Solana’ya Tavsiye edilen Hareketin Peşinden Helyum %15 Battı

özetlemek gerekirse

Helium’un HNT’si, geliştiriciler ağı Solana’ya taşımak için bir plan önerdiğinden beri mühim bir kıymet yitirdi. Genel olarak, HNT geçen hafta %32 ve son 30 günde %47 düştü.

Kripto destekli kablosuz ağın çekirdek geliştiricileri kendi blok zincirinden Solana’ya geçmek istediğinden, Helyum yakında büyük bir değişim için ayarlanabilir. Sadece Helyum’un token fiyatı herhangi bir gösterge ise, yatırımcılar ve kullanıcılar iddialı plana tam olarak katılmayabilir.

Helium’un mahalli HNT kripto para birimi, Solana geçiş yönetimi önerisinin Salı öğleden sonrasında açıklanmasından bu yana, CoinGecko’dan gelen verilere gore token başına 4,75 $’a düşerek ortalama %15 düştü.

Şu anda toplam piyasa değerine gore sıralanan ilk 100 kripto para içinde en büyük kaybeden olan Helium’un HNT’si için son zamanlardaki aşağı yönlü hareket eğilimini sürdürüyor. Şimdi son 24 saatte ortalama %11, son yedi günde %32 ve son 30 günde %47 benzer biçimde büyük bir düşüş yaşadı.

Buna karşılık, önde gelen kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte bir tek %1 ve geçen hafta ortalama %7 düşerken, Ethereum geçen gün %1 arttı ve geçen hafta %6’dan azca düştü.

Temmuz sonu ve Ağustos başlangıcında Helium, ortak bulunduğunu iddia etmiş olduğu bir çift şirket (bulut yazılımı devi Salesforce ve scooter kiralama şirketi Lime), merkezi olmayan kablosuz ağla resmi bağları olmadığını söyleyince tartışmalarla karşılaştı. Helium’un kurucularını temsil eden Nova Labs, marka ortaklarını pazarlamak için “daha sıkı” bir süreç benimseyeceğini söylemiş oldu.

Helyum, binlerce bireysel kullanıcı tarafınca desteklenen kablosuz kontakt protokollerine güç elde eden blok zinciri tabanlı bir ağdır. Sensörler ve seyirciler benzer biçimde Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarına bağlantı sağlamaya odaklanan ilk ağı, şimdi, Helium’un kendi istatistiklerine gore, ödül jetonları karşılığında ev web hizmetlerini paylaşan bir düğüm yada madenci aleti çalıştıran 940.000’den fazla kullanıcıya haiz. .

Daha kısa sürede, Helium, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış bir 5G ağı başlattı ve Helyum blok gezginine gore şu ana kadar 3.000’den fazla düğüm operatörüne haiz. Haziran ayında, ağın destekçileri, her protokol için ayrı belirteçler başlatan ve öteki bağlantı protokollerinin Helium’un teşvik modelinden faydalanmasını kolaylaştıran bir “ağ ağı” yaklaşımını benimseme planlarını duyurdular.

The Helium Foundation ve Nova Labs geliştiricileri, ağın hızına, güvenliğine ve ölçeklenebilirliğine destek olmak için Helium’u DeFi uygulamaları, NFT’ler ve oyunlar için kullanılan yükselen bir katman-1 blok zinciri ağı olan Solana’ya taşımak istiyor. Teklif ek olarak, daha çok HNT ödül jetonunun düğüm/madenci operatörleri havuzuna akacağını ve onu kullanıcılar için daha kıymetli hale getireceğini iddia ediyor.

Daha çok kullanıcı teklif hakkında data edindikçe toplumsal medya duyarlılığı karıştı. Birçoğu Solana’nın önceki ağ kararlılığı problemlerine işaret ederek, bunun kablosuz ağlara güç elde eden bir hizmet için fena bir uyum bulunduğunu öne sürdü. Solana adına, ağ, çeşitli ağ yükseltmelerinin ve özelliklerinin uygulanmasının peşinden son zamanlarda daha kesin hale geldi.

Göç teklifi, 12 Eylül’de HNT token sahipleri içinde bir topluluk oylamasına sunulacak. Oylamanın geçmesi durumunda geçiş için herhangi bir süre çizelgesi önerilmedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir