Starbucks, Popüler Ödül Programına Web3 Güncellemeleri Sunuyor

Starbucks CEO’su Howard Schultz, Web3’ün Starbucks’ın popüler ödül programının geleceğinde rol oynayacağını söylemiş oldu.

Schultz, firmanın 2022’nin üçüncü çeyreğine ilişkin Salı günü yapmış olduğu açıklamada, “Mevcut sanayi lideri dijital platformumuzu yenilikçi yeni yöntemlerle geliştiren, tümü kahve ve en önemlisi sadakat merkezli fazlaca coşku verici yeni bir dijital girişim üstünde çalışıyoruz” dedi. .

Schultz’a nazaran şirket, Seattle’daki senelik Yatırımcı Günü etkinliği esnasında 13 Eylül’de yeni dijital girişimi açıklayacak.

Schultz, girişimin Starbucks’ın mevcut ödül katılım modelini geliştirmesine ve hem de müşterilerin duygusal olarak ilgisini çekmek için yeni yöntemler sunmasına izin vererek “dijital üçüncü sıra topluluğu” yaklaşımını genişleteceğini ve daha geniş bir ödül seti sunacağını söylemiş oldu.

‘Üçüncülük’, ev ve iş arasındaki topluluk alanını tanımlayan sosyolojik bir terimdir.

CEO, bu ödüllerin hem ödül hem de topluluk oluşturma unsuru olarak benzersiz deneyimleri ve Starbucks markalı dijital koleksiyonları içerdiğini söylüyor.

“Bu, yeni müşterileri çekecek ve temel perakende mağazalarımızda mevcut müşterilere eklenecek tamamen yeni bir takım dijital ağ efekti yaratacak” dedi.

Starbucks’ın Web3 girişimleriyle ilişkisi, sadece çalışanlardan coşkuyla karşılanmadı. Mayıs ayında, NFT’ler hakkında bir bölüm içeren bir sunum esnasında – bir varlık üstünde iyelik anlamına gelen benzersiz blok zinciri belirteçleri, yalnızca “Mark” adını veren ve kendisini bir teknoloji uzmanı olarak tanımlayan bir çalışan, firmanın planlarıyla olan anlaşmazlığını dile getirerek, NFT’lerin çevresel tesiri.

“Blockchain, ister hissenin kanıtı olsun, ister işin kanıtı olsun, gezegen pozitif değil… gezegeni yok edecek… ve bir teknoloji uzmanı olarak beni fazlaca endişelendiriyor Bununla ilgili olarak, bu firmanın o yöne gideceğini,” dedi, “Starbucks hakkında bu şekilde duymak istemiyorum.”

Mark ek olarak NFT’lerin kapsayıcı olmaktan daha hususi bulunduğunu savundu.

Birkaç NFT koleksiyonu, en önemlisi Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu olan yüksek kıymetli yada “mavi çip” koleksiyonları haline geldi. Geçen ay pop ikonu Madonna, “Bir Maymun elde etme mevzusunda fazlaca kararlıydım ve hakikaten ne istediğim mevzusunda fazlaca nettim: Deri motosiklet şapkalı ve rengarenk dişleri olan Maymun” söylediğinde manşetlere çıktı.

Söz mevzusu maymun, Bored Ape #3756, OpenSea’de listelendi ve o sırada 800,69 ETH’ye, kısaca ortalama 1,27 milyon dolara mal oldu.

Starbucks, dört yıldan uzun bir süre ilkin ufak çiftçileri desteklemek için bir “fasulyeden bardağa” izlenebilirlik projesiyle blok zinciri sularına girdi.

Müşterilerin, çalışanların yada yatırımcıların bu son Web3 girişimini benimseyip benimsemeyeceği hemen hemen görülmedi. Sadece Schultz, bunu şirket devi için planlanan daha büyük bir dönüşümün parçası olarak konumlandırıyor.

“Tekrardan buluş planımızın enerjisini ve fırsatını tam olarak sergilemeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir