Starbucks, yeni müşteriler çekmek için Web3 ödül programıyla dalga geçiyor

Küresel kahve dükkanı franchise devi Starbucks, geçici CEO’su Howard Schultz’a gore müşterileri çekmek ve elde tutmak için yeni bir Web3 ödül programı başlatmak istiyor.

2 Ağustos’ta firmanın üçüncü çeyrek mali kazanç çağrısı esnasında konuşan Schultz, Starbucks’ın yakında firmanın sadakat programını genişletecek yeni bir Web3 “dijital girişimi” ortaya çıkaracağını kaydetti:

“Bu yeni dijital Web 3 özellikli girişim, kuvvetli kazanmak için harcayan Yıldız yaklaşımıyla mevcut Starbucks Rewards katılım modelini geliştirmemize ve bununla birlikte müşterilerin duygusal olarak ilgisini çekmek için yeni yöntemler sunmamıza olanak sağlayacak.”

CEO kartlarını göğsüne yakın tuttu, sadece görüşme esnasında firmanın “dijital Starbucks Rewards ekosistemimizi Starbucks markalı dijital koleksiyonlarla hem bir ödül hem de bir topluluk oluşturma unsuru olarak entegre etmeye” baktığından özetlemek gerekirse bahsetti. Tam izahat, 13 Eylül’deki Starbucks Yatırımcı Günü’nde gerçekleşecek.

“Bu, yeni müşterileri çekecek ve temel perakende mağazalarımızda mevcut müşterilere eklenecek tamamen yeni bir takım dijital ağ efekti yaratacak” dedi.

Doğrusu @Starbucks web3’e girmek istiyor, her popüler içeceği ve Starbucksmenu.eth’i vurdum pic.twitter.com/1c2wRbl02U

— Jay (@BitBoyJay) 4 Ağustos 2022

Firmanın üç aylık sonuçlarının, analist tahminlerini geride bıraktığı ve küresel gelirde çeyreğe gore %9 artışla 8,2 milyar dolarlık üstün dereceli seviyeye ulaşmış olduğu bildiriliyor.

Görüşme esnasında Schultz, Web3 hareketinin Starbucks’ın satın alan tabanının genç tarafını çekme ve elde tutma çabasının bir parçası bulunduğunu da söylemiş oldu.

“Satın alan tabanımızın yaşlandığı ve daha genç insanlarla daha azca ilgili bir duruma haiz olduğumuz bir işte olmak istemiyoruz” diyen şirket, “tarihimizde asla olmadığı kadar ilgili olmamıştı” dedi. bugün Z kuşağına.”

do yₐ ₜᵢₙₖ wₑₙ @Starbucks gᵢₜ ₜₐ gₒbₗₑₙₜₒwₙ @molly_mccutch wᵢₗₗ cᵤₘ gₜ ₘₐₜcₕₐ wᵢₜ @goblintherapiss ? pic.twitter.com/KSIQvgjql0

– goblintown.wtf (@goblintown) 4 Ağustos 2022

Schultz, “takvim yılının bitiminden bir süre ilkin, NFT işine gireceğimizi” belirttiğinden, Starbucks ilk olarak Nisan ayında NFT çoğunluğuna geçme planlarını duyurdu.

İlgili: Kanadalı taco franchise, satın alan sadakat programı için NFT’leri kullanıyor

Starbucks, yakın gelecekte bir Web3 sadakat programı başlatan tek büyük marka olmayabilir.

Geçen ay işletmeler arası blok zinciri girişimi Hang, Paradigm liderliğindeki A Serisi fonlamada 16 milyon dolar topladı. Şirket, markaların mevcut üyelik ve sadakat programlarını blok zincirine geçirmesine ve NFT’leri dahil etmesine destek olmak istiyor.

Firmanın ilk müşterileri içinde bira üreticisi Budweiser, spor medya kuruluşu Bleacher Report ve popüler müzik festivali grupları Bonnaroo ve Superfly’nin olduğu bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir