Solana ve Slope Cüzdan Güvenlik İhlalini Onaylıyor

Mühim Çıkarımlar

Solana, bugünkü güvenlik ihlalinden etkilenen adreslerin Slope cüzdanında oluşturulduğunu yada kullanıldığını onayladı. Slope ek olarak durumla ilgili resmi bir izahat yayınlayarak, gelecekte tam bir otopsi sağlayacağını kaydetti. Saldırının tüm bilgileri hala araştırılıyor.

Bu makaleyi paylaş

Solana ve Slope, bugün fazlaca sayıda cüzdanı etkileyen bir güvenlik ihlali hakkında ek informasyon sağlamış oldu.

Solana, Cüzdan İhlalini Doğruladı

Solana, bugünkü saldırıyla ilgili yeni ayrıntılar yayınladı.

Daha ilkin, üçüncü taraf cüzdan uygulaması Slope’nin ihlali olduğuna inanılan ortalama 8.000 adres boşaltıldı.

Bu öğleden sonrasında Solana Status, saldırıdan etkilenen adreslerin “bir noktada Slope mobil cüzdan uygulamalarında oluşturulduğunu, içe aktarıldığını yada kullanıldığını” doğruladı.

Hususi anahtar bilgilerinin yanlışlıkla bir uygulama seyretme hizmetine iletildiğini ekledi. Daha çok ayrıntının “hala soruşturma altında” bulunduğunu söylemiş oldu.

Binlerce cüzdan boşaltılmış olsa da Solana, istismarın yalnızca bir Solana cüzdanıyla sınırı olan bulunduğunu doğruladı. Solana ve blok zinciri protokolünün ve kriptografisinin güvenli kaldığını ekledi.

Ek olarak, hücum yalnızca Slope’un indirilebilir cüzdan uygulamasını etkiledi. Slope donanım cüzdanları hala güvende.

Yamaç da durumla ilgili yorum yapmış oldu. İhlalde bir Slope cüzdan “kohortunun” tehlikeye atıldığını ve kendi personel cüzdanlarının boşaltıldığını doğruladığını söylemiş oldu.

Slope, saldırının niteliğini doğrulamadığını söylemiş oldu. Slope resmi açıklamasında, “İhlalin doğasına ilişkin bazı hipotezlerimiz var, sadece hemen hemen hiçbir şey kati değil” dedi. Gelecekte tam bir otopsi yayınlamayı taahhüt etti.

Şirket ek olarak, kullananların fonlarını güvence altına almak için harekete geçmelerini önerdi. Kullanıcılara yeni bir tohum cümlesi ve cüzdan oluşturmalarını ve fonlarını bu cüzdana aktarmalarını tavsiye etti.

Her iki şirket de iç soruşturma yürüttüklerini ve dış denetçilerle çalıştıklarını söylüyor.

Solana ekosistemindeki öteki çeşitli kişiler, bugün erken saatlerde hücum hakkında informasyon verdi ve spekülasyonlar yapmış oldu.

Bu yıl Solana ekosistemindeki minimum iki proje daha hacklendi. Cashio, Mart ayında 28 milyon dolara, Wormhole ise Şubat ayında 322 milyon dolara saldırıya uğradı.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir