Terra Kurbanları Ne Süre Tazmin Edilecek?

Mühim Çıkarımlar

Luna Vakfı Muhafızı (LFG), Terra kurbanlarını telafi etme planında kati bir vakit çizelgesi olmadığını söylemek için Twitter’a gitti. Hesap, tazminatın ilerlemeden ilkin devam eden yasal meselelerin çözülmesi icap ettiğini belirtti. LFG’nin mevcut tazminat planını eleştirmek için nedenler var.

Bu makaleyi paylaş

Terra’nın çöküşünden bu yana neredeyse beş ay geçti ve UST kullanıcıları hemen hemen söz verildiği şeklinde tazmin edilmedi. Luna Vakfı Muhafızları bugün kurbanların bir süre daha beklemesi icap ettiğini duyurdu.

Tazminat için Süre Çizelgesi Yok

Terra kurbanları kısa sürede para iadesi almayacak.

Luna Foundation Guard’ın (LFG) resmi Twitter hesabı, bugün Terra çöküşünde para kaybeden yatırımcılara geri ödeme yapmak için herhangi bir vakit çizelgesi oluşturulmadığını belirten bir takım tweet yayınladı.

“As [previously] Hedefimiz, LFG’nin kalan varlıklarını depeg’den etkilenenlere, en önce en ufak sahiplerine dağıtmaktır” dedi. “Ne yazık ki, devam eden ve tehdit altındaki davalar sebebiyle dağıtım şu anda mümkün değil.” Teşkilat ek olarak, yasal meseleler çözülmeye devam etmiş olduğu sürece geri ödeme için bir tarih belirlenemeyeceğini söylemiş oldu.

Terra’nın tüm ekosistemi, projenin mahalli durağan(durgun) parası UST’nin bir ölüm sarmalına girmesiyle Mayıs ayı başlarında çöktü ve piyasadan 43 milyar dolara yakın kıymeti direkt yok etti. Stabilcoini korumakla görevli kar amacı gütmeyen bir kurum olan LFG, 16 Mayıs’ta kalan varlıklarını UST kullanıcılarını telafi etmek için kullanacağını ve ilkin ufak çanta sahiplerini hedefleyeceğini belirtti.

LFG Dürüst Oluyor mu?

LFG’nin tazminat beyanlarını bir tuz tanesi ile almak için nedenler var. Tweetlerde bahsedilen sorunlu dava, kesinlikle Terra solisti Do Kwon’un mevcut sıkıntılarını içeriyor. Kwon’un şu anda nerede olduğu bilinmiyor: Interpol onu arananlar listesine ekledi, şu demek oluyor ki şu anda 195 ülkede resmen kaçak. İnanılmaz bir halde, Kwon kısa süre ilkin Twitter’a giderek raporların aksine “firari” olmadığını iddia etti. Kwon’un davranışı, kendisini yetkililere teslim etmek ve Cenup Kore’deki yasal durumunu çözmekle pek ilgilenmediğini gösteriyor. Bundan dolayı, yasal durum netleşene kadar mağdur tazminatının şu anda ilerleyemeyeceğini savlamak LFG açısından oldukça zengindir.

Her durumda, kurum 3 milyar dolarlık Bitcoin rezervlerinin neredeyse tamamını UST’nin sabitleyicisini kurtarmaya çalışmak için kullandığını iddia ediyor, sadece boşuna. LFG’nin haiz bulunduğunu onayladığı tek cüzdan, şu anda 313 BTC’ye yada bugünün fiyatlarında 6.072.200 dolara haiz. Ve görünüşe gore bunlar, LFG’nin dağıtmaktan bahsetmiş olduğu tek fonlar. 6 milyon dolar hapşırılacak bir şey olmasa da, UST sahiplerinin maruz kalmış olduğu kayıplara kıyasla sönük kalıyor. Kwon’un tüm yasal sorunları çözülmüş olsa bile, mağdurlar geri ödeme planının kapsamı yüzünden hayal kırıklığına uğrayabilir.

Ek olarak, LFG’nin mevcut varlıklarının kapsamı mevzusunda dürüst olmama olasılığı da mevcuttur. Cenup Kore polisi geçtiğimiz günlerde OKX ve KuCoin borsalarını, araştırmacıların Kwon’a ilişik olabileceğine inandıkları ortalama 66 milyon dolarlık Bitcoin hesaplarını dondurmaya çağırdı. Başka bir araştırmacı, LFG’nin resmi cüzdanını mevcut 313 BTC ile finanse eden kuruluşun, barındırılmayan bir cüzdanda hala 140 milyon doların üstünde Bitcoin’e haiz bulunduğunu buldu. LFG’nin varlıklarının boyutu hakkında yalan söylediğine dair somut bir kanıt olmasa da, bu büyük seviyede bir olasılık.

Feragatname: Yazının yazıldığı sırada, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir