Strawweight Luana Pinheiro, Bitcoin’de Ödenen İlk Hanım UFC Fighter Oldu – Bitcoin Haberleri

Çarşamba günü, kripto para ödemeleri hizmeti şirketi Bitwage, Ultimate Fighting Championship (UFC) saman ağırlığı Luana Pinheiro’nun bitcoin ile ödenecek ilk hanım UFC savaşçısı olacağını duyurdu. Pinheiro’nun bir UFC sinek sıklet dövüşçüsü olan adam arkadaşı, geçen Mart ayında bitcoin ile ödeme almaya başladı ve her sekiz maçlık yengi serisinin arkasından Pinheiro, ortağının kripto parayla ödeme alma kararını takip etmeye karar verdi.

UFC Strawweight Luana Pinheiro, Bitwage ile Bitcoin’de Ödeme Alacak

UFC ağır siklet şampiyonu Francis Ngannou, UFC 270 cüzdanının yarısını bitcoin olarak ödeyeceğini açıkladıktan sonrasında, Ultimate Fighting Championship (UFC) savaşçıları bu günlerde kripto varlıklarına giriyor. UFC ek olarak kripto para borsası Crypto.com ile ortaklık kurdu ve şirketle yapılan anlaşma yardımıyla UFC Fight Night bonusları bitcoin olarak ödeniyor. 27 Temmuz’da kripto ödeme hizmeti şirketi Bitwage, UFC savaşçısı, saman ağırlığı Luana Pinheiro’nun (18-2 rekoru), bitcoin (BTC) olarak ödenecek ilk hanım UFC savaşçısı olacağını duyurdu.

Bitwage, Pinheiro’nun firmanın platformundan yararlandığı için kripto ödemeleri almak için karma dövüş sanatları (MMA) şirketi UFC ile pazarlık yapması gerekmediğini detaylandırıyor. Pinheiro bu fikri, bununla beraber flyweight bölümünde bir UFC dövüşçüsü olan adam arkadaşı Matheus Nicolau’dan (18-2 rekoru) aldı. Nicolau, Mart ayında BTC’de ödeme almaya başladı ve Bitwage, bunun onları “bitcoin standardında gerçek bir UFC güç çifti” yaptığını söylüyor.

UFC saman ağırlığı Luana Pinheiro (18-2 kayıt).

“MMA acımasız bir spordur ve fazla düşünmeye süre yoktur. Zihinsel güç ve kişinin zihnini aramak her şeydir”, Pinheiro Bitcoin.com News’e gönderilen bir açıklamada deklare etti. “Bitcoin’in aşağı yada yukarı gitmesiyle ilgili bir sorunum olacağını düşünmüyorum. [in fiat value]. Volatil olmasaydı o da yükselmezdi. Şunu bir düşünün: Brezilya Jiu Jitsu’da bir kişinin siyah dönem sahibi olması averaj 10-15 yıl sürüyor, bu yüzden buradaki süre tercihim daha uzun değilse de eşit derecede uzun. Siyah dönem süre tercihi ben buna derim. Öteki her şey benim için yalnız gürültü ve fiyat ne kadar düşükse, gelecek için o denli fazla bitcoin elde edebileceğim.”

Bitwage Kurucu Ortağı Jonathan Chester: ‘Doğru Zamanda Doğru Data Her Şeydir’

Bitwage’in kurucu ortağı ve CEO’su Jonathan Chester’a gore, firmanın ekibi Pinheiro’nun şahsen başlamasına destek olmak için Brezilya’nın Rio de Janeiro kentine uçtu. Chester, dünya çapındaki hepimiz Bitwage’in kripto ödeme hizmetlerini kullanmayı tercih edebileceğinden, hizmetin yalnızca sporcular ve yüksek net kıymetli insanoğlu için olmadığını belirtti. “Doğru zamanda doğru informasyon her şeydir. Bilgiye haiz olmak ve ona gore hareket etmemek, her şeyden ilkin bilgiyi edinmemizin sebebi değildir. Harekete geçebilmek için anlıyoruz.” Chester, duyuru esnasında Çarşamba günü deklare etti. Chester ekledi:

Hedefimiz her bireye yolculuklarında destek olmaktır. Eğitim yöntemiyle, her fert, ister kendi kendini denetim eden cüzdanına ister banka hesabına olsun, iyi mi ödeme almak istediğini seçebilir. Dolayısıyla günün sonunda hiç kimseye gereksinimleri yoktur ve hakkaten bağımsızdırlar.

2014’ten beri Bitwage, kripto ve stablecoin bordro hizmetleri sunuyor ve 2020’de Gemini borsası ile bir emeklilik hizmeti başlattı. Girişim bugüne dek 150 milyon dolardan fazla işlem gerçekleştirmiş oldu ve 50.000 kullanıcıya ve dünya genelinde 2.000 şirketle ortaklığa haiz. UFC savaşçıları Pinheiro ve adam arkadaşı Nicolau’ya ek olarak, ustalaşmış sporcular Alex Barrett, Achara Ifunanyachi ve Alex Crognale de Bitwage hizmetini kullanarak kripto para ödemeyi seçtiler.

Bu hikayedeki etiketler

bitwage, Bitwage Kurucu Ortağı, Brezilya Jiu Jitsu, Crypto.com, Crypto.com UFC, Francis Ngannou, Jonathan Chester, Matheus Nicolau, karma dövüş sanatları (MMA), MMA, bitcoin ile ödeme, btc ile ödeme, UFC, UFC Fight Gece bonusları, UFC dövüşçüsü, Ultimate Fighting Championship

Bitcoin ile ödenecek ilk hanım UFC savaşçısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir