Square Enix, Final Fantasy VII koleksiyonlarını başlatmak için Enjin ile ortak oldu

Oyun geliştirme devi Square Enix, son aşama popüler bir video oyunu serisi olan Final Fantasy VII’yi içeren dijital ve fizyolojik bir koleksiyon başlatmak için mantar olmayan belirteç (NFT) platformu Enjin (ENJ) ile ortaklık kurdu.

Bir duyuruda Enjin, NFT’leri almak için hayranların Final Fantasy VII’nin 25. yıl dönümü ürünlerini Square Enix’in mağazasında ön sipariş vermesi icap ettiğini söylemiş oldu. Ürünler, 2023’te NFT platformu Efinity ağında kullanılabilecek dijital öğrenim edilebilir dengi için bir kod içerecek.

Enjin baş teknoloji Witek Radomski’ye gore, ortaklığın dijital varlıklar ve eğlence üstünde iyi bir tesiri olacak. CTO, bunun sebebinin Square Enix’in sektöre girmesi ve öteki büyük oyun firmalarına örnek teşkil etmesi bulunduğunu kaydetti.

Mayıs ayında oyun devi, jeton çıkarma ve Web3 oyun alanına yatırım yapma planlarını deklare etti. Şirket, 2022 iş stratejisinin bir parçası olarak oyunlarını içeren daha çok NFT piyasaya süreceğini altını çizdi. NFT’lere ilk girişiminin başarısı, firmayı blok zinciri alanında daha çok girişimde bulunmaya itti.

2020’de oyun geliştirme şirketi The Sandbox (SAND) için bir yatırım turuna öncülük etti. The Sandbox, Square Enix ve öteki yatırımcılarla beraber 2 milyon dolar nakit ve dijital varlık toplamayı başardı.

İlgili: Blockchain oyunları ana akıma giriyor: İşte iyi mi kazanabilecekleri

Temmuz ayının başlarında Cointelegraph Markets Pro, Radomski ile Bana Her Şeyi Sor oturumu vasıtasıyla konuştu. Enjin’in baş teknoloji sorumlusuna gore, ayı piyasası sakinleştiğinde blockchain oyunları ortaya çıkacak ve daha yerleşik geliştiriciler NFT destek programı ile yalnız oynayarak kazanmayan keyifli oyunlar yaratacaklar.

Ayrıca, uzmanlar sanal gerçekliğin (VR) Metaverse’deki yeri mevzusunda çatışıyorlar. Birçoğu Metaverse ve VR’nin birbiriyle naturel bir uyum olduğuna inanırken, bazıları ikisinin herhangi bir karşılıklı fikir olmaksızın ayrı ayrı gelişmesi gerektiğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir