Step-Counter Uygulaması Sweatcoin, Web3’e Sıçramayı Finanse Etmek İçin 13 Milyon Dolar Artırdı

özetlemek gerekirse

Sweatcoin, halihazırda 100 milyondan fazla kullanıcıya haiz olan popüler bir Web2 uygulamasıdır. NEAR Vakfı, Jump ve öbürlerinden sağlanan 13 milyon dolarlık fon, kriptoya geçmiş olmasına destek oluyor. Kullanıcılar adım atmak için kazanırlar, sadece hareketsizlik cezalarıyla da canları sıkılabilir.

Popüler sıhhat ve fitness uygulaması Sweatcoin, kullanıcı iştirakı için kripto ödülleri sunmak için mevcut “Ter Ekonomisi” ekosistemini genişleterek Web2 çevresinden Web3 yaşamına büyük bir geçiş yapıyor.

Sıçrama ek olarak Electric Capital, Spartan Capital, Jump, GSR ve NEAR Vakfı da dahil olmak suretiyle birçok önde gelen blok zinciri yatırımcısı tarafınca desteklenen 13 milyon dolarlık fonla da destekleniyor.

Turdaki öteki katılımcılar içinde Polkadot’un kurucu ortağı Bjorn Wagner, Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal ve Civic’in kurucusu Vinny Lingham şeklinde yüksek profilli adlar içeriyor.

Kullanıcılara attıkları her 1000 adım için bir Sweatcoin veren (markalı ürünler, dijital hizmetler ve hayırsever bağışlar için kullanılabilir) Sweatcoin’in Web2 enkarnasyonu, halihazırda uygulamayı günlük hareketlerine kıymet katmak için kullanan 100 milyondan fazla kullanıcıya haizdir.

Şimdi, eldeki yeni fonlarla ekip, mevcut adım sayma modeli ve SWEAT adlı yeni bir kripto para biriminin piyasaya sürülmesi yöntemiyle daha da fazla kullanıcı çekmeyi umuyor.

SWEAT Vakfı tarafınca desteklenen makyaj, bununla birlikte yönetişim problemlerinden görevli kendi merkezi olmayan özerk organizasyonunun (DAO) lansmanını da işaret edecek.

YAKIN üstüne kurulu, Ethereum’da mevcut

Başlangıçta NEAR blok zinciri üstüne inşa edilen SWEAT, hem ERC-20 (Ethereum) belirteci hem de NEP-141 (NEAR) belirteci olarak sunulacak ve öteki EVM uyumlu belirteç biçimleri hususi bir köprü vasıtasıyla desteklenecek.

Ekibe nazaran, kullananların başlaması için bir NFT’nin ilk ödemesi yada satın alınması gerekmiyor. Uygulamayı indirin, peşinden kullananların adımları sayılır, doğrulanır ve Sweatcoin’lere dönüştürülür (SWEAT jetonlarına değil).

12 Eylül’de, kullanıcılar tarafınca tutulan tüm Sweatcoin’ler SWEAT jetonlarıyla eşleştirilecek. Decrypt tarafınca görülen pazarlama materyallerine nazaran, bu holdingler sonrasında bir NFT teklifi de dahil olmak suretiyle “bir takım ortaktan gelen bir takım Web3 teklifi, anlaşması ve teşvikinden yararlanmak” için stake edilebilir.

Sweat Economy kurucu ortağı Oleg Fomenko Decrypt’e verdiği demeçte, “Kullananların adımları için SWEAT kazanmak için bir NFT’ye ihtiyacı yok, sadece NFT’ler bolca oranda ödül ve ikramiye ile gelecek” dedi. “Kullanıcılar, ödül katmanlarına karşılık gelen bir NFT satın alabilecekler.”

Daha yüksek bir ödül katmanının, yeni uygulamadaki daha yüksek günlük para basma limitleri ve hizmetlerde indirimler şeklinde daha çok avantaj getireceğini deklare etti.

Fomenko, “Bir NFT’ye haiz olmak, kullananların belirli bir süre içinde kimin daha çok adımı tamamlayabileceğine dair bir bahse girdikleri, kafa kafaya adım atma zorlukları şeklinde SWEAT ile ilgili oyunlara katılmalarına izin verecek” dedi. “Kazanan her şeyi alır!”

Hareket etmeyi bırak, SWEAT kazanmayı bırak

Sadece Sweat Economy kurucu ortağı, SWEAT ekosistemindeki NFT’lerin dinamik olacağını altını çizdi: “Hareket etmeyi bıraktığınız için SWEAT ile beslemezseniz, bozulacaktır.”

Bu hususi özelliği paketinden çıkaran Decrypt, SWEAT’ın Litepaper’ına başvurdu ve şöyleki diyor: “Devamlı hareketi teşvik etmek için, [SWEAT] Vakıf bir hareketsizlik tutarı uygulayacaktır”, doğrusu DAO, etkinlikleri devamlı olarak belirli bir eşiğin altına düşerse kullanıcılardan bir ücret talep edecektir.

Litepaper, “Bu, yalnızca tutarlı alışkanlıkları teşvik etme misyonumuzla uyumlu olmakla kalmıyor, bununla birlikte katlanarak azalan enflasyon oranına da katkıda bulunacak” diyor.

Kullananların hangi koşullar altında hareketsizlik ücretinden etkileneceği sorulduğunda, hareketsizliğin sebepleri değişik olabilir – evde hasta kalmaktan uzun mesafeli uçuşlara kadar – Fomenko, ücretin kati ayrıntılarının “topluma doğal olarak olacağını” altını çizdi. DAO oylaması, bu yüzden işi onlara bırakacağız.”

Halen, “DAO kurulana kadar uygulayacağız” mevzusunda ısrar ediyor. [the fee] bundan dolayı bu, dünyayı daha çok hareket ettirmek için genel misyonumuzun anahtarıdır.”

“Hareketsizliği caydırır [and] Fomenko, Decrypt’e verdiği demeçte, insanları her gün birazcık hareket etmeye teşvik ediyor – eşik devasa yükseklikte olmayacak ve insanoğlu bir yada iki gün daha azca hareket ederse cezalar dikkatsizlik edilebilir, “dedi.

SWEAT cüzdanıyla tanışın

Web3 baskısını desteklemek için Sweatcoin, SWEAT tokeni ile tüm eylemlerin gerçekleştirileceği ayrı bir vesayetsiz kripto cüzdanı da piyasaya sürüyor.

Fomenko, “Tamamen yeni bir ürün olduğundan kripto teklifini mevcut uygulamaya entegre etmemeyi seçtik” dedi. “Tweetcoin uygulaması hareket doğrulayıcı uygulama olmaya devam ediyor, sadece Sweat Cüzdan Uygulaması Web3’e yeni bir portal sağlayacak. fiat ile popüler kripto satın almaktan kriptodan kriptoya, NFT’lere, oyunlaştırmaya ve daha fazlasına kadar insanlara bir takım kripto hizmeti sunacak.”

Sweat Economy’nin kurucu ortağına nazaran, ekip ek olarak Sweatcoin’in “bölgelerinde kriptoya erişemeyen yada SWEAT yerine sweatcoin’leri yeğleyen insanoğlu için düzgüsel şekilde çalışmasını” sürdürmek istiyor.

Gene de, Sweatcoin’e nazaran 11 milyon kadar insan “uygulamayla ilişkili velayetsiz cüzdanlarını oluşturmayı çoktan seçti.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir