Tether ek olarak Merge Ethereum’un arkasındaki fırlatma ağırlığını da doğruladı.

USD Coin (USDC) ihraççısı Circle Hisse’den meydana getirilen resmi duyurunun derhal peşinden, stabilcoin devi Tether, Ethereum’un yaklaşmakta olan Merge yükseltmesinin arkasındaki desteğini resmi olarak doğruladı ve Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına dayalı bir blok zincirine geçti. .

Duyuru, yalnızca Ethereum’un merakla beklenen yükseltmesini destekleyeceklerine söz veren stabilcoin rakibi ile aynı gün geldi.

9 Ağustos tarihindeki bir bildiride Tether, Birleştirmeyi “blok zinciri tarihindeki en mühim anlardan biri” olarak nitelendirdi ve Ethereum’un şu anda 19 Eylül’de geçmesi planlanan yükseltme programına uygun olarak çalışacağını belirtti.

“Tether, bilhassa DeFi projelerinde ve platformlarında tokenlerimizi kullanırken, toplulukta herhangi bir kesintiyi önlemek için, POS’a geçişin ekosistemde kafa karışıklığına ve zarara niçin olacak şekilde silahlanmamasının mühim olduğuna inanıyor.”

“Tether, bu etkinlik için ilerlemeyi ve hazırlıkları yakından takip edecek ve resmi programa uygun olarak POS Ethereum’u destekleyecek. DeFi ekosisteminin ve tokenlerimizi kullananlar da dahil olmak suretiyle platformlarının uzun vadeli sağlığı için yumuşak bir geçişin lüzumlu olduğuna inanıyoruz” diye ekledi Tether.

Resmi izahat daha bugün çıkmış olsa da, stablecoin ihraççısının baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, daha ilkin Temmuz ayında Birleştirme sonrası ETH2’yi desteklemeyi planladıklarını belirtmişti.

ETH2’yi desteklemeyi planladığımızı kastetmiştim.

– Paolo Ardoino (@paoloardoino) 31 Temmuz 2022

USDT şu anda 66,6 milyar dolarlık toplam piyasa değeriyle kriptodaki en büyük durağan(durgun) para iken, USDC CoinGecko’ya bakılırsa 54,1 milyar dolar ile nispeten yakın. Her iki stabilcoin de, Ethereum’un mevcut Proof-of-Work blok zincirinde mühim oranda dolaşım arzına haiz olup, USDT 32,3 milyar dolar ve USDC 45.1 milyar dolar ile en üst sırada yer verilmiştir.

Bu stabilcoinlerin boyutu ve stabilcoin piyasası üstündeki hakimiyetleri göz önüne alındığında, bu desteğin bu durumda gösterilmesi, Ethereum, USDT ve USDC ekosistemlerinin yanı sıra bir tüm olarak daha geniş kripto piyasası için yumuşak bir geçişle sonuçlanmalıdır.

İlgili: Birleştirme yaklaşırken 7 düz hafta süresince Ethereum’a akın eden kurumlar: Rapor

Sadece Vitalik Buterin’in kısa sürede uyardığı benzer biçimde, Tether ve Circle benzer biçimde merkezi varlıklar, Ethereum topluluğunun önerdiğinden ziyade kendi tercihlerine bakılırsa çatallı zinciri kullanmayı seçebileceğinden, güçleri gelecekteki Ethereum hard forklarında sorunlara niçin olabilir.

“Bence gelecekte, bu kesinlikle daha çok kaygı deposu olacak. Temel olarak, USDC’nin hangi zincirin Ethereum olarak kabul edileceğine dair kararının gelecekteki çekişmeli hard fork’larda mühim bir karar verici haline gelebileceğini söylemiş oldu.

Stablecoin veren kuruluşlar (Circle/Tether) Ethereum’da çatal seçimini denetim eder.

Devlet, Circle’a “et topluluk toplumsal sözleşmesine” aykırı bir çatalı desteklemesi için baskı yaptığında ne olur? https://t.co/dP7ZPFiJ0u

– Brandon Quittem (@Bquittem) 6 Ağustos 2022

Bu hafta Ethereum, Goerli kontrol ağı vesilesiyle son Birleştirme denemesinden geçecek ve her şey planlandığı benzer biçimde giderse, 19 Eylül Birleştirme tarihinin ertelenmeyeceğine dair bir beklenti var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir