Sphere 3D Bitcoin üretimi, ABD gümrük sorunları, kripto kışı içinde Temmuz ayında durağan(durgun) kaldı

Karbonsuz madencilik şirketi Sphere 3D’nin Temmuz 2022 raporu, madencilik şirketlerinin mühim darbeler almış olduğu kış pazarında 4.000 yeni madencilik kulesinin ABD gümrüklerinde tutulmasına karşın Temmuz ayında olağan performansını sürdürmeyi başardığını gösterdi. .

Şirket, Ağustos ayının başlangıcında 4.000 S19J Pro madencilik makinesinin teslim edilmesini ve çalışmaya başlamasını bekliyor. Sadece bir türlü hedeflerine ulaşamadılar.

Rapora nazaran, ABD gümrükleri, tedarikçiden belgelerin alınmasını beklediklerini söyleyerek Haziran ayı ortasında ekipmana geçici olarak el koydu. Ek olarak, rapor ABD gümrükleri hakkında kırmızı bir bayrak kaldırdı ve şunları söylemiş oldu:

“Sanayi liderleriyle meydana getirilen görüşmelere dayanarak, öteki madencilik şirketlerine benzer şekilde sinir bozucu ABD Gümrükleme sorunlarıyla karşılaşılıyor.”

Ne olursa olsun, Sphere 3D Bitcoin varlıklarını 62.3’e kadar artırmayı başardı. Şirket, Haziran ayından bu yana günlük 0,41 Bitcoin üretim hacmini elinde tutuyor ve Temmuz ayında da 12,78 Bitcoin üretmeyi başardı.

Madencilik şirketleri kış pazarında

Cryptosphere en soğuk kışını yaşıyor. Kış adım atar başlamaz, kripto madencileri içinde da bir satış eğilimi ortaya çıktı. O vakit, Bitcoin 30.000 dolar civarında işlem görüyordu ve eğilim madencilerin daha çok düşmesini beklediklerini gösteriyordu.

Haklı oldukları kanıtlandı. Bir ay sonrasında, Bitcoin 22.600 dolara kadar düştü ve bu da 2019’dan ilkin üretilen tüm madencilik teçhizatlarının karlılığını kaybetmesine niçin oldu. Bu makinelerin çıkardığı miktar, tükettikleri elektriği telafi etmedi.

Kısa bir süre sonrasında, büyük madencilik şirketleri faturalarını ödeyemedikleri için mali sorun emareleri gösterdi. Bir çok, işletme maliyetlerini karşılamak için satış eğilimini sürdürmek zorunda kalırken, bazıları elektrik faturalarını ödeyemedikleri için tüm tesislerini yitirdi.

Yenilenebilir enerjinin farkı

Madencilik alanı, Bitcoin’in enerji tutarları ve kış oranları sebebiyle mühim darbeler alırken, Sphere 3D, ilk olarak yenilenebilir enerji kaynakları yardımıyla sağlam görünüyor. Şirket kendisini “net karbon etkisiz kripto para madenciliği” olarak tanımlıyor. Aylık raporlarına nazaran, 16.411 BTCUSD kadar düşük elektrik tüketerek karlı olabilecek Antminer S19 Pro’ları çalıştırıyorlar.

Kripto madenciliği, altın ve bankacılık sektörlerine kıyasla daha azca ekolojik hasara niçin olur. Sadece yenilenebilir madencilik, sıkıntılı kış koşullarında da güvenlik sağlıyor. Madencilik sektörünün kârlılığını kaybetmesini önlemek için teknoloji devleri, enerji verimli madencilik kuleleri oluşturmak için yeni teknolojiler üstünde çalışıyor.

Son olarak güncelleme, şirket %45 daha çok enerji tasarruflu 3 nanometre madencilik yongasını piyasaya sürmek suretiyle bulunduğunu duyurduğunda Samsung’dan geldi. Yeni çiplerin %23 daha yüksek performansa haiz olması planlanıyor. Ek olarak şirket, 2025 yılına kadar daha yüksek enerji verimliliği ve performansı ile yeni bir 2 nanometre madencilik çipinin piyasaya sürüleceğini de duyurdu.

Gösterilen: Ayı Piyasası, Madencilik

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir