni mağaza ve Saga adlı yeni bir Android mobil aygıt vasıtasıyla ağına erişilebilirliği genişletme sürecindedir. Cointelegraph 24 Haziran’da yeni telefona verilen tepkilerin genel olarak pozitif bulunduğunu ve bir kişinin Web3’ün “iPhone anı”nı bile aradığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir