Sports NFT pazarı 2022’de iki katına çıkarak 2,6 milyar dolara ulaştı

Market Decipher tarafınca meydana getirilen bir araştırmaya nazaran, Sports NFT pazarı 2022’de 1.3 milyar dolardan 2.6 milyar dolara iki katına çıktı ve %36.3’lük bir bileşik senelik gelişme oranıyla (CAGR) 2032 yılına kadar 41,6 milyar dolara yetişmesi umut ediliyor.

Rapor, fizikselden dijitale geçişin spor NFT pazarını ateşlediğini belirtiyor. Market Decipher analisti Chandradeep Singh sonuçlar hakkında yorum yapmış oldu ve şunları söylemiş oldu:

“NFT’ler, hayranların bu tür video anlarının NFT’lerini alarak en sevdikleri spor anlarının haklarını elde etmelerini sağlıyor. Spor hatıraları pazarında aslına bakarsan büyük bir pazar payına haiz olan tecim kartı, fizikselden dijitale süratli bir geçiş gösteriyor.”

Fizyolojik koleksiyonlar, dijital olanların aksine vakit içinde zarar görebilir ve kıymet kaybedebilir. Tokenize edilmiş video klipler, oynatıcı takıları ve kartlar, sahipleri için yüksek getiri elde eden en iyi koleksiyonlardır.

Rapordan öne çıkanlar

Verilere nazaran NFL, Futbol, ​​Basketbol, ​​Beyzbol, Kriket ve Buz Hokeyi spor NFT pazarında en fazlaca talep gören branşlardır.

Rapora nazaran, LeBron Heykeli, MLB Champions’tan Brett Gardener ve Lions Only GOLD ULTIMATE koleksiyonundan Jermall Charlo, şimdiye kadarki en pahalı üç spor NFT’si.

LeBron James Heykeli, 2020’de bir basketbol maçı esnasında fotoğraflandı ve şimdiye kadarki en pahalı olan 21.6 milyon dolara satıldı. Brett Gardener’ın ve Jermall Charlo’nun NFT’leri, sırasıyla 21,28 milyon ve 19,1 milyon dolara satılan ikinci ve üçüncü en maliyetli NFT’lerdir.

Spor NFT Pazarı

Spor NFT pazarı, NFT’lerin popülaritesini ve spor fanatiğini bir araya getiriyor. Bu karışım aslına bakarsan sağlam olsa da, NFT piyasası mevcut ayı piyasası esnasında azca fazlaca bozulmadan kaldı. Kripto topluluğu şimdiye kadarki en soğuk kışı yaşıyor olsa da, NFT satışları %59 artarken tecim hacimleri 2021’in ikinci çeyreğine nazaran %553 arttı.

RareMint’in Kurucu Ortağı Brett Calapp kısa süre ilkin spor NFT pazarı ile alakalı görüşlerini CryptoSlate ile paylaştı ve spor NFT pazarının niçin büyümeye bu kadar yatkın bulunduğunu deklare etti.

Güncel problemler

Calapp, geleneksel koleksiyon ürünleri pazarının başlıca sorunlarını yüksek ücretler ve acele bozulabilirlik olarak tanımladı.

Kaliteli spor koleksiyonları pahalıdır ve nispeten zengin alıcılar için bile ulaşılması zor olsa gerek. Bir çok vakit, koleksiyonlar minimum satın alma gerektirir, bu da büyük çoğunluğun onlara yatırım yapmasını daha da zorlaştırır.

Ek olarak, ulaşılması zorluk derecesi yüksek bu koleksiyon parçaları fizyolojik formdadır ve bu da onları çürümeye eğilimli hale getirir.

Calapp, bu sorunların genç nesilleri Spor NFT’leri benzer biçimde yenilikçi çözümlere yönelttiğini korumak için çaba sarfediyor. O şöyleki diyor:

“Otantik koleksiyon parçaları bulma, varlık istifleme ve zayıf keşfedilebilirlik benzer biçimde ek zorluklar, genç nesillerin favori oyuncularını ve takımlarını desteklemek için değişik yollara yönelmesine niçin oluyor.”

GenZ öncülük ediyor

Calapp ek olarak GenZ’nin yüksek benimsenme oranlarından da bahsediyor ve bunların spor NFT pazarının arkasındaki ana itici güç olacağını korumak için çaba sarfediyor.

Forbes’tan bir makaleye nazaran GenZ, kripto piyasasına pozitif yönde yansıyan “daha etkisinde bırakan olma eğilimi” yüksek. Onlar için, kendini ifade etme anahtardır.

Ek olarak benzersiz kimliklerini ifade etmek için daima yeni platformlar ararlar ve hobilerine ve ilgi alanlarına daha yakın olmak isterler.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir