Terra’nın Do Kwon’u Vergi Dolandırıcılığından Soruşturuldu

Önemli Çıkarımlar

Yerel haberlere göre Güney Koreli savcılar, Terraform Labs CEO’su Do Kwon’u vergi kaçakçılığı nedeniyle soruşturuyor. Savcılık geçtiğimiz günlerde ilgili verileri elde etmek için Seul Bölge Vergi Dairesi’nde bir arama ve el koyma işlemi gerçekleştirdi. Ulusal Vergi Dairesi, Haziran 2021’de Kwon’un 50 milyar won (39 milyon $) değerinde vergi kaçırarak kâr ettiğini tespit etti.

Bu makaleyi paylaş

Yerel basında çıkan haberlere göre, savcılar Terraform Labs CEO’su Do Kwon’u vergi kaçakçılığı nedeniyle soruşturmaya başladı.

Güney Koreli Savcılar Vergi Verilerine El Koydu

SBS News bugün, Seul Güney Bölge Savcılığının Ortak Mali ve Menkul Kıymet Suçları Soruşturma Ekibinin Do Kwon’u vergi kaçakçılığı nedeniyle soruşturmaya başladığını bildirdi.

Savcıların, ülkenin Ulusal Vergi Dairesi’nde, özellikle de Seul Bölge Vergi Dairesi’nin 4.

Elde edilen veriler, Haziran 2021’de Ulusal Vergi Dairesi’nin Singapur ve Virgin Adaları arasında işlem yapan “denizaşırı bir şirketten şüpheli bir para akışı” keşfettiğini gösterdi.

Ulusal Vergi Servisi, Kwon’un 50 milyar won (39 milyon $) tutarındaki vergileri kaçırarak karı çaldığını tespit etti. Ancak bu bulguları savcılığa bildirmedi.

Savcılık ayrıca Kwon ve hediye vergilerini de araştırıyor. Özellikle, Kwon’un bir daire satın almayı kolaylaştırmak için ailesine para bağışladığı söyleniyor.

Terra’nın Soruşturması Devam Ediyor

Kwon’un çevresinde bir süredir vergi kaçakçılığı söylentileri dolaşıyor. 19 Mayıs’ta, Terra çökmeye başladıktan kısa bir süre sonra, Kwon’un 100 milyar won (78 milyon $) vergi borcu olduğu söylendi.

Kwon, projesinin “Kore’de ödenmemiş vergi varlığı olmadığını” belirterek vergi kaçakçılığını reddetti. İfadeleri, uluslararası ticari düzenlemelerdeki farklılıklar nedeniyle bir denetimin ardından vergi makamlarına sadece para cezası ödediğini gösteriyor.

Yetkililer ayrıca 17 Mayıs haftasında Terra hakkında başka soruşturmalar da başlattılar. O sırada dolandırıcılık, fiyat manipülasyonu ve bir Ponzi planının işletilmesi dahil olmak üzere çeşitli olası suçlamalar açıklandı.

Soruşturmalar diğer alanlarda da devam etti. 23 Mayıs’ta polis projeyle ilgili fonları dondurmaya çalıştı. 30 Mayıs’ta yetkililer, Terraform Labs çalışanlarını, bu çalışanların Terra’nın risklerinin ve tasarım kusurlarının farkında olup olmadığını öğrenmek için çağırdı.

Terra blok zincirinin çöküşü Mayıs ayı başlarında başladı ve ayın çoğu boyunca devam etti.

Projenin TerraUSD (UST) ve Luna Classic (LUNC) tokenleri artık neredeyse sıfır değere sahip. Bu arada, blok zincirinin yeniden canlandırılan Luna jetonu (LUNA) 2,34 $ değerini koruyor.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve diğer kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemelisiniz ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir