Tesla CEO’su Elon Musk Enflasyonun Zirveye Ulaştığını Söylemiş oldu – Fakat 18 Aylık Bir Durgunluk Yaşacağız – Iktisat Bitcoin Haberleri

Tesla CEO’su Elon Musk, enflasyonun zirveye ulaştığına ve ABD ekonomisinin ortalama 18 ay süresince durgunluk içinde olacağına inanıyor. Milyarder, “enflasyonun hızla düşeceğini” belirterek, “Vakit içinde fiyatların nereye gittiğine dair birazcık düşünce sahibi oluyoruz” diye deklare etti.

Elon Musk, Enflasyonun Niçin Zirveye Çıktığını ve Durgunluğun 18 Ay Süreceğini Düşündüğünü Deklare etti

Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk, Perşembe günü Tesla’nın 2022 senelik hissedarları toplantısında ABD ekonomisi, enflasyon ve durgunluk hakkında görüşlerini paylaştı.

Enflasyonla ilgili bir suali yanıtlarken, şunları deklare etti: “Bir şeylerin fiyatlarının vakit içinde nereye gittiğine dair oldukça azca düşünce sahibiyiz şundan dolayı milyonlarca otomobil yaptığınızda, emtiaları satın alınacağı zamandan aylar ilkin satın almanız gerekir. ‘ lüzumlu… Bu sebeple bu, çok önemli bir atalete haiz uzun bir tedarik zinciri olduğundan, fiyatların vakit içinde nereye doğru gittiğine dair bir nevi düşünce sahibi oluyoruz.”

Musk detaylandırdı: “Şu anda gördüğümüz garip şey, emtialarımızın çoğunun, bir Tesla’ya giren şeylerin çoğunun – hepsi değil, yarısından fazlasının – fiyatların altı ay, altı ay içinde düşme eğiliminde olması. şimdi.” Ekledi:

Eğilim aşağı, bu da zirve enflasyonu geçtiğimizi gösteriyor.

Sadece Musk şunları kaydetti: “Makroekonomik tahminler yapmak yıkım için bir reçetedir, sadece tahminim en yüksek enflasyonu geride bıraktığımız ve bir durgunluk yaşayacağımızdır. Nispeten hafifçe bir durgunluk olacağını düşünüyorum fakat burada yalnız tahmin ediyorum.”

Görüşünün “tamamen vurgunculuk” bulunduğunu vurgulayarak şu görüşlere yer verdi:

Tahminimiz, 18 ay süresince hafifçe bir durgunluk ya da buna benzer bir şey, şu anda en iyi tahminim olur.

Şunları deklare etti: “ABD’de geçmişte olduğu şeklinde, temel konut birimlerini hanehalkı oluşumunun iki katı oranında inşa ettiğimiz 2008 yılına kadar olduğu şeklinde, temel ana para yanlış tahsislerine haiz değiliz ki bu açıkçası mantıklı değil. Pek oldukça şirket aşırı yüklendi.”

Musk şu sonuca varıyor: “Şirketlerin şu anda haiz oldukları kaldıraç yada borç nispeten düşük, bu yüzden muhtemelen, bilirsiniz, hafifçe, orta düzeyde bir durgunluk, bir ihtimal 18 aylık bir resesyon ve enflasyonun hızla düşeceğini düşünüyorum. Bu benim tahminim.”

Tesla CEO’sunun hissedarlar toplantısında yapmış olduğu açıklamalar, 28 Temmuz’da yapmış olduğu tweet’leri tekrarladı. O sırada şunları yazdı: “Enflasyon düşüş eğiliminde olabilir… Tesla emtia tutarları yükselişten ziyade düşüş eğiliminde.”

Musk, Mart ayında hem Tesla hem de Spacex’in mühim enflasyon baskısı gördüğünü açıkladıktan sonrasında birkaç ay ilkin ABD ekonomisinin resesyona girdiğinden bahsetmeye başladı.

“Muhtemelen bir durgunluk içindeyiz ve bu durgunluk daha da kötüleşecek fakat bu şeyler geçecek ve sonrasında yine patlamalar olacak… Muhtemelen birazcık zor olacak, bilmiyorum, bir yıl, bir ihtimal 12-18 ay “dedi Mayıs.

Arkasından, resesyonun ABD ekonomisi için “aslına bakarsak iyi bir şey” bulunduğunu söyleyerek şunları ekledi: “Aptalların üstüne oldukça uzun süreden beri para yağıyor. Bazı iflasların olması gerekiyor.”

Bu hikayedeki etiketler

emtia tutarları, Elon Musk, elon musk enflasyonu, Elon Musk enflasyon tahmini, Elon Musk tahminleri, elon musk durgunluğu, elon Musk durgunluk tahmini, enflasyon zirve yapmış oldu, durgunluk 18 ay, tesla hissedarları toplantısı, abd ekonomisi durgunluk

Enflasyonun zirve yapmış olduğu ve ABD ekonomisinin ortalama 18 ay sürecek bir resesyona gireceği mevzusunda Elon Musk’a katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir