Tanınmış Yatırımcı Jim Rogers, Yaşamının En Fena Ayı Piyasasının Gelmekte Olduğu Uyarısında Bulunmuş oldu – Iktisat Bitcoin Haberleri

Kuantum Fonu’nu milyarder yatırımcı George Soros ile beraber kuran kıdemli yatırımcı Jim Rogers, daha çok ayı piyasasının geleceği ve bir sonrakinin hayatındaki “en fena” olacağı mevzusunda uyardı. Pek oldukca hissenin %90 oranında kıymet kaybedeceğini kaydederek, yatırımcıların oldukca para kaybedeceğini altını çizdi.

Jim Rogers Yaşamının ‘En Fena’ Ayı Piyasasının Sırada Geldiğini Söylüyor

Meşhur yatırımcı Jim Rogers, geçen hafta gösterilen Kitco News ile yapmış olduğu röportajda, yaşamının “en kötüsü” olacak bir ayı piyasası hakkında uyardı. Rogers, Quantum Fund ve Soros Fund Management’ın kurucu ortağı olan George Soros’un eski iş ortağıdır.

Şu anda bir ayı piyasasında olduğumuzu belirterek, en kötüsünün hemen hemen gelmediğini öngördü ve uyardı:

Daha çok ayı piyasası geliyor… Bir sonraki hayatımın en kötüsü olacak.

2008’de “oldukca fazla borç sorunumuz bulunduğunu” anlatırken, o zamandan beri borcun kat kat arttığını altını çizdi.

“Borç, aman Tanrım, pencereden bak, borç her yerde fırladı, bu yüzden bir sonraki ayı piyasası korkulu olmalı” dedi. “Iyi mi korkulu bir ayı piyasası olmasın… Kısaca, ABD 2009’dan beri borcunu birkaç kat artırdı. Japonya, aman Tanrım, Japonya’nın borcunu bile sayamıyorlar. Dünyanın birçok ülkesinde borç giderek artıyor ve yükseliyor… 2008 yılı oldukca fazla borç yüzündendi, şimdi oldukca daha fena.”

Rogers detaylandırdı:

Birçok hisse %70, %80, %90 kıymet kaybedecek. Doğal ki, bu olacak. Bir tek ne süre bulunduğunu bilmiyorum.

“Büyük sorunlarımızın üstünden 13 yıl geçti ve bu, Amerikan tarihindeki en uzun süredir” diyerek, “zamanı temelde aslına bakarsan gecikmiş bulunduğunu” da sözlerine ekledi.

Daha da detaylandırdı: “Devasa yükseklikte değerlemelerimiz var, inanılmaz derecede borcumuz var, oldukca sayıda yeni yatırımcımız geliyor. Bu benim ilk rodeom değil. Bu filmi görmüştüm. Iyi mi çalıştığını biliyorum. Hepsi oldukca para kaybedecek. Ümit ederim onlardan biri değilimdir.”

ABD Doları Hakimiyetini Kaybediyor Jim Rogers

Rogers, ABD dolarının hakimiyetini kaybedeceği görüşünü yineleyerek, “Rusya-Ukrayna savaşı onu hızlandırdı” dedi.

Tecrübeli yatırımcı şunları söyledi: “Dünyanın internasyonal değişiklik aracının yansız olması gerekiyor – hepimiz onunla istediği her şeyi yapabilir. Sadece ne yazık ki Washington bu kuralları değiştiriyor. Washington iyi diyor, eğer seni sevmiyorlarsa, ABD dolarını kullanamazsın ve insanoğlu ‘bir dakika, internasyonal bir değişiklik aracının yansız olması gerekiyor’ diyor. Emek vermesi ihtiyaç duyulan yol bu değil.’”

ABD hükümetinin, sizi beğenmezse “paranızı sizden alacağını” gösterdiğini iddia etti. Rogers şunları vurgulayarak, “Birçok insanoğlunun mal varlığına, beğenmedikleri için ABD tarafınca el konuldu” dedi:

Birçok ülke, hatta müttefiklerimiz bile artık rekabet edecek bir şey arıyor. [with the U.S. dollar] şundan dolayı bu onların başına gelebilir, bilirsiniz, ansızın Washington sizin bitirdiğinizi söyleyebilir.

Rogers ek olarak bitcoin hakkında yorum yaparak herhangi bir BTC almadığını doğruladı. Kripto para biriminin bir para birimi olarak başarı göstermiş olması durumunda, rekabeti sevmedikleri için onu yasaklayacağı görüşünü yineledi.

Jim Rogers’ın ikazları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir