Tether FUD’yi durduramazsınız

Kripto dünyasında FUD, korku, belirsizlik ve kuşku anlamına gelir. Belirli bir projeye yada işletmeye negatif dikkat çekmek için çoğu zaman kasıtlı olarak çağrılır. Kriptonun en kalıcı miraslarından biri, USDT stabilcoin’i ortalama 68 milyar dolarlık bir piyasa değerine komuta eden Tether’i çevreleyen devamlı FUD olmuştur. Kasıtlı olsun ya da olmasın, The Wall Street Journal bu hafta Tether’in teknik iflasın eşiğinde bulunduğunu ve stablecoin ihraççısını finansal tehlikeye sokmanın oldukça fazla vakit almayacağını iddia eden bir haber yayınladı. Doğal ki, Tether yalan söylemedi ve Journal’ın “dezenformasyon” olarak değerlendirdiği kampanyaya derhal bir cevap verdi.

Münakaşanın hangi tarafında olursanız olun, Tether’e karşı kuvvetli bir medya önyargısı olduğu ortaya çıkıyor. Aslen, Journal birkaç ay ilkin, kripto piyasasının bir tüm olarak düşmüş olduğu sıralarda, daha çok hedge fonunun stablecoin’e karşı bahis oynadığını iddia eden bir haber yayınladı.

Bu haftaki Crypto Biz haber bülteni Tether tartışmasını inceliyor ve size risk sermayesi ve değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) durumu hakkında son olarak detayları veriyor.

Tether, Wall Street Journal ‘dezenformasyonuna’ cevap veriyor

Cumartesi günü gösterilen bir makalede The Wall Street Journal, Tether’in varlıklarındaki %0,3’lük bir düşüşün bile stabilcoin ihraççısını “teknik olarak batkı etmiş” olarak görebileceğini iddia etti. Mecmua, Tether’in internet sayfasında, varlıkların varlıklarını yalnızca oldukça azca aştığını gösteren son olarak açıklamasına atıfta bulunmuş oldu. Tether alkışladı ve Journal’ı gereksiz FUD yapmakla suçladı. Tether, “Yazı, Tether’in halka saydam ve dürüst bir halde ilettiği emekleri itibarsızlaştırmaya çalışıyor” dedi. “Kim bilir WSJ, Tether’i bazı rakipleriyle karıştırmıştır.” Tether FUD hakkında endişeleriniz var ise, endişelenmeyin. Stabilcoin veren kurum, minimum 2017’den beri ana akım medya tarafınca devamlı saldırıya uğradı.

Bir sürü sağım pic.twitter.com/ZBJnmvai9f

– Paolo Ardoino (@paoloardoino) 29 Ağustos 2022

‘Her şey indirimde:’ Reddit kurucusu Galaxy ve Genesis yöneticileri büyük para topladı

Kripto kışı ile alakalı tüm konuşmalar için, risk sermayesi blok zinciri endüstrisini sular altında bırakmaya devam ediyor. Bu hafta Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, girişim şirketi Seven Seven Six’in çeşitli kripto ve blok zinciri girişimlerine yatırım yapmak için 177,6 milyon dolar toplamayı planladığını duyurdu. “Sektörde hakkaten uzun süredir çalışıyorsanız, satın almak için en iyi vakit bu. İndirimde. Seven Seven Six’in kurucu ortağı Katelin Holloway, “Her şey indirimde” dedi. Yakın tarih herhangi bir gösterge ise, Seven Seven Six, yatırım hedefini karşılamada büyük olasılıkla başarı göstermiş olacaktır. Blockchain dünyasından daha büyük finansman hikayeleri bekleyin.

Meta, Feysbuk ve Instagram kullanıcılarının dijital cüzdanlardan NFT gönderebileceğini duyurdu

Mark Zuckerberg’in Meta’sı kendi stablecoin’ini çıkaramadı, sadece toplumsal medya devi hala blok zinciri teknolojisini başka şekillerde benimsiyor. Derhal geçerli olmak suretiyle, Feysbuk’un ortalama 2,9 milyar kullanıcısı, dijital cüzdanlarını direkt toplumsal medya uygulamasına bağlayarak NFT’leri paylaşabilecek. Duyuru, Meta’nın 100’den fazla ülkede Instagram NFT entegrasyonunu etkinleştirmesinden bir aydan kısa bir süre sonrasında geldi. Meta’nın NFT entegrasyonundan iyi mi para kazanacağı tam olarak belli değil. Yatırımcılar muhtemelen NFT’lerin Zuckerberg’in cebinde firmanın Metaverse kısmı (yikes) şeklinde bir delik açmamasını umuyor.

@feysbuk ve @instagram’da dijital koleksiyon yayınlama hususi durumunu sunuyoruz. Artık #NFT’lerinizi her ikisinde de paylaşmak için dijital cüzdanınızı herhangi bir uygulamaya bağlayabilirsiniz.

Hangi NFT’yi paylaşmaktan coşku duyuyorsunuz? https://t.co/wa2wkWfI7p pic.twitter.com/SlpwAuY02c

— Meta Haber Odası (@MetaNewsroom) 29 Ağustos 2022

‘Kriptoların bir çok hala önemsiz’ ve kullanım durumu yok – JPMorgan blok zinciri başkanı

Senelerce Bitcoin’i (BTC) ezdikten sonrasında, JPMorgan dijital varlıklar için hususi bir bölüm oluşturdu – büyük bankaların sektörün uzun vadeli kıymet teklifini kabul ettiğinin açık bir işareti. JPMorgan’ın dijital varlık bölümünün başındaki Umar Farooq, kısa süre ilkin bir panele bir çok kripto projesinin “çöp” bulunduğunu ve yatırım olarak izlenmeye değmeyeceğini söylemiş oldu. Singapur’daki Green Shot Semineri Para Otoritesi’ne verdiği demeçte, “Kısaca, birkaç düzine jeton haricinde, bahsedilen öteki her şey ya gürültü ya da açıkçası, bir tek ortadan kalkacak” dedi. Bir çok yatırımcının bir çok kripto projesinin bir geleceği olmadığı mevzusunda aynı fikir olacağını düşünüyorum. Problem, Bitcoin ve Ether (ETH) dışındaki hangi projelerin önemsiz olmadığı mevzusunda anlaşmaya varmaktır.

kaçırmayın! Kripto piyasası çöplüğü — Bitti mi yoksa bir sonraki mega çöküşün başlangıcı mı?

Kripto kışı, Bitcoin, Ether ve altcoinlerin hepsi bu hafta dibe vurdukça kripto dipfriz şeklinde görünmeye başlıyor. Kripto fiyatlarında kati bir dip mi gördük yoksa bu düşüşte daha çok acı var mı? Bu haftanın Piyasa Raporunda, kripto fiyatlarının bir sonraki nereye gidebileceğini tartışmak için analist dostlarım Marcel Pechman ve Benton Yaun ile oturdum. Aşağıdan tam tekrarı seyredebilirsiniz.

Crypto Biz, her Perşembe direkt gelen kutunuza gönderilen blockchain ve kriptonun arkasındaki işin haftalık nabzınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir