Swiss Sygnum Bank, Cardano ile kripto para birimini genişletiyor

Kripto para dostu banka Sygnum Bank, Cardano (ADA) stake için destek başlatarak kripto hizmetlerini genişletmeye devam ediyor.

Sygnum Salı günü yapmış olduğu açıklamada, firmanın Cardano ile banka düzeyinde stake teklifini genişlettiğini ve müşterilerin bankanın kurumsal düzeydeki platformu vasıtasıyla ADA’yı stake ederek ödüller kazanmalarını sağladığını duyurdu.

ADA, Sygnum’un üç Proof-of-Stake (PoS) protokolü içeren büyüyen kripto-stake etme portföyüne katılıyor; Ethereum 2.0 (ETH), İnternet Bilgisayarı (ICP) ve Tezos (XTZ).

Duyuruya bakılırsa, staking hizmetleri Sygnum platformunun ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor ve müşterilere bankanın eBanking platformu vasıtasıyla sunuluyor. Hizmetler, ayrılmış cüzdanlar, güvenli hususi anahtar yönetimi ve öteki araçlar uygulayarak kurumsal düzeyde güvenlik sağlamak suretiyle tasarlanmış Sygnum’un bankacılık platformuyla tamamen entegredir.

Staking, stake ödülleri karşılığında bir PoS blok zincirindeki işlemlerin doğrulanmasına katılma sürecidir. Bitcoin (BTC) benzer biçimde iş kanıtı ağlarının aksine, PoS blok zincirleri madencilik faaliyetine gerekseme duymaz ve bunun yerine bir ağı korumak için kullananların kripto paralarını kilitlemesine güvenir.

İsviçre’de düzenlenmiş büyük bir banka olan Sygnum, ortalama iki yıl ilkin kripto para staking’e giriş yapmış oldu ve Kasım 2020’de Tezos staking’i başlattı. Sygnum ek olarak Temmuz 2021’de platformunda Ethereum 2.0 staking sunacağını duyurdu.

Sygnum’a Cardano staking eklenmesi, birçok kurumsal yatırımcının dijital varlığa maruz kalmasını artıracak. Firmanın Ocak ayında yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa, 2021’de brüt gelirlerdeki on kat artışın peşinden, Sygnum’un kurumsal alan kişi tabanı 2022’nin başlarında 1.000’e yaklaşıyordu.

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, “Bu yeni teklif, Sygnum müşterilerinin, varlığı devretmek yada kilitlemek zorunda kalmadan risksiz bir stake deneyiminin keyfini çıkardıkları ekosistemimize katılmalarına olanak tanıyor” dedi. Cardano’nun mimarisinin hem perakende hem de kurumsal müşterilere ADA sahipleri için benzersiz bir fırsat sunduğunu da sözlerine ekledi. “ADA’nız üstünde devamlı gücünüz var” dedi.

İlgili: Ethereum stake hizmeti Lido, katman-2 genişlemesini duyurdu

Yaklaşan Cardano Vasil hard fork’unun ortasında, birçok kripto şirketi Cardano odaklı hizmetler üstünde çalışıyor. Temmuz ayı sonlarında, büyük donanım cüzdan şirketi Ledger, cüzdan yazılımı Ledger Live’a 100 Cardano tokeninin entegre edildiğini duyurdu.

Cardano Vasil sert çatalının, Cardano ağını hız ve ölçeklenebilirlik açısından mühim seviyede geliştirmesi ve akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar için daha uygun hale getirmesi umut ediliyor. Cardano Vasil hard fork, Haziran ayında canlı yayına geçemedikten sonrasında Temmuz ayında yine ertelendi. Input Output Global’a bakılırsa, fiili çatalla ilerlemek bir “birkaç hafta” daha sürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir