Tayland’daki Kripto Reklamları Açık Yatırım Ikazlarına Haiz Olmalı, Yeni Düzenlemeler Gerekiyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Tayland, kripto şirketlerini reklamlarındaki yatırım riskleri hakkında potansiyel müşterileri uygun şekilde bilgilendirmeye zorlayacak daha sıkı kurallar getirdi. Yeni düzenlemeler sektördeki işletmelerin yanıltıcı yada abartılı iddialarda bulunmasını da yasaklıyor.

Menkul Kıymetler Bekçisi, Tayland’daki Kripto Platformları için Daha Sıkı Reklam Kuralları Kabul Ediyor

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto reklamları için yeni gereksinimleri onayladı, Bloomberg ve Reuters düzenleyiciden alıntı yaptığını bildirdi. Perşembe günü gösterilen bir açıklamaya bakılırsa, değişimler SEC’in bazı reklamların kripto para birimleriyle ilişkili riskler hakkında herhangi bir uyarı içermediğini yada yalnızca pozitif bilgiler içerdiğini tespit etmesinin peşinden geldi.

Tayland’daki kripto firmaları artık yatırımcılar için ilgili riskleri reklamlarında açıkça belirtmek zorunda duracak ve uyarıların fark edilmesi kolay olmalı. Beklenen getiriler hakkında dengeli görüşler sunmalı ve hem pozitif hem de negatif faktörlerden bahsetmelidirler. Reklamlarda yanıltıcı, abartılı yada aslı astarı olmayan iddialar yer almamalıdır.

Dijital medya ve reklam panoları vesilesiyle yoğun bir halde reklam veren Taylandlı kripto işletmeleri, artık tanıtımı kendi internet sayfaları şeklinde resmi kanallarla sınırlandırmalıdır. Ek olarak, düzenleyicilere reklam şartları hakkında informasyon sağlamaları gerekecektir. Menkul kıymetler bekçisi duyuruda deklare etti:

Operatörler, hükümler ve süre çerçevesi dahil olmak suretiyle, etkileyicilerin ve blog yazarlarının kullanımı da dahil olmak suretiyle reklam ve harcamaların ayrıntılarını SEC’e vermelidir.

Tayland’da kripto varlıklarıyla çalışan şirketlerin bu hafta SEC tarafınca çıkarılan yeni düzenlemelere uymak için 30 günleri olacak. Reklam kurallarının sıkılaştırılması, sektördeki birçok kuruluşu etkileyen küresel bir pazar düşüşünü takip ediyor.

Bir örnek, Tayland lisansı altında ve öteki yargı alanlarında etkinlik gösteren bir kripto borsası olan Zipmex’tir. Madeni para tecim platformu ve bölgesel ana şirketi Zipmex Pte, geçen ay para çekme işlemlerini durdurdu. Ağustos ayının ortalarında, Singapur’daki bir mahkeme, yetkililerin perakende kripto yatırımcıları için daha katı kurallar göz önünde bulundurduğu bir mahkeme tarafınca ikincisine alacaklılardan üç aylık koruma verildi.

SEC kısa süre ilkin, para çekme işlemlerini askıya almak için Zipmex 1,92 milyon baht (50.000 doların üstünde) neticelendirdi. Öteki kripto şirketlerine de cezalar uygulandı. Tayland merkezli kripto para borsası Bitkub’dan bir yönetici, içeriden informasyon ticareti yapmış olduğu iddiasıyla 8,5 milyon baht (230.000 dolardan fazla) para cezasına çarptırıldı.

Bu hikayedeki etiketler

Reklamlar, reklamlar, Reklam, Kripto, kripto şirketleri, Kripto para birimleri, Kripto para, Para cezası, cezalar, Düzenlemeler, düzenleyici, kurallar, SEC, Menkul kıymetler, thai, tayland, sıkılaştırma, bekçi köpeği, Zipmex

Tayland’ın öteki kripto düzenlemelerini de sıkılaştırmasını bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Kollawat Somsri

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir