Solana ve Nomad köprüsü milyonları kaybeden istismarların kurbanı oluyor

Haftalık temel merkezi olmayan finans (DeFi) içgörü dozunuz olan Finance Redefined’e hoş geldiniz – size geçen haftadaki mühim gelişimleri sunmak için hazırlanmış bir haber bülteni.

Geçen hafta, DeFi ekosistemi birbiri ardına iki istismar görmüş oldu ve milyonlarca dolar kayba yol açtı. İlk olarak, çapraz köprü token platformu Nomad, cüzdanlarından neredeyse 190 milyon doların çekildiğini gören birçok kişinin merkezi olmayan bir soygunun kurbanı oldu.

Solana ekosistemi, binlerce cüzdanın tüm fonlardan çekildiğini gören yaygın ve bilinmeyen bir saldırının kurbanı oldu. Nansen, bir takım istismar haricinde, NFT patlaması esnasında DeFi pazarına yönelik ihmallerini kabul etti.

En iyi 100 DeFi jetonunun geçen hafta karışık bir fiyat hareketi vardı ve birçoğu geçen haftaki yükseliş hareketinden sonrasında düşüş görmüş oldu.

Nomad token köprüsü, güvenlik açığında 190 milyon dolarlık fonu boşalttı

Nomad token köprüsü, bilgisayar korsanlarının köprünün fonlarının mühim bir bölümünü uzun bir takım işlem üstünden dizgesel olarak boşaltmasına müsaade eden bir güvenlik açığı yaşamış benzer biçimde görünüyor.

DeFi seyretme platformu DefiLlama’ya nazaran, neredeyse 190,7 milyon dolarlık kripto para köprüden kaldırıldı ve cüzdanda yalnızca 651.54 dolar kaldı. Sadece Nomad sonrasında Cointelegraph’a fonların bir kısmının, onları korumak amacıyla fonları alan “beyaz şapkalı dostlar” tarafınca geri çekildiğini öne sürdü.

okumaya devam et

Solana tabanlı cüzdan saldırısı için Slope cüzdanları suçlandı

Dünün Solana (SOL) ekosistem kargaşasının tozu yatışırken, veriler, cüzdan sağlayıcısı Slope’nin, binlerce Solana kullanıcısından kripto çalan güvenlik açığından büyük seviyede görevli bulunduğunu ortaya koyuyor.

Slope, Solana katman-1 blok zinciri için bir Web3 cüzdan sağlayıcısıdır. Solana Vakfı Çarşamba günü Solana Status Twitter hesabı vasıtasıyla Slope’a işaret ederek, “etkilenen adreslerin bir noktada Slope mobil cüzdan uygulamalarında oluşturulmuş, içe aktarılmış yada kullanılmış benzer biçimde göründüğünü” belirtti.

okumaya devam et

Nansen, NFT çılgınlığı esnasında DeFi planlarını dikkatsizlik ettiğini itiraf etti

CEO ve kurucu ortak Alex Svanevik kısa süre ilkin Nansen’in büyümesi hakkında konuştu ve firmanın 130 milyondan fazla adres büyüttüğünü ve kripto krizine karşın %30’a haiz bulunduğunu altını çizdi. Svanevik, başarısının çoğunu, bilhassa Ethereum tabanlı olanlar olmak suretiyle, blok zincir platformlarının değerine bağladı.

Cointelegraph, firmanın başarısı hakkında daha çok informasyon için Nansen’den Andrew Thurman’a ulaştı. Simian psikometrik geliştirme teknisyeni Thurman, yenilmez token (NFT) çılgınlığından sonrasında DeFi planlarını birazcık dikkatsizlik ettiklerini deklare etti.

okumaya devam et

Uniswap Foundation teklifi, 74 milyon dolarlık fiyat etiketi üstünde karışık tepki aldı

Uniswap Labs topluluğu, ABD Birleşik Devletleri merkezli bir Uniswap Vakfı oluşturacak yeni bir teklif üstünde düşünmeye başladı, sadece ilkin, 74 milyon dolara mal olacak.

Tavsiye, şimdiye kadar topluluktan karışık geri bildirimler aldı ve birçoğu vakfın Uniswap ekosistemini destekleme ve genişletme planlarını överken, ötekiler yüksek fiyat etiketine karşı çıktı.

okumaya devam et

DeFi pazarına genel bakış

Analitik veriler, DeFi’nin toplam kilitli değerinin geçen haftaya nazaran ortalama 9 milyar dolarlık bir artış kaydettiğini ve 79.4 milyar dolarlık bir kıymet bildirdiğini ortaya koyuyor. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, DeFi’nin piyasa değerine nazaran ilk 100 tokeninin karışık yedi gün geçirdiğini, birkaç tokenin kırmızıyla işlem gördüğünü ve birkaç tokenin çift haneli kazançlar kaydettiğini gösteriyor.

Yearn.finance (YFI) geçen hafta %20 artış kaydederek ilk 100 içinde en oldukça kazanan oldu ve onu %16 artışla Lido DAO (LDO) izledi. Fantom (FTM) %10 fiyat artışı görmüş oldu ve PancakeSwap (CAKE) haftalık grafikte %8 artış kaydetti.

Bu haftanın en etkili DeFi gelişmeleriyle ilgili özetimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dinamik olarak gelişen bu alanda daha çok öykü, içgörü ve eğitim için önümüzdeki Cuma bizlere katılın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir