Solana, yeni açık kaynaklı doğrulayıcı istemciyle ağ kesintilerini yenmeyi hedefliyor

Solana ağı, bu yıl bilhassa yüksek talep sebebiyle tıkanıklık dönemlerinde kesintiler ve yavaşlamalarla boğuştu, sadece Solana Vakfı şimdi Jump Crypto tarafınca geliştirilecek yeni bir açık kaynak doğrulayıcı istemcisi ile ağa istikrar ve verim eklemek istiyor. .

Blockchain altyapı geliştiricisi Jump Crypto, nicel bir tecim şirketi olan Jump Trading Group’un bir parçasıdır.

16 Ağustos tarihindeki basın bültenine bakılırsa Jump Crypto, doğrulayıcıyı C++ programlama dilini kullanarak oluşturacak. Ek olarak Solana’nın temel açık kaynaklı yazılımına mühim yükseltmeler önereceğini söylemiş oldu.

Basın açıklamasına bakılırsa, Jump Trading’in baş bilim sorumlusu Kevin Bowers, yeni doğrulayıcı istemciyi oluşturma sürecini denetleyecek.

Firedancer olarak adlandırılan proje, önümüzdeki 12 ay içinde mühim iyileştirmelerle Solana’nın ağ verimini yada işlem işlem oranını, verimliliği ve esnekliği önümüzdeki 12 ay süresince mühim seviyede artırmayı hedefleyecek.

Solana ağı Temmuz ayından bu yana kesintiye uğramazken, Solana’nın vaka raporu geçmişine bakılırsa önceki aylarda birden fazla kesinti ve yavaşlama oldu.

Mayıs ayında ağ 5 saatten fazla çevrimdışıyken, Haziran ayında kapalı kalma süresi 4 saati aştı. Haziran ayı kesintisi, ağın mahalli tokeni Solana (SOL) fiyatının %12 düşmesine niçin oldu.

Ağın bir takım kesinti ve yavaşlama, merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyetlerinin çoğuna ev sahipliği icra eden Ethereum’dan daha verimli ve güvenilir bir ağ arayan kurumsal oyuncuların umutlarına soğuk su döktü.

Sadece Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’ya bakılırsa, ağ son iki yılda katlanarak büyüdü. Solana’nın piyasa kıymeti, Ağustos 2020’de 150 milyon dolardan azca iken, yazı yazılırken 14.96 milyar dolara terfi etti ve %10.000’in üstünde bir gelişme oranına ulaştı.

Yakovenko, Jump Crypto’nun ana katkı sağlayıcı olarak eklenmesinin “milyarlarca kullanıcıya ölçeklenirken Web 3.0’da inşa edilecek en iyi yer olarak statüsünü korumaya” destek olacağını söylemiş oldu.

Bowers açıklamasında şunları söylemiş oldu:

“Jump’ın geleneksel finans piyasalarındaki en karmaşık ağ oluşturma zorluklarından bazılarını çözme mevzusundaki onlarca senelik emek harcaması yardımıyla, bir ağın hızını ve verimliliğini artırmanın tüm finansal sistem üstündeki tesirini ilk elden gördük.

Şimdi, blok zincir ağlarının nispeten yavaş hızları ve güvenilmezliği göz önüne alındığında, bu ağların işlevselliğini ve etkinliğini dönüştürmek için inanılmaz bir fırsat var. ”

SOL fiyatı son 24 saatte %2,41 düşüşle 42,91 $ civarında işlem görmüş oldu. Tokenin fiyatı, Kasım 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259$’dan %80’in üstüne düştü.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir